Skocz do zawartości

Tab. znam. haka


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy hak powinien posiadać tabliczkę znamionową na której powinien być wykazany przez producenta haka:

- "D" - uciąg haka w kN,

- "S" - największy statyczny nacisk pionowy na hak - w kg,

-"R" - dopuszczalna masa ciągnionej przez pojazd przyczepy z hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, trafił mi się hak z tab. na której zaznaczono WM - 3000 daN, WR - 2000 daN oraz ISO 50 i znak jakości B. Klienta poinformowałem że hak nie posiada prawidłowej tab. znam., ale wolałem się upewnić.

Jeszcze tylko jedno, w którym dz. ustaw znaleźć potwierdzenie tych danych o których piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pośpieszyłeś ,,,

Jeżeli na tabliczce znamionowej haka brakuje określenia dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) ciągnionej przyczepy jaką można podpiąć pod hak to należy wyliczyć DMC przyczepy dla danego pojazdu wg wzoru:

 

Wzór

...................................DMC pojazdu x D x 1000......................

DMC przyczepy = -----------------------------------------------

...........................DMC pojazdu x 9,8 [kN]) - (1000 x D)..........

poza tym on miał te dane ,,,

nacisku nie było na pewno ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o "S" to na pewno nie było, nie było również znaczka homologacji "E", tylko te dane jakie napisałem wcześniej. Co to jest WM i WR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Ja tez mialem na badaniu haka tabliczke z wielkościami Wm i Wr jednostka daN. Żadnych innych danych. Jakby ktoś wiedział co oznaczaja to przyda sie na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pośpieszyłeś ,,,

Jeżeli na tabliczce znamionowej haka brakuje określenia dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) ciągnionej przyczepy jaką można podpiąć pod hak to należy wyliczyć DMC przyczepy dla danego pojazdu wg wzoru:

 

Wzór

...................................DMC pojazdu x D x 1000......................

DMC przyczepy = -----------------------------------------------

...........................DMC pojazdu x 9,8 [kN]) - (1000 x D)..........

poza tym on miał te dane ,,,

nacisku nie było na pewno ???

 

czy taki hak jest legalny czy nie

 

[ Dodano: 17-04-2015, 09:44 ]

Dzięki za szybką odpowiedź, trafił mi się hak z tab. na której zaznaczono WM - 3000 daN, WR - 2000 daN oraz ISO 50 i znak jakości B. Klienta poinformowałem że hak nie posiada prawidłowej tab. znam., ale wolałem się upewnić.

Jeszcze tylko jedno, w którym dz. ustaw znaleźć potwierdzenie tych danych o których piszesz?

 

 

czy taki hak można wbić w dowód czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.