Skocz do zawartości

autobus 100


markus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Fredek

    7

  • Marek1

    7

  • markus

    6

  • Grzegorz Łódź

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problem w tym że kierowca ma do swojego WK 400 km a OBT do dzisiaj.
a o badaniu okresowym dowiedział się z gorącej linii ..., wyjeżdżając w trasę nie wiedział?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ale pieczątkę trzeba postawić a wpis 100 pozostanie.

 

Badanie na zaświadczenie, P + NIE odpowiada warunkom dla 100, do WK gdzie skreślą 100, powrót po pieczątkę...

 

Poza tym nie wiem, po kiego grzyba ten wpis, to tak jakby dla ADR tam wpisali, jedno i drugie musi być potwierdzone dodatkowym zaświadczeniem, ale czy służby kontrolne o tym wiedzą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem, po kiego grzyba ten wpis

Bo swego czasu helmuty nie uznawały naszego zaświadczenia.

NIE odpowiada warunkom dla 100

To nie prawda, autobus jak spełniał wymagania tak spełnia, tylko właściciel zrezygnował z szybszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz Dario że powinien ten wpis zlikwidować bez udziału OSKP ? właściciel - WK ?

Może i masz rację ale ja na zaświadczeniu wpisałem że nie spełnia i myślę że też będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz Dario że powinien ten wpis zlikwidować bez udziału OSKP ? właściciel - WK ?

Można próbować , albo napisać np. : Zaświadczenie wydano w celu anulowania adnotacji ...... w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem, po kiego grzyba ten wpis

Bo swego czasu helmuty nie uznawały naszego zaświadczenia.

NIE odpowiada warunkom dla 100

To nie prawda, autobus jak spełniał wymagania tak spełnia, tylko właściciel zrezygnował z szybszej jazdy.

 

Przepraszam, jaka nie prawda ???

 

Jak tak, to + 126pln i papiery na setkę, a jak nie ma, to dodatkowe zaświadczenie dla bus 100 z wynikiem negatywnym...

 

Tak klient chce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem, po kiego grzyba ten wpis

 

Tak stanowi rozporządzenie.

 

, to tak jakby dla ADR tam wpisali, jedno i drugie musi być potwierdzone dodatkowym zaświadczeniem, ale czy służby kontrolne o tym wiedzą ???

 

Wskaż przepis, który nakazuje kierowcy posiadanie ze sobą zaświadczenia BUS100.

 

[ Dodano: 26-11-2014, 15:02 ]

Badanie na zaświadczenie, P + NIE odpowiada warunkom dla 100, do WK gdzie skreślą 100, powrót po pieczątkę...

 

Literalnie to wynik P = pieczątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE odpowiada warunkom dla 100
Przepraszam, jaka nie prawda ???
Rozdział 6

Warunki dodatkowe dla autobusu o dopuszczalnej prędkości do 100 km/h

§ 23. 1.62) Stosunek maksymalnej mocy netto silnika autobusu do dopuszczalnej masy całkowitej powinien wynosić co

najmniej 11 kW/t.

2. Autobus powinien być typu homologowanego w zakresie hamowania według Regulaminu nr 13 EKG ONZ zgodnie

co najmniej z 06 serią poprawek.

3. Autobus powinien być przebadany przez producenta z wynikiem pozytywnym w zakresie stateczności ruchu po

rozerwaniu jednej z opon kół osi przedniej.

4. Autobus powinien być wyposażony w:

1) przyrząd kontrolny – tachograf samochodowy o zakresie pomiarowym co najmniej do 125 km/h;

2) ogranicznik prędkości o nastawionej prędkości granicznej 100 km/h;

3) opony o głębokości rzeźby bieżnika co najmniej 3 mm;

4) opony homologowane według Regulaminu nr 54 EKG ONZ; nie dopuszcza się opon bieżnikowanych na osiach z kołami

pojedynczymi, o ile nie są osiami składowymi osi wielokrotnych, oraz opon o pogłębionych (nacinanych) rowkach

bieżnika;

5) siedzenia wyściełane o wysokości oparć co najmniej 650 mm, a w przypadku siedzeń w ostatnim rzędzie – 560 mm;

6) pasy bezpieczeństwa co najmniej dwupunktowo mocowane, automatycznie blokujące się, ze zwijaczami na siedzeniach,

przed którymi nie ma innych siedzeń, oraz na siedzeniu kierowcy; punkty kotwiczenia pasów powinny spełniać wymagania

Regulaminu nr 14 EKG ONZ; w pobliżu takich siedzeń powinno być oznakowanie nakazujące zapięcie pasów;

7) siedzenia homologowane według Regulaminu nr 17 lub spełniające wymagania Regulaminu nr 80 EKG ONZ oraz

w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, przy czym punkty kotwiczenia pasów powinny spełniać wymagania

Regulaminu nr 14 EKG ONZ; przepis stosuje się do zarejestrowanych po raz pierwszy:

a) autobusu nowego typu – po dniu 31 grudnia 1998 r.,

b) pozostałych autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t – po dniu 30 września 1999 r.;

8) wyściełane podłokietniki na skraju każdego zespołu dwóch siedzeń uniemożliwiające przemieszczanie się pasażerów

na boki;

9) przegrodę zabezpieczającą kierowcę przed uderzeniem z tyłu;

10) urządzenia zabezpieczające bagaż przed przemieszczaniem się w przestrzeni pasażerskiej.

No to którego warunku teraz nie spełnia ? Czym innym jest nie posiadanie dokumentów potwierdzających spełnienie warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzimisię klienta, nie chce i już...podbijesz, pojedzie szybciej...coś się stanie i wisisz...czego chłopaki nie rozumiecie ? Chcecie stosować literalnie prawo i brać na barki całą odpowiedzialność za nieżyciowe przepisy ?

 

Jeśli klient nie chce robić bus100, trzeba wykreślić wpis z DR, jak mu podbijesz to nigdzie nie pójdzie i ktoś to zinterpretuje, że diagnosta sprawdził warunki dla bus100...

 

Chce mieć pieczęć w DR ? niech najpierw wykreśli wpis z DR...

 

[ Dodano: 26-11-2014, 15:24 ]

Poza tym nie wiem, po kiego grzyba ten wpis

 

Tak stanowi rozporządzenie.

 

, to tak jakby dla ADR tam wpisali, jedno i drugie musi być potwierdzone dodatkowym zaświadczeniem, ale czy służby kontrolne o tym wiedzą ???

 

Wskaż przepis, który nakazuje kierowcy posiadanie ze sobą zaświadczenia BUS100.

 

[ Dodano: 26-11-2014, 15:02 ]

Badanie na zaświadczenie, P + NIE odpowiada warunkom dla 100, do WK gdzie skreślą 100, powrót po pieczątkę...

 

Literalnie to wynik P = pieczątka.

 

I to ja szary człowieczek mam to wszystko wziąć na klatkę...? W imię czego się grzecznie pytam ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos masz rację.Po co robicie problem,nie odpowiada bo klient nie chce tego badania, a Wy zaraz rozbieracie na czynniki pierwsze i zaczyna się dyskusja na 10 stron. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzimisię klienta, nie chce i już.

No to napisz to w zaświadczeniu a nie :NIE odpowiada warunkom dla 100 . Czego chłopaku nie rozumiesz ? :lol:

 

I klient się odbije od WK, zakład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I klient się odbije od WK, zakład ?

U mnie jak napiszę : Zaświadczenie wydano w celu anulowania adnotacji ...... w DR, to się nie odbije . Prędzej się odbije z samym tym co proponujesz , dla WK to może znaczyć tylko że auto niesprawne.

zaczyna się dyskusja na 10 stron.

Dopiero 2 .

 

[ Dodano: 26-11-2014, 16:21 ]

Może np.tego

Tak też może sobie pomyśleć pracownik WK widząc proponowany zapis w zaświadczeniu , a to powód do wymiany opon a nie wykreślenia BUS100. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie tak, u mnie tak...reasumując:

 

NIE podbijać DR, bo klient oleje sprawę z usunięciem wpisu bus100...

 

...a jak to ma kolega zrobić to najlepiej niech się z WK skontaktuje...wszystko, dziękuję za uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.