Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

No mam to, lecz skąd mogłem wiedzieć, że takie coś istnieje jak nikomu po nowemu nie zatrzymałem dowodu rejestracyjnego. Kiedyś tam na zeszyt to tak.

Bądź uprzejmy raport z CEP-a zapodać do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

Wracają do zamieszczonego tu pisma Oleksiaka i Waszych komentarzy.

Zwróćcie uwagę, że kwestią pytania było wyznaczanie terminów badań. Jakich interpretacji i wykładni z ministerstwa tu chcecie, skoro to jest kwestia przepisów ustawowych?? Żaden minister nie ma prawa dawać wykładni do ustawy, a jedynie do własnych rozporządzeń. Zatem powtarzam - w tym piśmie napisano prawdę - w dodatku całkiem sensowną.

 

A wydawanie wiążących wykładni np. przez MF też nie jest akurat objawem ich dobrej woli i inicjatywy, a zwyczajnie obowiązkiem nałożonym w określonych sytuacjach przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki! :ok

Tak jak pisałem, nie skorzystałem z okazji zatrzymania komuś dowodu.

Kiedyś czytałem takie jakby rozwinięte przykłady paczek, w których mogły przewinąć się hasła . Były też podane skróty dokumentów akceptowane przez CEP, że są to: DR, PC, PW. No jakoś tak, ale czy to było w starej Instrukcji CEP dla SKP czy gdzieś indziej, to już ie wiem. Wczoraj nigdzie tego nie znalazłem dlatego poprosiłem o doprecyzowanie.

Jeszcze raz dzięki. :piwo

 

PS.

To co się z pojazdem „wyrabia”, a wiadomo, że może przytrafić się PC, wynik N, zatrzymają DR i inne cudawianki, a filtrowanie tego przez CEP i zasilanie historii gov peel tajemnicą dla mnie pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skorzystałem z okazji zatrzymania komuś dowodu.

 

Nr.1 w tym roku .

Pisałem niejednokrotnie na forum że jestem przeciwnikiem zatrzymywanie DR przez diagnostę,ale ten przypadek przekroczył wszelkie "normy"-długo by wymieniać .

-brak ham.-tył

-swożnie-luz

-drążki- MASAKRA!!

-przewody sztywne grubości palca wskazującego :P ......itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Fałszywe tablice rejestracyjne to nie przestępstwo

 

Używanie fałszywych tablic rejestracyjnych nie jest w Polsce przestępstwem – donosi "Gazeta Wyborcza". Służby poza Polską nie mogą się nadziwić.

Holenderski dziennik "De Telegraaf" opisał działalność sygnalisty, który zwrócił w Polsce uwagę na samochód z holenderskimi tablicami rejestracyjnymi, a później odkrył, że to auto pięć lat wcześniej wyrejestrowano w Holandii.

 

Jak opisuje "GW", przez kolejną dekadę sygnalista znalazł w Polsce - na giełdach samochodowych, ale także na ulicach - kilkaset kolejnych samochodów z dziwnymi holenderskimi tablicami. "De Telegraaf" opublikował np. zrobione w Polsce zdjęcie auta marki Rover z tablicą rejestracyjną, pod którą w holenderskiej ewidencji figuruje auto marki Audi.

Gdy mężczyzna zwrócił się na policję, odesłano go z kwitkiem i wyjaśniono: używanie nieważnych, sfałszowanych tablic rejestracyjnych nie jest w polskim prawie przestępstwem.

Dlaczego?

W 2003 r. Sąd Najwyższy orzekł, że samochodowe tablice rejestracyjne nie są znakiem identyfikacyjnym (jest nim natomiast np. numer identyfikacyjny VIN samochodu) i dlatego używanie fałszywych tablic nie jest przestępstwem.

Fałszywe tablice mogą się pojawić nie tylko na autach skradzionych. To mogą być także samochody, które za granicą po ciężkim wypadku wysłano na złom, ale potem sprowadzono do naprawy i sprzedaży w Polsce.

Fatalne skutki może mieć zakup auta z fałszywą tablicą, jeśli potem okaże się, że był to skradziony pojazd. Bo wtedy władze zatrzymają taki samochód jako dowód przestępstwa, a nabywca może stracić prócz auta także pieniądze za felerny zakup.

"GW" informuje, że handel takimi felernymi autami i nadużycia rejestracyjne mogłaby utrudnić wymiana kluczowych danych o samochodach pomiędzy państwami Unii. Od 1994 działa system EUCARIS. Należą do niego Belgia, Holandia, Niemcy i Luksemburg, Węgry, Estonia, Litwa, Słowacja.

Jednak dotąd do EUCARIS nie przystąpiła Polska. Bo jak tłumaczą rozmówcy "GW" priorytetem była budowa naszego, wewnętrznego, systemu czyli CEPiK.

Dwa lata temu MSW oceniło, że budowany od 2003 r. CEPiK to system "awaryjny, nienowoczesny i zbyt kosztowny" i od przyszłego roku zastąpi go zmodernizowany system CEPiK2.

 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/falszywe-tablice-rejestracyjne-to-nie-przestepstwo-przeglad-prasy,577938.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.