Skocz do zawartości

zagubione pokwitowanie


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • Paprock

    12

  • Demart

    12

  • Rafi90

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na podstawie PC. Ewentualnie duplikat pokwitowania. Przydałaby się też informacja, z jakiego powodu DR był zatrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja klientowi odpowiedziała ,że nie wyda pokwitowania (kopii) nie wiem dlaczego,

a na PC nie będzie przyczyny zabrania dowodu rejestracyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty się martwisz? To problem klienta a nie Twój. Ty masz dostać wszystko aby móc zidentyfikować i wykonać badanie. A może to celowy wybieg klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK mają drugie pokwitowanie.Niech wystąpi o zaświadczenie albo niech dołączą do PC kopie pokwitowania, które jest w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK mają drugie pokwitowanie.

 

Nie pokwitowanie, a pismo z przyczyną zatrzymania. Kopia tego pisma wyjaśniłaby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie o rejestracji z przyczyną zatrzymania DR, to z WK.

Kopia pokwitowania, za zatrzymany DR, to z policji.

Wybór klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś klient przyjechał z pokwitowaniem na którym nie napisali za co zatrzymali dowód-pojechał na Policje dopisali bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odświeżam temat. Chciałem spytać jak się sprawa zakończyła. Bo mam ten sam problem. Auto po wypadku drogowym klient zgubił pokwitowanie. Może WK mógłby wystawić PC i skierowanie na 5.2 jak wie za co był dowód zatrzymany? Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może WK mógłby wystawić PC i skierowanie na 5.2 jak wie za co był dowód zatrzymany?

 

Może wydać PC i czerwone tablice, ale nie ma prawa wystawiać żadnego skierowania. Może natomiast wydać kopię pisma z policji, w którym jest wpisana przyczyna zatrzymania.

 

klient zgubił pokwitowanie

 

Może uzyskać duplikat albo chociaż kopię z policji. Jeśli miałby tylko kopię to badanie można by wykonać na podstawie KP (o ile była wydana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pojazdu zarejestrowanego ::? ::?

 

Oczywiście - na wniosek strony na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2c. Wtedy "stałe" tablice idą do depozytu.

 

Tak sobie myślę, a może można by wykonać badanie 6.9b na wniosek klienta na karcie pojazdu?

 

A czemu nie badanie, na które był skierowany, na podstawie KP (identyfikacja) oraz na podstawie kopii pokwitowania czy pisma do WK (żeby znać usterki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czemu nie badanie, na które był skierowany, na podstawie KP (identyfikacja) oraz na podstawie kopii pokwitowania czy pisma do WK (żeby znać usterki)?

 

Ponieważ ja pokwitowania nie widziałem i nie wiem co tam było napisane. Poza tym jaką serię i numer wpisać w uwagach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja pokwitowania nie widziałem i nie wiem co tam było napisane.

 

Dlatego klient powinien przedstawić kopię lub duplikat. Ewentualnie kopię pisma, które policja kieruje do WK z powodem zatrzymania DR.

 

Poza tym jaką serię i numer wpisać w uwagach?

 

Identyfikacji dokonasz na podstawie KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikacji dokonasz na podstawie KP.

 

To wiem tylko żeby wykonać badanie 4.2 muszę mieć skierowanie z OKRD. Nawet jak przyniesie kopię pisma, które policja kieruje do WK to nie ma skierowania. A jak wykonam to badanie to muszę wpisać serię i numer pokwitowania i błędne koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno. Zgubione to zgubione. Rozporządzenie jasno dokumenty wskazuje, albo ich pary i kombinacje jak przebrnąć przez identyfikację i nie ma co za wiele kombinować.

Posiane Pokwitowanie/Skierowanie to trza uderzyć się w kieszeń i podreptać po PC.

Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wykonam to badanie to muszę wpisać serię i numer pokwitowania

 

Który przepis to nakazuje?

 

muszę mieć skierowanie z OKRD

 

To niech klient weźmie duplikat/kopię z komendy.

 

[ Dodano: 30-10-2015, 18:27 ]

Posiane Pokwitowanie/Skierowanie to trza uderzyć się w kieszeń i podreptać po PC.

 

PC można zastąpić KP, ale to nie rozwiązuje problemu za co był zatrzymany DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już po PC się wybierze to powinien się dowiedzieć, a nawet na piśmie otrzymać i dostarczyć na SKP.

No takie moje zdanie, bo czuję żeby całą robotę wykonać jakoś tam za klienta. Do wydziału daleko na bank nie ma, a opłata nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przepis to nakazuje?

 

Żaden, ale nikt mi nie zarzuci na jakiej podstawie wykonałem takie badanie, jak by coś.

 

To niech klient weźmie duplikat/kopię z komendy.

 

Nie wiem gdzie był zabrany, ale się dowiem. Jak na drugim końcu Polski to raczej nie weźmie.

 

A 6.9b na KP nie można zrobić? Rozwiązało by to sytuację, a zakres badania ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to PC skoro jest KP?

No żeby jakoś cel badania potwierdzić. KP do identyfikacji wystarczy, ale jakie badanie wykonać, jak cały wypisany sens został zapodziany.

Albo niech idzie do WK po PC i to potwierdzające pismo, albo niech kombinuje duplikat Pokwitowania/Skierowania na komendzie.

Tu za wiele miejsca na kombinacje nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niech idzie do WK po PC i to potwierdzające pismo

 

A Ty dalej z tym PC... Wystarczy kopia pisma (chociaż z niego będą wynikały tylko usterki, a nie sam fakt skierowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.