Skocz do zawartości

Pomoc przy Pytaniach EGZAMIN 2015


diagnostagdansk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    54

  • diagnostagdansk

    46

  • Paprock

    27

  • JANUSZ60

    23

Oj Kolegobolek80, kto jak kto ale michal_k, czytał i to nie jeden raz.

Gdzie jest tam zapis,że wykonujesz zakres badania okresowego?

Tylko nie mów ,że "w sposób określony w pkt 0-10"

Szukaj na forum-była o tym obszerna dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolek80, słuchaj(czytaj) "starszych", bo dobrze prawią. I radzę się nie wykłócać, bo akurat na tym forum dostaniesz wiedzę do zdania egzaminu, a nie interpretacje różnych WK. Poza tym, jeśli zaczniesz pracę u Nas (znaczy w Krakowie) po otrzymaniu uprawnień (czego Ci życzę), szybko zweryfikujesz kto ma rację. A jak nie, to sympatyczna pani z nadzoru Ci pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolku, pewnie już trochę późno, ale rada na przyszłość, nie ucz się z pytań a czytaj przepisy. Czytaj dokładnie o co pytają i odpowiadaj konkretnie tak jak jest w przepisach. Jak masz badanie "po dzwonie" i masz wykonać badanie dodatkowe, to tak odpowiadaj i taką pobieraj opłatę. Nie dokładajcie (młodzi adepci) do prostych zapisów własnych wizji, sucho to co jest zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując,

czy takie pytania są jednokrotnego wyboru;

 

- Co zawsze sprawdzamy przy badaniu okresowym samochodu osobowego

a- zbieżność

b- luz na kole kierownicy

c- oś symetrii jazdy

 

- Podstawowa skp powinna być wyposażona

a- przyrząd do kontroli zbieżności kół

b- instalację sprężonego powietrza o ciśnieniu roboczym 0,8 MPa

c- komplet kluczy dynamometrycznych o zakresie 20-400 Nm

 

- Ogranicznik prędkości musi posiadać

a- obowiązkowo tabliczkę kalibracyjną ogranicznika

b- nieuszkodzone plomby

c- rozmiary opon mogą być zgodne z parametrami kalibracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu bronić TDT :P

czy takie pytania są jednokrotnego wyboru;

 

- Co zawsze sprawdzamy przy badaniu okresowym samochodu osobowego

a- zbieżność

b- luz na kole kierownicy

c- oś symetrii jazdy

Widzisz Janusz dawno testów nie rozwiązywałeś i tu są tego przyczyny :oops:

Należy zwrócić uwagę na wyrażenie - "słowo klucz"

co zawsze sprawdzamy

Zbieżność?

oś symetrii?

A może luz na kole kierowniczym

Czy już znasz odpowiedź?

Możesz rozwiązać na zasadzie negacji lub pewności, że ta i tylko ta odpowiedź :ok

Widzę, że wszyscy głowę w piasek ;)

 

[ Dodano: 23-04-2015, 17:50 ]

- Podstawowa skp powinna być wyposażona

a- przyrząd do kontroli zbieżności kół

b- instalację sprężonego powietrza o ciśnieniu roboczym 0,8 MPa

c- komplet kluczy dynamometrycznych o zakresie 20-400 Nm

Słowa klucz "Podstawowa" i "powinna" w znaczeniu musi :ok

Znasz odpowiedź?

A na trzecie kto odpowie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwiązać na zasadzie negacji lub pewności, że ta i tylko ta odpowiedź :ok

Już myślałem, że tylko michal_k jest tu od przychylnych interpretacji pod potrzebę. Twoim zdaniem zatem, możemy legalnie nie przestrzegać 996 podczas badań,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, ale chodzi Ci o sprawdzanie zbieżności?Bo według 996 sprawdzamy ustawienie kół na urządzeniu do ogólnej oceny.A sprawdzenie zbieżności dopuszcza się.tab 2.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o sprawdzanie zbieżności?

Też, i pomimo, racji "ketiwa38" co do "zawsze" oraz Twojej co do zbieżności mam nadzieję, że to pytania treningowe, bo egzaminacyjne nie powinny moim zdaniem podlegać dyskusji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że choć w jakimś stopniu pomogliśmy rozwiać wątpliwości co do odpowiedzi ;)

 

[ Dodano: 24-04-2015, 19:24 ]

Cieszę się, że choć w jakimś stopniu pomogliśmy rozwiać wątpliwości co do odpowiedzi ;)

Zwłaszcza, że jest jednokrotnego wyboru test :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogliśmy rozwiać wątpliwości co do odpowiedzi

Tu akurat, muszę przyznać, w te (ważne) drobiazgi nie wnikałem, jednak wydaje mi się, że na egzaminie miałem do wyboru bardziej jednoznaczne odpowiedzi. Czyżby TDT ewoluował ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając tylko TAK na twoje pytanie chciałem by temat został trochę rozwinięty. Doszliśmy w nim do wniosku, że egzamin w TDT to nie sprawdzanie wiedzy z przepisów tylko sprawdzian umiejętności czytania ze zrozumienie ekstremalnie, perfidnie i z premedytacją zakręconych pytań. Czy tak powinno być ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może - zwłaszcza, że są jednokrotnego wyboru i literatura do skorzystania. ;)

I tak na prawdę sprawdzają wiedzę, co prawda i niektórzy doświadczeni mają problemy, bo dawno pewnie do przepisów nie zaglądali :shock: , które należało mieć kiedyś w jednym palcu, korzystając tylko ze swojej pamięci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem, że pytania krążące po internecie i różnych wydawnictwach zawierają wiele błędów w stosunku do tego co jest na egzaminie. TDT układa je w taki sposób, że nie zostawiają miejsca na wątpliwości. Przy tych rozbudowanych, zawsze przynajmniej jeden istotny z punktu widzenia naszej pracy szczegół decyduje o prawidłowości odpowiedzi. I to moim zdaniem jest podstawa do zbudowania umiejętności właściwego poruszania w niuansach naszych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuką nie jest mieć przepisy w "jednym palcu",tylko wiedzieć gdzie je znaleźć

JA tylko opisywałem sytuację z przed lat, do przeszłości też należy I komplet "dzienników" na dwóch zdających - pewnie już nie pamiętacie, że jest to też zasługą OSDS-u :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.