Skocz do zawartości

Aktualne podstawy prawne przy oświadczeniu zmianach konstr.


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie tworzenia szablonu do oświadczeń o zmianach konstrukcyjnych i chciałbym abyście mi potwierdzili bądź poprawili aktualne podstawy prawne na które się powołuje:

"Dokonane zmiany są zgodne z art. 66 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku „Prawo o ruchu drogowym” (tekst jednolity: Dz. U. 2012 poz. 1137 ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 05 marca 2015 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. 2015 poz. 305 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28 września 2005 roku w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko (Dz. U. 2005 nr 201, poz. 1666)."

Z góry dzięki za jakąkolwiek wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po chu chu ja walczyłem
- a ja wiem! u-chila.gifTeraz nie wiem czy auto z UI może jeździć. :/

 

Poza tym mnie jakby szło ino o kawałek tego artykułu, o jego 4 ustęp, a w nim punkt 6 - jak już w tym oświadczeniu mus paragraf jakiś zarzucić.

Wkeiłeś gotowce i GiT. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonane zmiany są zgodne z art. 66

To po chu chu ja walczyłem żeby wykreślić art.66 z zaświadczenia ,jak Ty chcesz wsadzić to do oświadczenia?

 

w Twoim wzorze, który udostępniłeś też powołujesz się na art. 66 tylko dodałeś ust. 4 pkt 6.

Uwzględniony jest Dz. U. poz. 951 z dnia 22 sierpnia 2013 r.), który moim powinien być zastąpiony:

"Dziennik Ustaw z dnia 5 marca 2015 r.poz. 305

OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU

z dnia 30 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia."

 

michal_k sądzę że jak nie wpiszemy podstawy to ktoś tam się przyczepi w WK. Wystarczy że nie będzie w opisie zmian regułki "zamontowano atestowany pas bezpieczeństwa na miejscu FABRYCZNIE do tego przeznaczonym" i można pisać drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twoim wzorze, który udostępniłeś też powołujesz się na art. 66

To jest gotowiec z którego z którego osobiście wywaliłem wszystkie podstawy prawne, żeby się nie bujać przy kolejnych zmianach przepisów.Moje jest o połowę krótsze . Im mniej bełkotu prawnego,tym lepiej.

 

[ Dodano: 13-08-2015, 15:18 ]

sądzę że jak nie wpiszemy podstawy to ktoś tam się przyczepi w WK

W związku z tym że nie ma określonego wzoru oświadczenia, to jak kto zrobi tak będzie.Bywało że na wyrwanej kartce z zeszytu mechanik pisał jedno zdanie że w pojeździe X o numerach yyy dokonał zmiany rodzaju i bez problemu przechodziło w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k sądzę że jak nie wpiszemy podstawy to ktoś tam się przyczepi w WK

 

Bezpodstawnie. Wystarczy najzwyklejsze, jednozdaniowe oświadczenie (faktura, rachunek...) przedsiębiorcy i pozytywne badanie po zmianach, co oznacza, że pojazd spełnia wymagania zawarte we wszystkich odpowiednich przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki Panowie. W takim razie wywalam podstawy i zobaczymy (poczekam na telefon z WK). Moją linią obrony będzie brak przepisów określających wzór takiego zaświadczenia/oświadczenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.