Skocz do zawartości

Ostatnie pytania opisowe


iii

Rekomendowane odpowiedzi

Szybko nie zawsze znaczy dobrze...
w tym przepadku należy zgodzić się z adamosem i przyznać mu rację i podziękować za czujność, a jednocześnie przeprosić za wprowadzenie niepotrzebnego zamieszania.

 

Podsumowując:

 

- na zaliczenie części praktycznej zdający egzamin ma czas 6 miesięcy od uzyskania wyniku pozytywnego z części teoretycznej egzaminu.

 

Jeszcze raz przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • krzysztofk89

    33

  • Grzegorz Łódź

    28

  • adam1501

    18

  • lok

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam serdecznie

 

Może są osoby co pamiętają pytania opisowe z egzaminów 10.06 z Wrocławia, Warszawy i Poznania?

 

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje opisówkę z 17.06 Warszawa

 

Była banalna dlatego też jestem oczekującym na egzamin praktyczny :viva:

 

Pisze z głowy~~

 

Na SKP pojawił się samochód zarejestrowany po raz pierwszy w 2011r (miesiąca i dnia nie pamiętam ale nie było to ważne) sprowadzony z Holandii z instalacją gazową z nie działającym obrotomierzem oraz temperaturą silnika.

 

ad1. Jaki zakres badania wykonujemy?

ad2. Opisać sposób w jaki przeprowadzimy badanie techniczne auta?

ad3. Opisać ze SZCZEGÓŁAMI pomiar analizy spalin ?

 

O tak to wyglądało moimi słowami, pytanie banalne.

 

Odpowiedzi swojej nie zamieszczam gdyż ze stresu nie pamiętam jak dokładnie odpowiedziałem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Opisowe z 02.09. W-wa

To co zapamiętałem .

Na pierwsze badanie techniczne,przyjechał pojazd cysterna AT 24000kg zarejestrowany 2000r

Podaj procedurę oraz szczegółowy zakres badania.

Badanie będzie wykonane w dniu dzisiejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zapamiętałem

Raczej źle zapamiętałeś :?

Na pierwsze badanie techniczne,przyjechał pojazd
zarejestrowany 2000r

To 15 lat bez badań jeździł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może

Właśnie.........

Kiedyś już o tym pisałem-jeśli czegoś się nie jest pewnym lepiej tego nie pisać,bo bardziej może zaszkodzić niż pomóc....

Na "szczególikach" w pytaniu ludzie najbardziej się wykładają......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tez tak myślałem że sprowadzony ,nie wiem o co chodzi z tym pierwszym

 

[ Dodano: 03-09-2015, 10:37 ]

.Na pierwsze badanie techniczne ,przyjechał sprowadzony pojazd cysterna FL 24000DMC zarejestrowany 2007r ,opisz przebieg badania i szczegółowy zakres badania.

Bardzo zdziwiło mnie słowo "pierwsze" przecież nie ma pierwszych badań.Może chodziło o pierwsze ADR?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego pytania.

Pytanie już raz miałem podobne

Czyżby chodziło o okresowe i tylko zaświadczenie na zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Na pierwsze badanie techniczne ,przyjechał sprowadzony pojazd cysterna FL 24000DMC zarejestrowany 2007r ,opisz przebieg badania i szczegółowy zakres badania.

Bardzo zdziwiło mnie słowo "pierwsze" przecież nie ma pierwszych badań.Może chodziło o pierwsze ADR?

 

Na tak postawione pytanie odpowiedź powinna brzmieć:

Zgodnie z Dz.U. z2012 poz. 1137 z późn. zm.- ustawa PORD, wyróżniamy badania:

1. Okresowe ( w tym okresowe przed pierwszą rejestracją)

2. Dodatkowe

3. Zgodności z warunkami technicznymi ( pojazdy zabytkowe)

 

W związku z powyższym SKP nie może wykonać badania które nie występuje w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na badanie techniczne po raz pierwszy przyjechał

tak to raczej brzmiało,kolega Grzegorz ,ma rację,trzeba mieć pewność co do zapamiętanego pytania, ale nawet z takiej dyskusji można wyciągnąć pewne wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na badanie techniczne po raz pierwszy przyjechał
Tak też nie może być, bo jest za ogólnie. Albo jest określony rodzaj badania, albo wynika z treści pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że przesadzacie. Kolega własnymi słowami opisał i jak dla mnie to jasne. Sprowadzony pojazd, pierwsza rejestracja 2000r. Przepraszam, ale dla mnie Wasze dywagacje to rozbijanie g..wna na atomy... :(

 

Potem się dziwić, że z interpretacją przepisów jest jak jest, skoro nawet zdanie "Ala ma kota" można przedstawić w tylu znaczeniach, prawda? Tylko po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że przesadzacie. Kolega własnymi słowami opisał i jak dla mnie to jasne. Sprowadzony pojazd, pierwsza rejestracja 2000r. Przepraszam, ale dla mnie Wasze dywagacje to rozbijanie g..wna na atomy... :(

 

Potem się dziwić, że z interpretacją przepisów jest jak jest, skoro nawet zdanie "Ala ma kota" można przedstawić w tylu znaczeniach, prawda? Tylko po co...

Tylko ze względu na fakt, iż TDT na egzaminie tak gmatwa pytania wsadzając w nie kruczki, że podstawową umiejętnością zdającego musi być precyzyjne zrozumienie tekstu pytania, odsianie rzeczy zbędnych i wyłapywanie kruczków zawartych w pytaniu. Znajomość przepisów zeszła na 3 plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuśćmy ,że pojazd cysterna AT 24000kg data rejestracji 2000r,przyjechał na badanie techniczne przed pierwszą rejestracją w kraju.

1 Przebieg badania. Tu moje pytanie ,czy mam opisać krok po kroku co następuje?

-proszę o dowód rej.

-zaświadczenia na, zbiornik ,wydane przez TDT,zwalniacz typ IIA.ABS kat.1 ,ogranicznik.

Następnie przystępuję do oględzin pojazdu ,pod kątem oznakowania i wyposażenia, pomiaru cisnienia w ogumieniu i wjeżdżam na linię diagnostyczną itd. Na koniec wystawiam zaświadczenie o przeprowadzonym bad.tech.i dokument identyfikacyjny,zaświadczenie z dodatkowego badania technicznego dla pojazdu odpowiednio przystosowanego do przewozu niektórych materiałów niebezpiecznych.

2 Zakres

-identyfikacja

-dodatkowe wyposażenie

-ogumienie

-światła itd.

czy dobrze rozumuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty:

1. Wynikające z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym;

2. Wynikające z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym , Ustawy o Dozorze Technicznym oraz z Rozporządzenia w sprawie urządzeń technicznych podlegających dozorowi;

3. Wynikające z Umowy Europejskiej ADR;

4. Wynikające z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (art. 66 ust.2 ) oraz Ustawy o Transporcie Drogowym, Ustawy o Czasie Pracy Kierowcy oraz ADR.

5. Zmiany wg ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro frezer ma przedstawić dla diagnosty to nie ma problemu.

1. Dokument potwierdzający rejestrację

2. Dokument wydany przez dozór - TDT

3. Zwalniacz, ABS, ogrzewacz spalinowy, ogranicznik prędkości.

4. tachograf Ex dla FL i OX

5. Układ przeciwblokujący kat 1 ,( A dla przyczep ) , zwalniacz typu IIA

 

Frezer

Dodatkowo należy znać je śpiewająco - no ale co to za problem dla nas Grzesiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frezer

Ale rozumiem,że zawód wykonywany to diagnosta samochodowy,więc stwierdzenie

dla diagnosty to nie ma problemu

jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 04 2015 w Krakowie

 

Na BT przyjeżdża pojazd specjalny asenizacyjny rok prod 2007. Podane Dmc chyba 14800 masa własna nie pamiętam ok 8000 .

Zbiornik 6100l

Podane kilka ciśnień robocze chyba 4 Mpa

 

Jakie dokumenty potrzebne?

Jaki rodzaj badania?

Opisz szczegółowo zakres badania?

Jakie dokumenty wystawi diagnosta?

 

Panowie, mam pytanie odnośnie tej opisówki. Jak już ktoś tutaj wspomniał nie istnieje taki pojazd "specjalny asenizacyjny". Co w związku z tym robimy? W pytaniu faktycznie jest tak to ujęte ( miałem to pytanie na egzaminie 02,09,2015 we Wrocławiu. Oczywiście położyłem je.

Wystarczy napisać że taki pojazd wg. klasyfikacji nie może być "specjalny" tylko powinien być ciężarowy/pojemnik/asenizacyjny? i dalszą część pytania opisywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.