Skocz do zawartości

Czy OSDS jest potrzebny?


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    36

  • JANUSZ60

    22

  • biker100

    18

  • DARIO64

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 aboz

2 adam1501

3 Artur2214

4 biker 100

5 cortez76

6 daniel539

7 darkdog

8 Darrio64

9 eborg

10 Grzegorz Łódź

11 grzegorz70

12 ijm

13 IVVO

14 janmarek

15 janusz60

16 jast

17 jurekb

18 Łukasz0417

19 Marek1

20 markes30

21 mmiodzio

22 pentagram

23 Psuj

24 rurek777

25 S.K.P. - POZNAŃ

26 Skobel

27 zdz

 

Dalej stać mnie na wypisywanie tych co się wypowiedzieli. Nie dość tego poukładałem alfabetycznie.

Dla mnie to "żenada" zainteresowanie tematem.

 

Większość z was może czuć się tu całkiem anonimowo - chyba, że są śledzeni przez pewnego człowieka - a on wie o wszystkim i o wszystkich. Więc niech chociaż napiszą nie mam zdania. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem

Pomimo że to "Hyde Park" to też należy się dostosować

2. Zabrania się wielokrotnego publikowania powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.

 

:medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem członkiem, wpłacam składki = OSDS jest potrzebny lub nawet NIEZBĘDNY w obecnej sytuacji... Jak dla mnie to LOGICZNE.

Ale wypowiedziałem się ku "wątpliwemu" zadowoleniu Prezesa ;) Pozdrawiam i doceniam wkład pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nawet w artykule na interii

Autorami projektu są m.in. przedstawiciele: Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, Związku Powiatów Polskich, Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej, Instytutu Transportu Samochodowego, Związku Dealerów Samochodowych czy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych.

 

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-przeglady-rejestracyjne-bedzie-rewolucja,nId,1855921

 

jako ilustracja w artykule chyba jedyna OSKP, która nie robi badań autobusów :shock::shock::shock:

oskp.JPG.a93ac6a35b4ef091aba70f7ee7fd5ef5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to zdjęcie jest dedykowane dla tych co ją odebrali i chcą mieć nadzór :ok

 

Bardzo dobry przykład ich działalności - bo nikt nie zaprzeczy, że ją ktoś odebrał :?:

 

 

Dobre :evil::evil::evil:

 

 

Ale ale co wy na to diagności, bo niektórzy jak i ja postanowiliśmy, że nie będziemy się przyglądać tej fasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego podwórka - podstawowa w/g nowych do 3,5t przez 2 lata miała ABCCCDTE / abcdefh i też były kontrole - kiedyś się wkurzyłem i pojechałem do nich - taki im kazano po kontroli zgodnie ze wzorem z 996 /TDT/ :D wzór wzięli dosłownie z rozporządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

 

W każdej grupie czy to społecznej, czy etnicznej, czy zawodowej czy jakiejkolwiek innej istnieją osoby o zróżnicowanej świadomości potrzeb danej grupy.

 

Jest grupa osób zupełnie nieświadomych, które to osoby hołdują zasadzie "co będzie to będzie". Jeśli przychodzi złe to złorzeczą jakimś "onym", jeśli dobre to nic nie mówią. W każdej sytuacji zachowują bierność i bezwolność.

 

Na drugim biegunie znajduje się grupa ludzi chcących jak najlepiej zabezpieczyć żywotne interesy swojej grupy. Interesują się wszystkim co może mieć wpływ na ich losy, przewidują rozwój wydarzeń, uprzedzają zagrożenia i cały czas działają, reprezentują, apelują, lobbują. Dzięki takim ludziom społeczeństwo jest jakoś zorganizowane. Dzięki nim jakoś ten świat przetrwał.

 

Pomiędzy tymi grupami jest grupa najliczniejsza. To osoby, które zdają sobie sprawę z konieczności podejmowania pewnych działań. Wiedzą, że bierność może przynieść szkody ale jednocześnie nie kwapią się do konkretnych działań. Motywy ich postępowania są różne. Niektórzy twierdzą, że się nie nadają, nie mają kwalifikacji itp. inni że nie mają czasu i możliwości, ale najwięcej jest takich którzy czekają aż ci aktywni zrobią wszystko za wszystkich, a później wszyscy z tego skorzystają.

 

Są też "półcienie", np. ludzie którzy są w stanie dużo zrobić dla ogółu ale ktoś musi ich szturchnąć, wypchnąć przed szereg, zgłosić ich kandydaturę itp.

 

My, diagności nie różnimy się znacząco od takich statystycznych gremiów. Zdecydowana większość dostrzega potrzebę posiadania organizacji reprezentującej nas w strukturach państwa, żeby nasz głos był słyszalny, żeby "nic o nas bez nas", żeby nami nie pomiatano. To jest jasne, ale tylko nielicznych stać na bezinteresowność, poświęcenie, ściąganie gromów na swoje głowy, dodawanie sobie roboty, rezygnację z wolnego czasu i ciągły stress.

 

Jeśli o mnie chodzi to mam problem z umiejscowieniem siebie w naszym szeregu. Nie wiem do której grupy się zaliczam. Bardzo doceniam działania niewielkiego grona kolegów, którzy podjęli się tej niewdzięcznej roli tworzenia zrębów OSDS i rozumiem ich zniecierpliwienie wobec nas wszystkich z powodu nikłego wsparcia jakiego doznają z naszej strony. Ale wiem też, że wielu z nas wobec trudności dnia codziennego nie znajduje w sobie rezerw energii, gotowości do działania i poświecenia dla ogółu. Nie uznaje tego za kwestię życiową. Ze swej strony mogę tylko prosić kolegów: Waldka, Piotra, Darka i innych o wytrwałość. Jeśli macie w sobie pasję, wiarę i siłę to róbcie to dalej. Nawet jeśli potencjalni beneficjenci waszych wysiłków nie wyrażają wam swej wdzięczności w dostatecznym stopniu.

 

Czy OSDS jest potrzebny? Pytanie retoryczne. Jak sprawić aby stał się ważny dla większości diagnostów. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiem też, że wielu z nas wobec trudności dnia codziennego nie znajduje w sobie rezerw energii, gotowości do działania i poświecenia dla ogółu. Nie uznaje tego za kwestię życiową.

 

Ale nikt nie wymaga od członków rzucania się w paszczę lwa i poświeceń dla ogółu. Może to zabrzmi bardzo trywialnie, ale większość problemów osds-u rozbija się o pieniądze, a raczej o ich małą ilość z aktualnych składek. Więcej pieniążków, to możliwość wynajęcia prawnika, to więcej wysłanych listów, to więcej wizyt w warszawie itp, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiem też, że wielu z nas wobec trudności dnia codziennego nie znajduje w sobie rezerw energii, gotowości do działania i poświecenia dla ogółu.

Niejednokrotnie bardzo pomocna byłaby ta cząstka siebie w postaci członka organizacji,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcs nikt nie wymaga od Ciebie ogromnego poświęcenia typu życie czy zdrowie, wystarczy że się zapiszesz i wspomożesz OSDS składkami. A jak Ci czas pozwoli to zapraszamy na coroczne Walne, które jest połączone ze szkoleniem. Jedziemy jednym bądź dwoma samochodami bo dużo taniej. Dlatego proszę zweryfikuj swoje podejście. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.
abcs, jako socjolog rozumiem treść twojego "przesłania" jednak tego typu rozważania możemy sobie winszować w czasie, kolokwialnie mówiąc "pauzy" i zastanawiać się nad przyczyną takiego, a nie innego stanu rzeczy. Nawiasem mówiąc robiłem to wielokrotnie i na forum "Norcomu" jak i na forum OSDS-u.

Jednak jako diagnosta i mam nadzieję świadomy obywatel oraz socjolog widzę, dostrzegam realne zagrożenie płynące z "nihilizmu" znacznej części naszego środowiska. Ja wiem, Ty również wiesz oraz Ci, którzy deklarują, że OSDS jest potrzebny tez wiedzą, że narzekaniem na forum i biernym wyczekiwaniu kolejnych nowel naszych aktów prawnych tylko pogarszamy swoja już nieciekawą sytuację. Można temat rozwijać dalej, że są również wśród nas, diagnostów takie jednostki, które to mówią "NASZ" OSDS, a za 5 minut mają pretensje i rozpisują sie, że OSDS jednak nie jest ... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ilustracja w artykule chyba jedyna OSKP, która nie robi badań autobusów

pewnikiem pismaki znów coś pokręcili, bo stacja badania techniczne autobusów normalnie wykonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proszę zweryfikuj swoje podejście.

Nie wiem co mam zweryfikować. Ja próbowałem przedstawić moje widzenie postaw środowiska wobec konieczności zrzeszenia się i robienia czegoś społecznie. Przekonaj mnie, że moja analiza jest błędna.

większość problemów osds-u rozbija się o pieniądze

Dlatego napisałem, że problemem jest przekonanie większości że OSDS jest ważny, w domyśle- pozyskanie więcej członków.

jako socjolog rozumiem treść twojego "przesłania"

Nie sądziłem, że to zabrzmi jak przesłanie, starałem się raczej o pobieżną analizę bez ocen i recenzji. Może jedynie próba podtrzymania ducha w działaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnikiem pismaki znów coś pokręcili, bo stacja badania techniczne autobusów normalnie wykonuje

Znajdź literki CC oraz D na zdjęciu :x

Symbole rodzajów pojazdów:

A - motocykle i motorowery,

B - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, z wyłączeniem motocykli

i motorowerów,

C - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 16 t lub CC - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t,

D - autobusy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t, T - ciągniki rolnicze,

E- przyczepy przeznaczone do łączenia z pojazdami silnikowymi, do których jest upoważniona

stacja kontroli pojazdów.

O małej literce "a" nie wspomnę :evil:

Mam nadzieję, że wiesz skąd cytat oraz zdjęcie i nazwa SKP ::hey

 

Uważam, że pracownik TDT powinien stracić uprawnienia na 5 LAT.

 

 

ale, ale czy nie mówimy tu o dużym przedsiębiorcy , który ma nawet swoich prawników z doradztwem dla pracowników swoich stacji?

Czy to nie jest speedcar? :x

http://speedcar.pl/stacje/chelm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pracownik TDT powinien stracić uprawnienia na 5 LAT.
jako nadzór kara powinna być bardziej dotkliwa - 10 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kara powinna być bardziej dotkliwa - 10 lat.
A tą karę zarezerwuję dla tego co się podpisał pod dokumentem:
posiada poświadczenie zgodności wyposażenia i warunków lokalowych z wymaganiami odpowiednio do zakresu przeprowadzanych badań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.