Skocz do zawartości

Odbiór dowodu rejestracyjnego


boosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno przerejestrowywałem samochód, posiadam pozwolenie czasowe wydane na 30 dni i w poniedziałek chciałbym odebrać dowód rejestracyjny. Czy orientujecie się, jakie dokumenty będą mi potrzebne do odbioru? Właściwie, to odbierze to ktoś z mojej rodziny, nie ja osobiście?

 

Na pewno trzeba przynieść pozwolenie czasowe i dowód osobisty, ale czy ubezpieczenie, albo jakieś inne papiery też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • Regan55

    9

  • Olga

    9

  • Gość

    5

Top Posters In This Topic

W naszym WK dowód może odebrać tylko właściciel lub osoba przez niego pisemnie upoważniona z dowodem tożsamości. Trzeba też oddać pozwolenie czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej weż dowód osobisty i idż sam. :)

Wiem, że tak najlepiej, ale pracuję w innym mieście i DR odbierze mój ojciec. Poza tym, myślałem, że potrzebne są jeszcze jakieś dokumenty prócz dowodu osobistego, upoważnienia i pozwolenia czasowego.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upoważnienie nie musi być absolutnie w formie notarialnej. Kwestia Twojego dowodu osobistego dyskusyjna. lepiej, żeby tata miał, choć nie jest to do końca uzasadnione z prawnego punktu widzenia (powinien wystarczyć dowód ojca). Oprócz pozwolenia czasowego potrzebna jest karta pojazdu (jeśli jest wydana) i ubezpieczenie OC do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebna jest karta pojazdu

Ale kartę pojazdu oddajemy już w momencie kiedy idziemy przerejestrować pojazd.

Tak więc jak idziemy odbierać dowód rejestracyjny odbieramy również kartę pojazdu(o ile była wydana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym odebrać dowód rejestracyjny. Czy orientujecie się, jakie dokumenty będą mi potrzebne do odbioru?

 

1. pozwolenie czasowe

2. OC pojazdu

3. Karta pojazdu, jeżeli była wydana celem wpisania nr dowodu rejestracyjnego

4. dowód osobisty do wglądu

5. pełnomocnictwo, w którym zostanie podany nr dowodu osobistego i PESEL mocodawcy wówczas nie jest potrzebny jego dow. osob. tutaj masz wzór pełnomocnictwa w pdf u dołu strony http://www.bip.um.bydgoszcz.pl/struktura_miasta/wydzialy_urzedu_miasta/wydzial_uprawnien_komunikacyjnych/

wpisujesz: do załatwiania wszelkich spraw przed Urzędem Miasta i składania oświadczeń woli.

 

Opłata skarbowa 17 zł. jak zostaje oryginał. jeśli kopia dodatkowo 5 zł. W pełnomocnictwie należy wpisać stan pokrewieństwa, jeśli jest to mąż, żona, wstępni, zstępni wówczas nie pobiera się opłat.

 

PS. W żadnym wypadku notarialne chyba, że ktoś nie ma co z czasem robić i pieniędzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panie Bogusławie - nie wiem jak u Was, ale u nas w UM duża liberalizacja przepisów w tej kwestii. Pełnomocnictwo musi jedynie zawierać imię i nazwisko mocodawcy. Brak podstaw prawnych do wymagania innych danych na takim dokumencie. UM jako jednostka prowadząca również ewidencję ludności ma wgląd do tych danych, dlaczego więc wymagać od pełnomocnika, aby legitymował sie również dowodem mocodawcy? To niezgodne z prawem, aby posługiwać się czyimś dowodem osobistym. Można przecież sprawdzić sobie dane mocodawcy w komputerze (często to dane bardziej wiarygodne, niż aktualny DO). Zapowiedzi rządu w tej kwestii są jeszcze bardziej daleko idące - brak obowiązku meldunkowego itd... Wszystko niedługo będziemy przyjmować na oświadczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zgadzam sie z poprzednikiem Tylko właściciel pojazdu lub osoba upoważiona nawet przez notariusza

U nas nie musi byc to notariusz ale nalezy mieć przy sobie dowód osobisty osoby która wydała takie upoważnienie - jeżeli jest to to mwspólwałściciel pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No i zrobił się problem. Pod nieobecność syna który przebywa w Anglii miałem kolizję drogową/ jako uczestnik-nie sprawca/. Po dokonaniu remontu pojazdu i dokonanym przeglądzie zgłosiłem sie po odbiór dowodu rejestracyjnego ale WK niestety nie chce mi go wydać choc posiadam upowaznienie napisane przez syna które mi przesłał z Anglii wraz z zaswiadczeniem od pracodawcy ,że jest tam zatrudniony i wróci do Polski na urlop w grudniu. WK zasłania się przepisem że nie może mi wydać dowodu bo musi syn odebrać osobiscie. Jeśli ktoś zna ten przepis to niech mi poda bo Pani w WK jest bardzo niemiła i niestety nawet nie przedstawiła mi takich przepisów. Czy pojazd ma stać unieruchomiony aż do grudnia? Przecież to kpiny ze strony WK. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz upoważnienie i właścicielem jest twój syn to powinni ci wydać dowód, nawet opłaty skarbowej za upoważnienie w rodzinie się nie pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi PSUJ ( hmmm - choć nie lubię zgadzać sie z tym gościem ;) )

Wszelkie czynności dotyczące rejestracji pojazdów są prowadzone w oparciu o kodeks postępowania administracyjnego - reguluje to wyraźnie paragraf 2 rozporządzenia w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach - zaś kpa w art 32 i 33 wyraźnie wskazuje, że strona może działać przez pełnomocnika!

Pani z Wk jest kompletną ignorantką i nie ma pojęcia o przepisach! Czym prędzej wracaj do WK i dochodź swoich praw nie wahając się żądania rozmowy z szefem Urzędu lub nawet samym Starostą! W razie czego pisz - pomożemy! Bo takie oznaki głupoty w urzędach trzeba zwalczać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z niewiedzą oj boleśnie / kurde -nawet z własną/ pełnomocnistwo notarialne może być podważone przez panią/pana w urzędzie i co - nie jesteśmy w stanie tego zmienić bo strach nieraz nie pozwala i tak to wygląda :lol::lol: a tu w przypadku kolegów /choć jestem przekorny/ muszę się zgodzić- uderzyć wyżej a jak odmowa to poparta artykułem :cool::cool: w innych przypadkach www.norcom.pl :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje. W nastepnym tygo :-D dniu udam się ponownie do WK i zobaczymy jak zareaguje Pani z WK jesli jej przedstawię te przepisy. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 22-08-2008, 19:08 ]

Bardzo dziękuję za informacje. Jak napisałem -udałem sie do WK i jak zwykle pracownik nie chciał mi wydać dowodu rejestracyjnego, jednak jak przedstawiłem jej art. z KPA to bardzo się zdenerwowała i natychmiast przedstawiła mi dokument abym wypełnił . Po tym bez chwili wahania wydała dowód . Tak właśnie pracują niektórzy w Urzędach. Bardzo jeszcze raz DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. przepraszam za odkop.

czy mając pozwolenie czasowe (już nieważne) i będąc właścicielem poprzez umowę wydadzą mi w WK dowód?

Pozwolenie czasowe jest na ostatniego prawnego właściciela, z którym nie ma kontaktu (prawdopodobnie nie żyje), a ja zakupiłem motorower od gościa, który nie przerejestrował go na siebie.

Czy mam szansę dostać dowod? Czy może będzie prościej ubiegać się o duplikat? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mając pozwolenie czasowe (już nieważne) i będąc właścicielem poprzez umowę wydadzą mi w WK dowód?

Jedno wiem...Gość, -będziesz miał problemy z rejestracją.To ze masz ciągłośc właścicieli na umowach k/s to ok.ale do rejestracji na siebie musisz posiadac normalny DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.