Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka grupy IV i V


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kłania się §59

 

 

I za te rozstrzelenie kruczków i przypisów nie cierpię naszych przepisów... Nie wiem czym się kierują ludzie, którzy to tak piszą... Mam wrażenie, że prawnicy specjalnie tak komplikują te zapisy, żeby potem zarabiać na ludziach którzy nie są w stanie tego ogarnąć...

 

 

Ale dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziękuje za pomoc

Wierz mi,nie ma za co. Ja zgłupiałem ,wczytaj się w to co napisałeś odnośnie lusterek klasy IV i V ,i w to co ja zacytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. My tu gadu gadu o lusterkach, a w RwsBT Dz.U. z 2012r poz. 996

punkt 3 Widoczność poz 3,3 brak lusterka UD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Normalnie...

 

Takiej odpowiedzi oczekiwałem - w pełni profesjonalnej, na poziomie diagnosty - kolegi po fachu.

 

Chodzi mi od którego roku I rejestracji pojazdu są wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi od którego roku I rejestracji pojazdu są wymagane.

 

To może przeczytaj ten temat od początku...

 

Takiej odpowiedzi oczekiwałem

 

Jakie pytanie - taka odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo lusterek ( klasa VI) . Byłem ostatnio na spotkaniu w SRTSiRD i był człowiek z Ministerstwa .

Poważnie mówił o pracach nad wprowadzeniem obowiązkowo lusterka klasy VI do autobusów szkolnych.

Więc niedługo pewnie zmiana w warunkach dla autobusu szkolnego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niedługo pewnie zmiana w warunkach dla autobusu szkolnego

Od połowy roku ,wg moich informacji . Będzie dotyczyło autobusów rejestrowanych po 30 czerwca 2017 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz, nie przy takich-jak dla nich- pierdołach.....
są ważniejsze sprawy niż system badań technicznych -a co to takiego -przecież jest tak dobrze ,interesy się kręcą .Na każdym rogu stacja i dalej nowe i nowe to po co to zmieniać.......................... :cool::x kasa płynie dużym strumieniem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
Napisano (edytowane)
W dniu 15.06.2009 o 18:55, Bogusław Maćkowski napisał:

Dodatkowe lustra muszą zamontować właściciele samochodów ciężarowych, autobusów i innych pojazdów specjalnych, zarejestrowanych po 1 stycznia 2000 roku, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony.

gdzie to jest napisane 

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZAKRESIE w tabelce pod punktem 3.3.

3.3. Lusterka wsteczne lub inne  urządzenia o funkcji widzenia pośredniego

Kontrola organoleptyczna.

Uwaga: W odniesieniu do  samochodu ciężarowego i pojazdu specjalnego o dopuszczalnej  masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, zarejestrowanego po raz  pierwszy po dniu 1 stycznia 2000 r., który powinien być wyposażony po stronie pasażera w lusterka klasy IV i V, sprawdzenia wymagań nie przeprowadza się w przypadku przedstawienia przez właściciela pojazdu dokumentu od  producenta pojazdu lub jednostki  upoważnionej do prowadzenia badań homologacyjnych pojazdów, potwierdzającego spełnienie tych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.