Skocz do zawartości

Diagnosta przed sądem ...


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

Nie idzie mi o wzmiankę w dyrektywę, tylko o to co rurek777 zapodał wyżej.

Umocowania prawne i sens latania takiego klienta po lokalach, po warsztatach, po instytucjach, po urzędach, po stacjach.

Bo ja sobie agenta Tomka z kamerą na prywatnym terenie nie wyobrażam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    46

  • danielg539

    37

  • biker100

    30

  • JANUSZ60

    28

Umocowania prawne i sens latania takiego klienta

Czy widzisz problem, żeby takie umocowanie wprowadzić - zwłaszcza, że tych co to dotyczy nie interesują się tym :idea:

Masz karanie 5 lat (czy zgadzasz się z nim - bo funkcjonuje) a może będzie jeszcze lepsze :x:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja sobie agenta Tomka z kamerą na prywatnym terenie nie wyobrażam!
Sowa pewnie też sobie nie wyobrażał do pewnego momentu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widział pojazdu to karać dla przykładu. Natomiast, nie wiem czy zwróciliście uwagę jak rzadko piszę się obecnie o czarnych owcach w naszym zawodzie ? Obserwuję branże od dawna i poprawa jest diametralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa pewnie też sobie nie wyobrażał do pewnego momentu ...
Szacun Biker kurde, ale nie mów mi, że akcje w tamtej knajpie były legalne - to po pierwsze primo.

A po drugie primo rzeczona dyrektywa nie zakłada praktyk nielegalnych - no raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję kompletnie dlaczego właściciel stacji miałby odpowiadać za przestępstwa dokonane przez pracownika. Szczególnie w takiej skali - trzy udowodnione sprawy... Na jakiej przestrzeni czasu?? W takiej sytuacji każdy właściciel stacji musiałby być szalony, żeby zatrudnić kogokolwiek. Jako właściciel nie zaufał bym nikomu z ulicy, a zatem zawód diagnosty musiałby wyginąć - tylko właściciel diagności mieli by prawo bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie pojmuję kompletnie dlaczego właściciel stacji miałby odpowiadać za przestępstwa dokonane przez pracownika. Szczególnie w takiej skali - trzy udowodnione

Z choinki się urwałeś? Ilu straciło pracę bo nie chciało klepać czytaj nie uległo naciskom lub wręcz zastraszaniu ?

A takie tam mniej więcej kiedyś po powiecie chodziło:

- Co ty mi gitarę zawracasz z jednym dowodem, przynieść z 10 .

No i chodził klient po wsi i zbierał. A właściciel SKP nie był diagnostą żeby mógł sam klepnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję kompletnie dlaczego właściciel stacji miałby odpowiadać za przestępstwa dokonane przez pracownika

Za przestępstwo dokonane przez pracownika to faktycznie nie ale za badanie wykonane niezgodnie z zakresem to już jak najbardziej powinien odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezgodnie z zakresem to już jak najbardziej powinien odpowiadać.
to powiedz ile te badanie trwało i czy klienci byli by do tego chętni - już nie mówiąc o właścicielu który by krzywo na to patrzał gdy zamiast 10 robił byś 5 ........................... :lol::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję kompletnie dlaczego właściciel stacji miałby odpowiadać za przestępstwa dokonane przez pracownika

Tylko dlatego,że badanie znalazło się w rejestrze.Właściciel pieniądze wziął a SKP nie wykonała badania.No chyba,że badania nie było w rejestrze......(wtedy bezprawne wykorzystanie pieczątek SKP...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz ile te badanie trwało i czy klienci byli by do tego chętni - już nie mówiąc o właścicielu który by krzywo na to patrzał gdy zamiast 10 robił byś 5

W mojej ocenie pojazdy na badanie techniczne powinny być umawiane na konkretną godzinę a rezerwacja czasu na jeno OBT mogła by być godzinna ;). Wówczas to każdy diagnosta w miesiącu wykonywał by max 170 OBT zasilając kasę przedsiębiorcy kwota ok 13000 PLN. Dzięki temu w dużej mierze został by wyeliminowany problem nadmiaru SKP i problem nieuczciwej konkurencji, która klepie po 30 OBT/dzień/diagnostę.

 

PS

no wiecie to takie marzenia na dzień dziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie pojazdy na badanie techniczne powinny być umawiane na konkretną godzinę a rezerwacja czasu na jeno OBT mogła by być godzinna .
- melduję, że u mnie tak jest i wcale nie spinam się hello.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję kompletnie dlaczego właściciel stacji miałby odpowiadać za przestępstwa dokonane przez pracownika.

 

Pisałem już nie raz. Na takiej samej zasadzie, jak szpital który płaci za byki lekarza, jak Policja która płaci za błędy policjantów.

 

Nie karnie, bo karnie nie można ukarać za coś czego się nie popełniło. Ale cywilnie, czyt - finansowo. Kara diagnosty powinna być tez karą stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara diagnosty powinna być tez karą stacji.
, a tak możemy zmieniać diagnostów bo oni są mięsem armatnim i jednocześnie saperem - może się uda albo się nie uda ...........................a stacja dalej będzie robiła swoje interesy ... :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26 maja w zachodniopomorskiem w miejsciwości xxxx panowie z CBŚ zatrzymali diagnostę :cool: i właścicieli dobrych FUR /pomocy drogowej/ -informacja własna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na takie akcje w mojej okolicy, bo ostatnio pracodawca oświadczył mi, że najlepiej by było gdybym się zwolnił, bo znalazł tania siłę roboczą, która wszystko przyklepie. Niestety ale ten system tak działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwóch diagnostów, i podobno 45 innych osób...

Co do diagnostów to sie zgadza... :cool: Ale o pozostałych to raczej trochę przesadzileś.Słyszałem te wiadomości mozna powiedziec z pierwszej ręki...
skąd tacy ludzie się biorą.
Skąd...Rodzą sie jak kazdy człek Tyle tylko ze pozniej obierają inną dro zyciea niz my.. :!::!:

Ps.Wiadomosci te dotyczą miejscowości oddalonej ok.20 od mojego sioła.

Psuj-myślę ze kumasz o co kaman.Kiedyś tam byłes w poszukiwaniu lepszego"chleba" ;) Jednak to nie ta SKP...

Proceder ten trwał tam juz od wieków... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze pozniej obierają inną dro zyciea niz my.. :!: :!:
jeżeli chcieli zostać diagnostami to nie widzę przeciwwskazań ,ale to zobowiązuje do uczciwości - bo jak klepać to na pocztę ................. listy roznosić :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proceder ten trwał tam juz od wieków... :shock:

--

 

Zenon takie chocki-klocki dzięją się wszędzie Ja sam osobiście znam OSKP ,co tam się chłopie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy ~30 km są 4 SKP które szukają diagnostów + 1 która się buduje. Jeśli jest problem z pracodawcą to trzeba zmienić pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.