Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

(Dz. U. z 2015 r., poz. 670).

No tak troszkę różni się od

Dz.u. 155 uchwalony

Pewnie cytat ze strony PISKP

Powinna się ona zakończyć do końca czerwca.

To jeszcze rok spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 536
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    92

  • slawek78

    30

  • blakop

    21

  • adam1501

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak z ich strony.

Jeszcze jest święty spokuj z tym i nie ma ciśnienia:)

 

[ Dodano: 20-07-2015, 22:02 ]

Mam do was kolejne pytanko co do tego badania samochodu powypadkowego z gazem.

Jakie dokumenty powinienem wymagac i jakie zaświadczenie wystawiam.

 

Domyslam się iż jest to badanie dodatkowe w zakresie układu kierowniczego, zawieszenia (badanie amortyzatorów) i kontrola ustawienia kół jezdnych (geometria).

Stwierdzenie usunięcia pozostałych usterek jeśli powstały w wyniku wypadku.

Dokonujemy wtedy zakres badania okresowego jeśli stwierdzenie usunięcia usterek obejmuje zakres badania okresowego.

 

Wynik badania nie określamy chyba że robimy pełen zakres okresowego wtedy okreslamy wynik badania.

 

A co z gazem?

Jakie dokumenty żądamy wtedy?

Dowód rejestracyjny

co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Mam pytanko odnośnie dzisiejszego egzaminu w Warszawie, jakie autka były podstawione i jakie tematy poruszane szczególnie chodzi o adr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokumenty żądamy wtedy?

Dowód rejestracyjny

 

Jaki sens ma to badanie :?

 

No chyba ,że przyjeżdża na okresowe,a ty mu na siłę : po kolizji,zmiany,taxi.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, a więcej bzdur się nie dopatrzyłeś? :P Na ten przykład:

Dokonujemy wtedy zakres badania okresowego jeśli stwierdzenie usunięcia usterek obejmuje zakres badania okresowego.
Wynik badania nie określamy chyba że robimy pełen zakres okresowego wtedy okreslamy wynik badania.
:razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej bzdur się nie dopatrzyłeś?

Mnie tylko chodziło o logiczne myślenie.Skąd diagnosta ma wiedzieć ,że ma wykonać

badania samochodu powypadkowego z gazem.
.?????

Do reszty się nie zagłębiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Mam pytanie dotyczące egzaminu praktycznego - w liście z tdt który dostałem pisze, że egzamin mam na godzinę 11 a na stornie tdt piszę że rejestracja na egzamin zaczyna się o godzinie 8 !

Wie ktoś może na którą godzinę trzeba jechać ??

 

[ Dodano: 22-07-2015, 19:03 ]

Dodam, że egzamin mam jutro w Warszawie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że egzamin mam na godzinę 11 a na stornie tdt piszę że rejestracja na egzamin zaczyna się o godzinie 8 !

Znowu kłania się logiczne myślenie.

Skoro na stronie TDT widzimy takie zapisy:

Egzamin teoretyczny rozpoczyna się o godz. 830 i 1330. Rejestracja uczestników egzaminów rozpocznie się odpowiednio o godz. 800 i 1300

 

i

 

Rejestracja uczestników egzaminu praktycznego rozpoczyna się o godz. 800. . Początek egzaminu godz. 830.

 

I na pewno

że egzamin mam na godzinę 11

to z logicznego punkltu widzenia rejestracja uczestników egzaminu rozpoczyna się o godzinie 10.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące egzaminu - Czy po wylosowaniu pytania mam jakiś czas na przygotowanie czy od razu przystępuje do odpowiedzi oraz czy można korzystać z dziennika ustaw ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można korzystać z dziennika ustaw

Nie

 

Można. Wczoraj w Poznaniu, egzaminator pytał czy potrzebuję dzienniki ustaw i jeśli tak to jakie. Trochę kręcili nosem, jak początkowo poprosiłem tylko o warunki techniczne a 5 minut później o zakres i sposób przeprowadzania badań technicznych. Także można spojrzeć, sprawdzić. Zresztą niezrozumiałe dla mnie byłoby gdyby nie można było z nich korzystać, skoro na SKP są i nie ma obowiązku pamiętać wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wylosowaniu "pytania" i zapoznaniu się z nim, ważne jest o poproszenie odpowiednich dokumentów, które potrzebujemy do wykonania badania. Tych dokumentów nie ma w wylosowanym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś na egzaminie w Warszawie egzaminator przed przystapieniem do egzaminu powiedzial ze nie ma mozliwosci korzystania z dziennikow ustaw gdyz pytania sa w bardzo waskim zakresem tego co musimy umieć i tyle... ale od kolegów słyszałem że w innych miastach takie cuda były, że legalnie korzytało sie z dzienników jak na teorii.

 

Dzis wylosowałem pojazd zasilany gazem.

 

pytanie brzmiało:

Sprawdzic homologacje/oznaczenia zbiornika oraz podzespołów zgodnie z protokołem TDT.

 

Pytania pomocnicze egzaminatorów były następujące:

Czy przy wlewie gazu sprawdzamy szczelnosc i kiedy to robimy?

Opisać w jaki sposób powinna być położona instalacja elektryczna oraz przewód gazu od zbiornika az do silnika?

Dlaczego reduktor jest zamontowany wzdluz pojazdu a nie w poprzek?

Co oznacza napodzespołach instalacji symbol homologacji 67r oraz 110r?

wiecej jakis specjalnych pytań nie było poza tym ze wychyliłem sie z tym ze jezeli zbiornik ma homologacje 67r na butli po 10latach legalizacji mozna go ponownie zalegalizowac po sprawdzeniu i zbadaniu go egzaminator powiedział ze " niekoniecznie" , nie wnikałem w to gdyż to nie dotyczy diagnostów zbytnio.

 

Reszta w/w pytań była banalna.

:)

 

Z mojej strony wielkie piwa dla Grzegorz Łódź oraz Blakop za pomoc przygotowaniach i cierpliwości szczególnie Grzegorza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o sprawdzenie szczelności przy wlewie ?

Jeśli chodzi Ci o "zawór napełniania"

jak się ma sprawa ?

Tak jak jest napisane:

 

"§ 5. 1. Kontrola szczelności instalacji zasilania gazem polega na użyciu elektronicznego detektora gazu w miejscach połączeń przewodów i elementów

instalacji zasilania gazem, gniazd zaworów bezpieczeństwa i zaworów napełniania oraz elektrozaworów gazowych.

2. Niedopuszczalne jest pojawienie się wskazań na detektorze sygnalizujących wypływ gazu, przy uruchomionym albo wyłączonym silniku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wlew gazu znajduję się w bliskim otoczeniu rury wydechowej, to lepiej zrobić to na wyłączonym silniku, czujka bez problemu z wyłapie w spalinach węglowodory...tyle życie, a przepis mówi: że nieszczelność nie może się pojawić na włączonym lub wyłączonym silniku, więc powinno się sprawdzać na włączonym i wyłączonym silniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj drugie podejście praktyczne w Krakowie, wylosowane pytanie- hałas, pomiar, warunki, urządzenia

Zacząłem ja, umiałem temat dosyć szczegółowo, przez co miałem w sumie mało pytań tzn. jak obliczamy wynik pomiaru oraz dla pojazdu który stał obok ( fabia z gazem ) jaka jest wartość dopuszczalna ...

Jedno jest dla mnie dziwne ale drążyć tematu nie chciałem. Zapytano mnie o nazwe urządzenia do pomiaru hałasu - odpowiedziałem sonometr, na co odpowiedziano mi, że jednak to się nazywa sonopan a z tego co wiem ( a moge się mylić ) sonopan to nazwa producenta

 

Wynik POZYTYWNY :) i to najważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo znaczy pozytyw. Miałem badanie układu kierowniczego w autobusie. Pokazałem gdzie sprawdzam luzy, jak to się odbywa oraz gdzie jest układ wspomagania. Przede mną nie zdały 2 osoby. Zdało z 15 a potem było jeszcze drugie tyle na egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wynik pozytywny dziś. Miałem sprawdzenie szczelności zbiornika LPG/ obudowy wielozaworu oraz opisać sam wielozawór. Przy okazji pytania o instalacje LPG i sprawdzenie numeru zbiornika oraz porównanie go z atestem (atest był od innego zbiornika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wynik pozytywny dziś.
(atest był od innego zbiornika).

To może jednak wynik negatywny ?

 

[ Dodano: 29-10-2015, 15:52 ]

Diagnosta powinien używać poprawnego określenia

A jeśli egzaminator niepoprawnego używał, sprzeciwisz mu się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że jakiego określenia użył egzaminator nie pamiętam. Może określenie którego użyłem to przyzwyczajenie z warsztatu zajmującego się LPG z którym zdarza mi się raz na jakiś czas współpracować. Poprawnie (przynajmniej poprawniej) "protokół zbiornika", "poświadczenie zbiornika", czyż tak? Ale spotykam się z określeniami atest (o czym wyżej mowa), "homologacja na zbiornik", "certyfikat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.