Skocz do zawartości

utrata uprawnień


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów i mam pytanie odnośnie utraty uprawnień. Miałem przerwę w pracy z powodu choroby w latach 2010-2013 .Czy moje uprawnienia są ważne.Dodam ze mam już nowe uprawnienia z 2007roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Robert66

    5

  • kowal

    4

  • ketiw38

    4

  • aboz

    4

WK twierdzi że straciłem .Jeszcze nie wiem na jakiej podstawie,bo przed chwilą się o tym dowiedziałem od pracodawcy.A w/w powód jest jedynym który przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się .WK nie mógł odnaleźć teczki z moimi dokumentami a ze miał wcześniej zdane pieczątki z poprzedniej stacji i tylko pieczątki żadnych adnotacji , to mieli zagwozdkę czy mi wcześniej nie odebrano uprawnień.Tylko ciśnienie mi podnieśli.Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
egzamin w tdt i z kwitem do starostwa

 

 

E tam :razz: tylko do starostwa po kwity. Znam taki przypadek gdzie człowiek po 5 latach poszedł do starosty i odebrał uprawnienia bez żadnego egzaminu. Staroście nie na rękę to było ot tak po prostu oddać kwity bo afera była "gruba" z tym człowiekiem ale wyjścia nie miał :razz: i człowiek pracuje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam taki przypadek gdzie człowiek po 5 latach poszedł do starosty i odebrał uprawnienia bez żadnego egzaminu.

 

Jeżeli miał zakaz wykonywania zawodu, a starosta z automatu nie cofnął uprawnień, to tak jest.

 

stracilem uprawnienia droga administracyjna na 5 lat

 

Jeżeli starosta pozbawił uprawnień, to wydaje mi się, że potrzebny będzie nowy kurs i egzamin. Analogicznie jak prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli starosta pozbawił uprawnień, to wydaje mi się, że potrzebny będzie nowy kurs i egzamin. Analogicznie jak prawo jazdy.
:ok moje zdanie ,też jest takie -jeżeli przez pięć lat nie zajmował się tematem i nie interesowały go zmiany jakie zaszły to wróci do zawodu tyko jako listonosz -chyba,że się mylę .............................. Stracił uprawnienia to chyba sobie na to zasłużył i niech pokaże na egzaminie ,że jest wart powrotu do wykonywania zawodu :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wróci do zawodu tyko jako listonosz

 

i może nosić DR na jakąś zaprzyjaźnioną pocztę :) , i działeczkę od jednego podbitego dostanie :evil:

 

Jeżeli starosta pozbawił uprawnień, to wydaje mi się, że potrzebny będzie nowy kurs i egzamin. Analogicznie jak prawo jazdy.

 

w przypadku znajomego tak własnie będzie już starosta go poinformował , że kurs egzamin i dopiero po uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lepiej zrobić kurs "
a samo doskonalenie -przeczytanie aktów prawnych ,pobycie na forum i zaoszczędzone pieniądze za kurs który może zaszkodzić a nie pomóc................................. :D bo zależy w jakiej części kraju będzie go robił i jaka tam jest interpretacja przepisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. W przypadku cofnięcia diagnoście uprawnienia do wykonywania badań technicznych, ponowne uprawnienie nie może być wydane wcześniej niż po upływie 5 lat od dnia, w którym decyzja o cofnięciu stała się ostateczna.

I teraz co to jest "cofnięcie" i co to jest "ponowne", a co to jest "zakaz".

Po mojemu nie można utracić nabytych praw. Owszem można stracić prawo do ich wykonywania, można mieć czasowy zakaz ich wykonywania i tak jak tu można mieć je cofnięte.

W przypadku Praw Jazdy procedury są opisane zdaje się dokładnie, a tu należałoby pobudzić LEXA.

Po pięcioletnim okresie "kary" powinno wydać się właśnie te "ponowne uprawnienie" Panu Diagnoście bez żadnej łaski przez Pana Starostę. Jak znalazł robotę i są potrzebne to tym bardziej jeszcze prędzej. No chyba że wskażecie przepisy na obowiązek kolejnego kursu, szkolenia, egzaminu i czegokolwiek tam jeszcze.

A na bank, to trza w Nadzorze na piśmie zapytać i na piśmie odpowiedź otrzymać. Racze jej sens zbliżony do powyższego będzie.

I tak na zakończenie, to nie istnieje przecież żaden rejestr diagnostów, tym bardziej ich uprawnień. A znane są przypadki, że utrata uprawnień w jednym powiecie nie miała nic wspólnego z ich uzyskaniem w ościennym starostwie, co nie.

 

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=243523#243523

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem dobry z interpretowania przepisów,ale według mnie wygląda to tak:

"3. Starosta cofa diagnoście uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli, o której mowa w art. 83 ust. 626), stwierdzono:........."

 

"4. W przypadku cofnięcia diagnoście uprawnienia do wykonywania badań technicznych, ponowne uprawnienie nie może być wydane wcześniej niż po upływie 5 lat od dnia, w którym decyzja o cofnięciu stała się ostateczna."

 

A kiedy starosta wydaje uprawnienia? Ano wtedy:

2. Starosta wydaje uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli osoba ubiegająca się o jego wydanie posiada wymagane wykształcenie techniczne i praktykę, odbyła wymagane szkolenie oraz zdała egzamin kwalifikacyjny

 

Bo jeśli zapis brzmiał by tak:

"4. W przypadku cofnięcia diagnoście uprawnienia do wykonywania badań technicznych, jego zwrócenie nie może nastąpić wcześniej niż po upływie 5 lat od dnia, w którym decyzja o cofnięciu stała się ostateczna."

nie było by interpretacji.... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.