Skocz do zawartości

Przygotowanie Stacji do odbioru TDT


krichna25

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o jakie dokumenty chodzi?

 

Że tak się zapytam przekornie, jesteś diagnostą czy szewcem? :P:P:P

 

Diagnosta ale kto pyta nie bladzi, i jak jest mozliwosc podejzec u starszych stazem kolegow to chyba nic zlego skorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    10

  • Psuj

    5

  • Paprock

    5

  • markes30

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

No, to pytanie akurat nie było do Ciebie :P

 

Na dole wniosku zapodanego przez diagnostę Paprocka jest napisane:

 

3. Do wniosku załącza się:

a/. w przypadku przedsiębiorstwa prowadzącego działalność związaną z wykonywaniem badań technicznych pojazdów:

- potwierdzoną za zgodność z oryginałem aktualną kopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS – wydany nie później niż 3 miesiące przed datą złożenia niniejszego wniosku;

- kopię aktualnej umowy spółki cywilnej (dotyczy podmiotów prowadzących stację kontroli pojazdów jako spółka cywilna);

b/. w przypadku przedsiębiorcy rozpoczynającego prowadzenie działalności związanej z wykonywaniem badań technicznych pojazdów:

- potwierdzoną za zgodność z oryginałem aktualną kopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS – wydany nie później niż 3 miesiące przed datą złożenia niniejszego wniosku;

- kopię aktualnej umowy spółki cywilnej (dotyczy podmiotów prowadzących stację kontroli pojazdów jako spółka cywilna);

- potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię decyzji nadzoru budowlanego zezwalającą na użytkowanie danego budynku lub zgodę na zmianę charakteru użytkowania obiektu;

- szkic sytuacyjny stacji, rysunki technologiczne stanowisk kontrolnych.

c/ w przypadku zmiany podmiotu wykonującego działalność związaną z wykonywaniem badań technicznych pojazdów posiadającego ważną decyzję Dyrektora TDT:

- dokumenty świadczące, od kiedy strona wnioskująca ma prawo do dysponowania wyposażeniem oraz obiektem, w którym zlokalizowana jest przedmiotowa stacja Kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w firmie, w której powinność czynię wystąpiły okoliczności wszystkie trzy na raz (abece) oczywiście.

Poszło ale. Ale w przypadku literki c to poświadczenie do kiedy jest ważne, bo przecież zmienił się podmiot i jakby wnioskował rozpoczynający, o którym mowa w literce b z pozycji podmiotu opisanego przy literce a, bo przecież nikt mu tej działalności nie zamknął.

No jakoś tak.

 

Szewc. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanko: Odbiór stacji pozytywny. PSKP i dodatkowo mam literkę h czy mam tę literkę h zaznaczać na pieczątce firmowej i pieczątce diagnosty czy tylko na obydwu pieczątkach uprawnienia ABTE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakazuje na obu ;) na firmowej i na identyfikacyjnej uprawnionego diagnosty
przytocz zapis proszę. Na żadnej...

 

Po pierwsze nie jest to badanie, a już na pewno nie jest badaniem z zakresu okręgowej

stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakazuje na obu ;) na firmowej i na identyfikacyjnej uprawnionego diagnosty
przytocz zapis proszę. Na żadnej....

 

W załączniku nie ma zapisu, są tylko wzory pieczątek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno ten sam dylemat. Po kilku telefonach uznałem że będzie tak jak pisze biker100. Na wszystkich mam tylko ABTE. Literka h jest tylko na tablicy ogłoszeń na zaświadczeniu ze starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas taki trend na pieczątki małych stacji powstał, bo sam rodzaj stacji mówi wszystko o przeprowadzanych badaniach, a dla ciekawskich szczegóły doprecyzowuje ustawa. No nie ma sensu tych małych literek rodzajów badan podawać, bo będąc konsekwentnym trza by było całą treść zastrzeżenia 1a w piecząteczkę wklepać. :hah: (Taki tam żart kiepski odnośnie małych literek.) A na to zastrzeżenie to nawet szkoda miejsca na forum marnować. Dlatego nie cytuję, nie wklejam.

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a,

c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit. a, o ile stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 1 ustawy w zakresie długości stanowiska kontrolnego;

 

Co innego małe 'h' znaczenie którego w zarysie podał kolega Biker:

Po pierwsze nie jest to badanie, a już na pewno nie jest badaniem z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów.

No i tu w mej okolicy tylko 'h' na piedestał się wybiło. Po prawdzie to nie wiem o co z tymi cechami chodzi. Po ostatnich odbiorach zrobiła się z tego jakaś domena dla stacji podstawowych.

5ae1a7077b279_Piecztki.jpg.b33f38496b9ef900340c35b1363e4101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.