Skocz do zawartości

Odstępstwo od warunków a termin badania


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy, że rejestr mu o tym przypomni ,,,

 

A jest przepis, który nakazuje rejestrowi przypominać? :P

Ale Wy to wszystko zakręcić potraficie.

Powiem Wam, Prezes ma rację. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w omawianym przypadku należy wykonać OBT poraz pierwszy i wystawić DIP.

 

Tak na marginesie to literalnie stosując przepisy to DIP wystawiamy tylko wówczas, gdy badanie kończy sie wynikiem pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to literalnie stosując przepisy to DIP wystawiamy tylko wówczas, gdy badanie kończy sie wynikiem pozytywnym.
- hmmm... Literalnie to całkiem inaczej na to patrzę.

 

I tak, to co opisano w § 2. ustęp 10. jest jasne i czytelne.

Tu nic nie ma o wyniku badania, czyli bez względu na wynik, DIP do każdego 'porazpierwszego' badania i nie ma co nawet gadać.

§ 2.

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia

dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

 

Natomiast § 6. ustęp 4. nic nie mówi o DIPie, bo nie ma takiej potrzeby, a tylko o zaświadczeniu, że jak stwierdzono usterki wymienione w tym przepisie, to przez przypadek zagranicznego dowodu klientowi nie trachnąć.

Sensem tu są 'USZ' oraz niezatrzymywanie zagranicznego dowodu. Ustęp 4 powstał jakby w kontrze do ustępu 3, gdzie w podobnych akcjach, niestety ale DR trza zatrzymać.

§ 6.

4. W przypadku gdy wynik badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, jest negatywny, uprawniony

diagnosta, wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, po

stwierdzeniu, że usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zwraca dowód rejestracyjny posiadaczowi pojazdu.

 

Można postawić dziwne pytanie, czy dublować usterki w DIPie, bo już się z czymś takim spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można postawić dziwne pytanie, czy dublować usterki w DIPie, bo już się z czymś takim spotkałem.

 

W DIP-e to chyba nie wpisujemy usterek bo nie kojarzę tam takiego miejsca ani możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast § 6. ustęp 4. nic nie mówi o DIPie,

 

poz. 776 § 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony

diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) ...

2)wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz w przypadkach, o których mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu;

3)...

 

PORD

Art. 81.

1...

2...

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierw-szą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poz. 776 §2 ust. 10

Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia

dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym

pojazdu. Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

Nie widzę uzależnienia od P i N . Paprock już to cytował ,zapis jest prosty i tego bym się trzymał i nie kombinował z DIP-em .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock już to cytował
ja zacytowałem fragment na którym, zakładam oczywiście a priori opierał się Daniel. Osobiście wystawiam DIP przy P jak i N wyniku badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam? Jak już dostał odstępstwo to w kolejnym badaniu w dipie masy administracyjne wpisujemy te na które dostał odstępstwo czy takie jak dopuszczają warunki techniczne i dopiero wydział wpisuje do dowodu takie na jakie dostał odstępstwo. Pytam bo nigdy takiego nie robiłem, a jak by się trafiło to dobrze wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam?

A tak postaram się odpowiedzieć. Po pierwszym N odstępstwo spowodowało że usterka została usunięta , czyli tak naprawdę przepisujesz z pierwszego DIP-u .No chyba że włączymy komplikator i będziemy się zastanawiali czy Ministerstwo może dać odstępstwo na mniejsze masy niż były we wniosku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak postaram się odpowiedzieć. Po pierwszym N odstępstwo spowodowało że usterka została usunięta , czyli tak naprawdę przepisujesz z pierwszego DIP-u .No chyba że włączymy komplikator i będziemy się zastanawiali czy Ministerstwo może dać odstępstwo na mniejsze masy niż były we wniosku .

 

Ok dzięki. Teraz już wiem jak by co. Trochę to nie logiczne bo administracyjne to określone przepisami, a po odstępstwie to rozumiem że zwolnione z administracyjnych to nie powinny być pod administracyjnymi . Tak mi się wydaje, ale jak tak ma być to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to nie logiczne bo administracyjne to określone przepisami, a po odstępstwie to rozumiem że zwolnione z administracyjnych to nie powinny być pod administracyjnymi .

 

Po odstępstwie są to nadal wartości administracyjne, tyle że zwiększone niż standardowe określone w warunkach technicznych. Może się zdarzyć, że dopuszczona odstępstwem wartość będzie i tak mniejsza niż konstrukcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odstępstwie są to nadal wartości administracyjne, tyle że zwiększone niż standardowe określone w warunkach technicznych. Może się zdarzyć, że dopuszczona odstępstwem wartość będzie i tak mniejsza niż konstrukcyjna.

 

Ok. dzięki za rozjaśnienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę uzależnienia od P i N . Paprock już to cytował ,zapis jest prosty i tego bym się trzymał i nie kombinował z DIP-em

Czy do poprawkowego badania wystawisz nowy DIP w przypadku, gdy dane zawarte w starym będa nieaktualne? Domyślam się, że tak a zatem tan pierwszy DIP będzie bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do poprawkowego badania wystawisz nowy DIP w przypadku, gdy dane zawarte w starym będa nieaktualne? Domyślam się, że tak a zatem tan pierwszy DIP będzie bezużyteczny.

Czyli włączamy komplikator o którym pisałem

będziemy się zastanawiali czy Ministerstwo może dać odstępstwo na mniejsze masy niż były we wniosku

Do wniosku o odstępstwo musisz dołączyć DIP . Jeżeli w odstępstwie będą inne dane , to oczywiste że przy kolejnym badaniu trzeba wpisać dane z odstępstwa i nie rozumiem jakie znaczenie ma to ,że pierwszy DIP będzie bezużyteczny . Zresztą nawet jak dostanie odstępstwo na to o co wnioskował , to i tak w pierwszym DIP-ie będą wartości administracyjne z rozporządzenia ,które trzeba będzie zamienić na te z odstępstwa.

Naprawdę nie wiem o co biega z tym bezużytecznym i do czego zmierzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wniosku o odstępstwo musisz dołączyć DIP

Ja wypełnił bym tylko zaświadczenie. Po co DIP, jak informacje o przekroczonych parametrach można podać w zaświadczeniu?

Naprawdę nie wiem o co biega z tym bezużytecznym i do czego zmierzasz.

Zmierzam do tego, że przepis powinien wyraźnie mówić, że DIP wydajemy tylko w przypadku gdy wynik badania jest P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.