Skocz do zawartości

Badania anglików "po nowemu"


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - Jaką wartość prawną ma to pismo MIiR.

Nr.rej. "---" - nigdy takiego nr.rejestracyjnego nie spotkałem i nie sądzę aby gdzieś taki był.

A pojazd zarejestrowany w UE ma swój nr.rejestracyjny i jest wpisany w DR.

Więc na jakiej podstawie mam wpisywać jakieś bliżej nieokreślone znaki w miejsce nr.rejestracyjnego w zaświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wpiszesz będzie dobrze ważne, że bez tablic możesz dać P. Koledzy zwróćcie uwagę na to, że tylko przy badaniu okresowym przed pierwszą rejestracją nie musicie wymagać TR natomiast przy badaniach dodatkowych ( hak, ustalenie danych, po kolizji ) już tablice muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:piwo
Koledzy zwróćcie uwagę na to, że tylko przy badaniu okresowym przed pierwszą rejestracją nie musicie wymagać TR natomiast przy badaniach dodatkowych ( hak, ustalenie danych, po kolizji ) już tablice muszą być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy nie dotyczy .
- to znaczy dotyczy. Dotyczy wystawiania dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego, pozwolenia wielokrotnego.

Natomiast w objaśnieniach jak wystawiać/wypełniać/wypisywać zaświadczenie w przypadku pojazdu nowego, albo pojazdu bez tablic rejestracyjnych czegoś takiego nie ma.

Stąd różne-różniste pomysły co w ten prostokącik możnaby wklikać.

W innych przypadkach podają, że znak iks równa się nie dotyczy, ale ja wiem... Zaraz bedzię, a może diagnosta zapomniał reszty po tym iksie dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pisemko

Odnośnie M1 to takie pitolenie :? Skoro kategoria M1 nie musi obligatoryjnie znaleźć się w DR to są jeszcze inne dokumenty na podstawie których diagnosta ustala tą kategorię

 

"2) O ile dane są dostępne i zostały ustalone na podstawie dowodu rejestracyjnego pojazdu (pozwolenia

czasowego), świadectwa zgodności WE, świadectwa zgodności, wyciągu ze świadectwa homologacji typu

pojazdu, odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji typu pojazdu,

dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu, świadectwa

dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu."

 

Albo najpierw trzeba było zmienić to objaśnienie do zaświadczenia ,a nie teraz "pitolić" skąd tą informację ustalić.Bo według mnie jest to nadinterpretacja samego siebie-czyli MIiR.A wiem- intencją było........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego siebie-czyli MIiR.A
przedstawiciel tegoż ministerstwa podpisał się tylko pod tymi "wypocinami" autorem jest instytucja powracająca do łask, wystawiając na pośmiewisko ustawodawcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisał się tylko pod tymi "wypocinami"

Podobnie jak pod rozporządzeniem-minister......

Ja tylko pociągnął......(tak było w filmie)

 

[ Dodano: 10-09-2015, 10:52 ]

wystawiając na pośmiewisko ustawodawcę.

I tak będzie dopóki ustawodawca będzie olewał OSDS (nie uwzględniał jego pism)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zwróćcie uwagę na to, że tylko przy badaniu okresowym przed pierwszą rejestracją nie musicie wymagać TR natomiast przy badaniach dodatkowych ( hak, ustalenie danych, po kolizji ) już tablice muszą być.

 

Jak słusznie zauważyłeś złagodzenie sposobu identyfikacji (poj. sprowadzonych ) wprowadzono tylko dla paragrafu nr 2 a ten dotyczy badania okresowego. Wszystkie dodatkowe zawierają się w par. nr 3 .

 

Mam pytanie, czy WK może zarejestrować bez tablic roczny samochód osobowy sprowadzony z Niemiec (wydając PC i stałe TR), kierując jednocześnie na dodatkowe badanie w celu ustalenia brakujących danych.

Co na to pracownicy WK ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam Wam wszystkim uwagę, że wpisywanie w numerze rejestracyjnym sugerowanego ciągu znaków "---" skutkować będzie (każdorazowo, przy nowym BTP) wyszukaniem w/w ciągu i (błędnym w ostatecznym wymiarze) podstawieniem danych odnalezionego pojazdu do nowego wpisu.

 

Taki więc zapis jest w przypadku obu naszych programów niedopuszczalny - pole związane z numerem rejestracyjnym zawsze powinno pozostawać puste (program zinterpretuje to jako brak tablic).

 

Ubiegając przyszłe pytania - nie będziemy tego zmieniać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skutkować będzie (każdorazowo, przy nowym BTP) wyszukaniem w/w ciągu i (błędnym w ostatecznym wymiarze) podstawieniem danych odnalezionego pojazdu do nowego wpisu.

Patronat w takim przypadku pyta czy szukać, wystarczy zanegować.

niech ITS zmienia bzdurną interpretację..

Powiedz co ma ITS do interpretacji naszych przepisów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co ma ITS do interpretacji naszych przepisów ?

Janusz,, pytanie skieruj do ITS oraz MIiR - jedynie posiadam wiedzę, że opinia podpisana przez dyr. Twardowskiego "stworzona" została właśnie w tej instytucji. Co więcej już niedługo wszyscy się przekonamy co ITS-owi do naszych badań ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co ma ITS do interpretacji naszych przepisów ?

"Naści piesku kiełbasy" , znaczy się pocztę odbierz,ze względu na formę nie upubliczniaj.

Zwróć uwagę na daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziś przyjechał do mnie klient na pierwsze w Polsce Anglikiem. Na dzień dobry odpadł za tylne lampy. Jakiś pomysłowy elektryk włożył do lampy pozycyjnej dwuwłókową żarówkę i po włączeniu przeciwmgielnej świeciły oba żarniki jak pozycja ze stopem. Światło cofania jak w angolu z lewej strony. Wytłumaczyłem panu żeby wymienił lampy na te przystosowane do ruchu prawostronnego. Auto to Toyota avensis lampy kosztują 250 zł szt i to był dla pana największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja wczoraj gosciowi w astrze f z 94 roku zmienilem zaróke bo nie mial postojówki z lewej tylnej i wiesz co? tam była 2 włoknowa i ta zarówka robila za przeciwmgłowe tylne. cos jak w tej avensis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło cofania jak w angolu z lewej strony.

 

A musi być z prawej?

 

tam była 2 włoknowa i ta zarówka robila za przeciwmgłowe tylne. cos jak w tej avensis.

 

Jest różnica miedzy lampą homologowaną do danego światła, a na dziko przerobioną przez założenie innej zarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeep Cherokee Limited, nadwozie kombi, użytek własny / towary lekkie. Tyle danych w DR angielskim. Na TZ nr homo e11*93/81*0032*04 Czy po spełnieniu warunków technicznych można uznać go uznać za pojazd kat M1 i wystawić P na OBD pzed I-szą rej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po spełnieniu warunków technicznych można uznać go uznać za pojazd kat M1 i wystawić P na OBD pzed I-szą rej?
wg. Michała tak, jednak większość głosów jest za tym aby rodzaj pojazdu oraz kat. homologacyjna była potwierdzona na "papierze".

 

czytaj:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=249840&highlight=#249840

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem jest Anglik mieszkający na stałe w Polsce. Ten samochód jest jego własnością od 2006 roku.Będzie dzwonił do angielskiego wydziału komunikacji, aby mu przysłali wyciąg z homologacji. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.