Skocz do zawartości

java8u51


Rekomendowane odpowiedzi

bogate SKPy :lol:

Wyobrażasz sobie firmę bez informatyka ? Ja nie bardzo. Mają zatrudnionego informatyka lub podpisaną umowę z firmą tak jak pisze Janusz. SKP to nie tylko Cepik ,a nie ma tak żeby coś się nie skitrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się nie umie 2 razy nacisnąć myszką aby zainstalować Javę + dodatek i wpisać 2 wyjątki

Mówisz, jak gdybyś umiał wszystko, zatem wyślijmy jeszcze diagnostów na obowiązkowe kursy komputerowe z powodu Cepa, w dobie oszczędzania na wszystkim,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd jesteś? podjadę i nieźle dorobię, jak się nie umie 2 razy nacisnąć myszką aby zainstalować Javę + dodatek i wpisać 2 wyjątki to się płaci.

Skąd jesteś przyjadę i pokażę jaki programik można rozesłać stacjom, które nie będą korzystały z żadnej przeglądarki (bo po co)?

 

A tak na marginesie chłopie przyznaj się ile masz lat?

 

Dlaczego takie pytanie - już wyjaśniam na stacjach pracują ludzie którzy mogli by być twoimi dziadkami (prawdopodobnie). Więc mam propozycję - idź do swoich dziadków, zainstaluj javę 6.0 (ze starą przeglądarką) pokaż że działa, a potem ją zaktualizuj (tak przez przypadek kliknij aktualizację) daj im swoją instrukcję i powiedz im - " A teraz zróbcie na podstawie tej instrukcji, żeby znowu działało."

 

W slangu piszących programy nazywa się takich ludzi testerami.

 

Aha - Jeszcze daj im numer do helpdesku, aby tydzień podzwonili ..................

 

Bo nie wiem czy wiesz, ale jak jest taka pomoc telefoniczna to zmienia się operatora...............

 

Na koniec:

 

Nikt nie umniejsza twojej pracy tu na forum i moje pisanie nie ma na celu zniechęcanie Ciebie do pomocy.

 

Zauważ że to ty napisałeś "do roboty" i w tym kontekście dostałeś odpowiedź.

 

Nie zmienia to faktu, że warto czasami posłuchać użytkowników oprogramowania.

 

Mam nadzieję, że odpiszesz na mój post

 

PS mam nadzieję, że pochwalisz się koleżankom, kolegom co piszą o waszej pracy na forum - czasami bywa to mobilizujące.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzę też źle żeby pomagać

nie ma się co unosić, weź pod uwagę że mnóstwo SKP nie ma pojęcia o tych zamianach, ten odsetek który jest na forum jakoś sobie radzi, dlatego apel aby wysyłanie paczek było bardziej intuicyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz "firestorm" może zróbcie w końcu w tej instytucji "BRAINSTORM" usprawnijcie system, a wszystkim będzie żyło się lepiej ... :medit:

 

Jeżeli nie nadążacie za aktualizacjami "JAVA" może warto zmienić profesję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować. Mowa była o tym wielokrotnie. System wysyłania przez nas danych do CEPiK'u jest kompletnie skopany. Przyczyny tego stanu rzeczy wydają się oczywiste i celowe. W jakiś sposób trzeba drenować pieniądze bo "tępi diagności nie potrafią wysyłać danych więc płaćcie nam za utrzymanie obsługi informatycznej/pomocy technicznej".

 

Nie kwestionuje samej idei helpdesk'u ale nie w tak celowo patologicznej formie jak w Asseco - bo to chyba oni nadzorują ten "złoty biznes".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem skad taki problem z wysyłanei do CEP>

Nie jestem inf ale nie mam z tym najmniejszego problemu. Instrukacja mowi jak postepowac krok po kroku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukacja mowi jak postepowac krok po kroku.

Pozdrawiam

 

Instrukcja do czego? Do instalacji i konfiguracji Javy? Sam fakt istnienia takiej instrukcji i to, że musimy ją wykonywać po każdej aktualizacji świadczy o skopaniu programu.

 

Pozdr.

 

Edit.

Ciekawa sprawa. Ze strony CEPiK'u zginęły wszystkie instrukcje/informacje, które były w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukacja mowi jak postepowac krok po kroku.
Nie w przypadku javy 8. Nie jestem informatykiem ale dość dobrze sobie radzę z komputerami. Mimo to przy pierwszej próbie poległem na problemie z wyjątkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Ze strony CEPiK'u zginęły wszystkie instrukcje/informacje, które były w FAQ.
- eee... nie bardzo wiem o jakie FAQ dokładnie chodzi, ale musi są gdzie poupychane tak jak choćby te dwie przykładowe:

:arrow:http://www.cepik.gov.pl/dla-podmiotow/instytucje-przekazujace-dane#/tab-1/belt-1

:arrow:http://www.cepik.gov.pl/documents/19372/19468/Instrukcja+wnioskowania+o+certyfikat/3f2e408d-0e5f-4515-b796-d6b81ea32517

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu diagnostów zna angielski na tyle aby wiedzieć co klika wysyłając dane do cepa?

ilu byłych mechaników a teraz UDS-ów zna sie na tyle na kompach aby zaktualizować program który nagle przestaje działać ?

po ostatniej akcji wyłączyłem wszystkie aktualizacje i teraz mogę skupić się na pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie pisać i się naśmiewać, ale chyba nie widzieliście człowieka, który jednym kliknięciem "coś" zepsuł na SŁUŻBOWYM kompie i oprogramowanie przestało chodzić.

 

Nie widzieliście też jak stara się uważne naciskać klawisze w pracy po takiej akcji, a to dla tego że:

- kolega nie poradził sobie - który jest biegły na komputerze (dla niego guru - bo już pisze dwoma palcami i tak szybko obsługuje ten komputer)

- informatyk wezwany przez szefa też ....................

 

Wreszcie specjalista od Cepiku - poradził sobie - bo się okazało, że brak jest u"modułu PKCS"

 

A teraz jak ktoś wie o czym pisze to niech chociaż napisze w której instrukcji to jest opisane :?::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem dwa wyjątki i wszystko chodzi do momentu wysłania pliku. Nie działa przycisk "Wyślij". "Anuluj" i "Dodaj" działają bez zarzutu, jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie widzieliście człowieka, który jednym kliknięciem "coś" zepsuł

Bo przeważnie samo coś się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś pomysły?

wróć do "siódemki", chociaż mnie tez korci żeby zrobić aktualizację ale jeszcze poczekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś pomysły?

wróć do "siódemki", chociaż mnie tez korci żeby zrobić aktualizację ale jeszcze poczekam

 

Powrót do siódemki wiąże się z bardzo poważnymi problemami bezpieczeństwa.

https://www.java.com/pl/download/faq/java_7.xml

 

Lipiec 2015: Aktualizacje oprogramowania Java 7 nie są już publicznie dostępne. Oracle oferuje aktualizacje oprogramowania Java 7 tylko tym klientom, którzy nabyli opcję asysty technicznej w zakresie oprogramowania Java (Java Support) albo mają produkty firmy Oracle wymagające oprogramowania Java 7.

Każda znana i nowo odkryta dziura nie będzie łatana.

 

eee... nie bardzo wiem o jakie FAQ dokładnie chodzi, ale musi są gdzie poupychane tak jak choćby te dwie przykładowe:

Wydawało mi się, że kiedyś wszystkie instrukcje były w "FAQ", a teraz są w "Informacje". W każdym razie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.