Skocz do zawartości

Stare uprawnienia


Zybi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pięknie Szanowne Towarzystwo :)

I Bardzo proszę o pomoc.

Wykonywałem BTP w latach 1988-1991 (nawet tych do przewozu mat. niebezpiecznych)

Potem życie skierowało mnie w zupełnie inną stronę...

Teraz kolega namawia mnie do powrotu do zawodu :D

Mam świadectwa z PZMotu (Radomskiego centralnego ośrodka szkolenia diagnostów)

Pracowałem jako diagnosta w KT PKS Czechowice-Dziedzice (który dawno nie istnieje)

Nie mam żadnych dokumentów dot. uprawnień (to miał pracodawca, a ja nawet nie pamiętam numerów...)

Powiedzcie proszę czy po tylu latach uprawnienia jeszcze są ważne i gdzie szukać (przynajmniej ich numerów, odpisów, czegokolwiek)

Z góry Wam dziękuję za pomoc i przepraszam że gitarę na "dzień dobry" zawracam :D

Pozdrawiam serdecznie Zybi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś ze Starostwa imienne uprawnienia diagnosty?

Jeśli nie dostałeś , to chyba po herbacie - od początku.

Znam diagnostę , który stracił uprawnienia na 5 lat(miał uprawnienia robione "po staremu), po upływie tego terminu Starostwo "zawinszowało" sobie nowy kurs i nowy egzamin w TDT.

Znam też diagnostę, który zdawał egzaminy po staremu, z różnych względów nie był czynnym diagnostą, a jednak dostał imienne uprawnienia, w obecnym stanie prawnym.

.......................

Zależy od Starostwa - jak się okazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gestii wojewody, to może tam
to raczej do archiwum, po reformie administracyjnej (zmiana ilości województw) różne rzeczy mogły się dziać :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Pięknie dziękuję za Wasze odpowiedzi :)

Pamiętam (jak przez mgłę) że wtedy uprawnienia przez wojewodę były nadawane, czy z up. wojewody (ale nic bym sobie za to uciąć nie dał).

Sęk w tym że pracowałem w kontroli technicznej PPKS Bielsko-Biała Odział II z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach, a to dwa różne województwa (z czego Bielskie nie istnieje)

Archiwum firmy jest w Tychach ale bardzo nie kompletne...

Uprawnienia mieć miałem, skoro miałem swoje pieczątki i przeprowadzałem BTP.

Nie mam na to "papierów" i nawet numerów nie pamiętam :sad:

Pytanie czy te dokumenty "gdziekolwiek" są i (jeśli tak to) gdzie...

Pozdrawiam serdecznie Zybi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te dokumenty "gdziekolwiek" są i (jeśli tak to) gdzie...
na pewno gdzieś są -tylko trzeba sie zastanowić czy gra jest warta wysiłku jaki trzeba włożyć w bieganie po urzędach - bo tam by trzeba było zadać najpierw pytanie jak twój wydział komunikacji podejdzie do
Wykonywałem BTP w latach 1988-1991

 

niektórzy musieli po sądach się ciągać ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem stare uprawnienia (dożywotnie?) i przerwę w zawodzie, po 1999 roku chciałem podjąć pracę jako diagnosta, zaniosłem uprawnienia i otrzymałem odpowiedź iż muszę je odnowić i zdać egzamin, ponieważ w 1999 roku zmieniły się przepisy i mam nieaktualne wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem stare uprawnienia (dożywotnie?) i przerwę w zawodzie, po 1999 roku chciałem podjąć pracę jako diagnosta, zaniosłem uprawnienia i otrzymałem odpowiedź iż muszę je odnowić i zdać egzamin, ponieważ w 1999 roku zmieniły się przepisy i mam nieaktualne wiadomości.

 

Potwierdzam. Szkolenia i uprwanienia do 1999r sa niewazne. Trzena zaliczyc pozytywnie egazminy.

Jak rowniez praktyka i wykształcenie powinno byc zgodne z obowiazujacymi przepisami.Proponuje zapytac u zródeł czyli w Starostwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Szkolenia i uprwanienia do 1999r sa niewazne.

Przecież diagności pracujący przed 1999, czynni zawodowo, nie aktualzowali swoich uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo walczyć jak zrobił to jeden z naszych kolegów -jak coś to mogę przesłać na maila wyrok sądu a tej sprawie -aby kolega się zorientował o co biega.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ja po dziesięciu latach nie prcacowania na okręgówce na powrót dostałem materiały (towary)niebezpieczne, uprawnienia są dożywotnie, chyba, że "ktoś" je zabrał wyrokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprawnienia są dożywotnie, chyba, że "ktoś" je zabrał wyrokiem

Pod warunkiem, że ktoś je wcześniej uzyskał a z tym bywało różnie bo znam takich diagnostów, którzy zdobyli uprawnienia jeszcze przed wprowadzeniem jakichkolwiek rozszerzeń (Gaz, ADR itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch moich diagnostów zdawało egzaminy na nowych zasadach bez powodu, okazało się, że wyrokiem Sądu Najwyższego, powinni utrzymać swoje wcześniejsze uprawnienia, mimo przerwy w wykonywaniu zawodu i niedopełnieniu formalności zgłoszenia do Starosty prośby o wydanie nowych zaświadczeń.

Poza tym Na SKP, czy OSKP pracodawcy mają obowiązek zatrudniać "uprawnionego diagnostę" ale ani słowa w Ustawie nie wspomina nikt o zakresie tych uprawnień. Posiadanie Zaświadczeni ze starostwa właściwego do adresu zamieszkania, uprawia właściciela do zatrudnienia i otworzenia SKP, lub OSKP.

Oczywiście diagnosta nie może wykonywać badań pojazdów do których nie ma uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem pracodawca nawet diagnosty nie zatrudnia lecz pracownika na innym stanowisku mającego uprawnienia i prowadzi stację kontroli pojazdów. A kontrole ślepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.