Skocz do zawartości

Samochody z Anglii ...


leszek kulferst

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest jeszcze odwieczny problem tego nieszczęsnego tiretu/zdania końcowego... Prawda jest taka, że nowy pojazd z gazem, nawet HOMOLOGOWANY, powinien podlegać OBT!! Fajnie ten temat nam wraca przy tej okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 794
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    43

  • blakop

    42

  • Grzegorz Łódź

    41

  • Psuj

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie - przejdźmy do rzeczy.(...)

(.....) to WAŻNE!! (....)

(....)Pisałem już o tym ale bez odzewu (wg projektu) (....)

Ja też pisałem :)

 

Jeden komentarz - sprawdzałem na stronach RCL i nie widziałem waszych pism :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest oczywiste- tak jak trafiają inne wpisy:

d) "TAXI" - dotyczy pojazdów przystosowanych jako taksówka

f) "L" - dotyczy pojazdów przystosowanych do nauki jazdy lub egzaminu państwowego,

- jak to taka oczywistość, to czy byłbyś uprzejmy wyjaśnić co w Dzień Dziecka może się zdarzyć aby Wydział Komunikacji odmówił dokonania adnotacji "KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE"?

 

Dodam, że angol ma ważne badania w swoim dowodzie, do tego CoC ze wszystkimi danymi, a nawet naciski w kg i kN się trafiły oraz potwierdzenie roku produkcji wystawione przez producenta. A niech tam i ma nawet Kartę Informacyjną do rejestracji. Nie muszę wspominać, że na nasze potłumaczone.

 

Gdzie tu podstawa do wykonania jakiegokolwiek badania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w Dzień Dziecka może się zdarzyć aby Wydział Komunikacji odmówił dokonania adnotacji "KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE"?

A gdzie tą adnotację ma dokonać?Bo chyba nie w polskim DR bo na Dzień Dziecka 2015r jeszcze go nie wyda (wiadomo z jakich powodów-nie spełnia warunków technicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze :

 

funkcjonariusze CBA przeszukali gabinet służbowy i mieszkanie. Stało się to na polecenie prokuratury w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie łapówek w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej.
-- i dalej sobie żyje ----

 

a ty tylko nie sprawdż przy Badaniu Vin-u .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tą adnotację ma dokonać?Bo chyba nie w polskim DR bo na Dzień Dziecka 2015r jeszcze go nie wyda (wiadomo z jakich powodów-nie spełnia warunków technicznych).
- no ale na to niespełnienie powstało zaiste słuszne rozporzadzenie!

 

No sorry, ale jakoś trudno mi łyknąć rejestrację po spełnieniu warunków technicznych.

Po spełnieniu artykułu 66 już prędzej. Tych warunków też bym się nie czepiał, bo gdyby zaistniała potrzeba badania takiego pojazdu to sprawa jasna. Niestety na dziś wynik N z braku wytycznych.

Natomiast mi trza wytłumaczyć dlaczego nie można zarejestrować angola jak jedno z ostatnich rozporządzeń przewiduję taką możliwość wraz z dokonaniem do dowodu rejestracyjnego stosownego wpisu oraz definicją tego wpisu.

Jedno rozporządzenie neguje kierownicę po prawej stronie natomiast drugie potwierdza jej byt i nigdzie nie ma, że poparte czymkolwiek ma to być! (Zaświadczeniem, badaniem, zmianą ustawy, zmianą rozporządzenia, zamiecią śnieżna, tsunami). Jak to mówią „życie”, że nie nadążyli.

 

- Idę w dzień Dziecka do WK, kładę plik papierów na okienku i co...

- WK odmawia rejestracji bo mam kierownice po prawej...

- Obstaję, że na kierę ministra wydała rozporządzenie. Wystarczy w adnotacje wklepać adnotację i po sprawie.

- WK jednak nie i kieruje na badanie i tu powstaje zasadnicze pytanie z jakiego paragrafu ma być to badanie?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mi trza wytłumaczyć dlaczego nie można zarejestrować angola jak jedno z ostatnich rozporządzeń przewiduję taką możliwość wraz z dokonaniem do dowodu rejestracyjnego stosownego wpisu oraz definicją tego wpisu.

 

W którym miejscu?

Poczekaj na kolejne nowelizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK zaprzestaję bić pianę, bo już wczoraj EMERYT rozswietlił sprawę.

Gapa ze mnie nie doczytałem, o ustawie też zapomniałem. :cry:

A się jak beton uparłem. :evil:

Przepraszam.

:piwo

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

I teraz najważniejsze, czy do każdego sprowadzonego auta (w tym angola) wymagane jest badanie??? 
– do angola tak, zawsze OBT przed pierwszą!

 

To jak bedzie z tym angolem na dziś, jak potrzeby dodatkowego badania nie uzasadni sensownie nikt?
– sensowne uzasadnienie znajduje się w artykule 81!

 

Dlatego pytałem czy starosta chce, musi, może skierować na takie badanie jako niezbędne dane. 
– nie musi, bo wprost z ustawy wynika badanie, okresowe badanie!

 

Gdzie tu podstawa do wykonania jakiegokolwiek badania???
– w ustawie!

 

 WK jednak nie i kieruje na badanie i tu powstaje zasadnicze pytanie z jakiego paragrafu ma być to badanie? 
– a z tego: "z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ustawie też zapomniałem. :cry:
tak ,że od ustawy należało by zacząć , pozostałe rozporządzenia i wtedy będzie super. A tak będzie ,że za czym wyjdą następne to te już trzeba będzie zmieniać ................. :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ale co mi po obudowie... czyżby w niej było coś widać?

Mnie interesuje wkład, odbicie, szybka i tego własnie ustrojstwa numer homo, a nie plastika.

Jak u szkarza wkład dorobię będzie dobrze, bedzie z homo w zgodzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem

§ 1. Szczegółowy sposób badania minimalnego wymaganego pola widzenia, określonego w załączniku nr 13 do rozporządzenia

o warunkach technicznych, dotyczy lusterka zewnętrznego (lewego wstecznego) oznakowanego znakiem homologacji

zgodnym z regulaminem EKG ONZ nr 46 seria poprawek 00 lub 01 lub dyrektywą 71/127/EWG oraz lusterka, którego

znak homologacji jest niewidoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik max72 ja do Ciebie nic nie mam.

ello_197.jpg

:piwo

 

Tylko przepis jest taki jak na przykład... skąd mi wiedzieć po oponie jak homologowana dętka założona na kole. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak je prawidłowo "odczytać"

Lusterko klasy III, homologowane w Germanii, na podstawie 46 regulaminu z 01 serią poprawek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mi po obudowie... czyżby w niej było coś widać?

No właśnie, to jest homologacja obudowy lusterka , czy lusterka jako całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to jest homologacja

Może warto poczytać http://forum.osds.org.pl/dload.php?action=file&id=260

 

Dla leniwców ( :evil: ) pkt 4 albo załącznik 5 :ok

 

Oczywiście można pobrać, po wykonaniu pewnej czynności 8) , ale nie wiem czy to nie za duży wysiłek :x

 

[ Dodano: 01-08-2015, 10:08 ]

Zapomniałem napisać:

Czynność ta to nie jest zapisywanie się do OSDS, czy też wspieranie go ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś szukał

 

[ Dodano: 01-08-2015, 14:11 ]

I teraz następne pytanie, jak długie powinno być minimalne wymagane pole widzenia na poziomie podłoża? 20m od położenia oczu kierowcy czy może 30m czy też inna odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.