Skocz do zawartości

Witam! Jak przerobić kontener iveco na przewóz pojazdów?


marekfabia

Rekomendowane odpowiedzi

Paprock, klasyfikacja pojazdów się kłania :P Co do rzeczonego pojazdu marekfabia posprawdzaj sobie czy Ci się to Iveco w odpowiednich masach zmieści, bo te do 3,5t miały zawsze problem z niską ładownością. Przykładowo montaż windy w Daily z 2005 roku, razem z przeciwwagą powodował zmniejszenie ładowności do 500 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak praktycznie - pojazd taki robi sie z pojazdów o DMC 3,5t - jak mnie to nie warto się brudzić bo za mała ładowność. Nie wymaga oświadczenia 4520 gdyż nie ma przebudowy tylko zmiany podrodzaju. Co do rzeczoznawcy - to twoja decyzja. Opłata -w zależności jak trafisz - 82 lub 98+82. Co do specjalnego - kabina-żółta, napis " Pomoc drogowa" hol, kogut. Przebudowa - 4520, ważenie, opinia w/g uznania - 98+82. Takim można świadczyć usługi na drodze - do przewozu pojazdów - transport z punktu A do B - kolor dowolny, kogut nie wymagany. Jeśli pamięć mnie ni myli to 3m do tyłu - ale polecam zachować rozsądek aby nie doprowadzić do przeciążenia tylnej osi - dla tego warto zainwestować w pojazd o stosunkowo dużym rozstawie osi - zwis jest krótki, masa "ładunku" rozłożona równomiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, klasyfikacja pojazdów się kłania :P
- nie, nie aboz.

Nie o klasyfikację poszło. No może też i o klasyfikację. Do dziś nie wiem co to za wynalazek do "przewozu pojazdów".

Można dokonać takiego transportu przecież na auto-lawecie i tak samo można na klasycznej pace.

Co do zadania, to od razu wyświetliłem sobie zmianę na specjalny i tak odpisałem, a potem to już poleciało dalej:

ale owszem można sympatycznie klepać pianę, aż aboz zaś to po swojemu nazwie. :evil:

A tu napis "Pomoc Drogowa" i podobne posty związane z tematem:

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/printview.php?t=14937&start=30

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=158053#158053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się to zmienić, zmian rodzaju pojazdu nie będzie można wykonać na SKP

Tak jak ceny za badania techniczne?

taka informacja padła na KONFERENCJI DIAG.

Przewidywany okres tych zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja przewozu pojazdów samochodowych we wnętrzu typowej konstrukcji kontenerowej montowanej w pojazdach w klasie do 3,5t DMC to taki żart i "pierdy" z nudów Kolegów Diagnostów, czy faktycznie aż tak niska znajomość realiów konstrukcyjnych zabudów tego typu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy faktycznie aż tak niska znajomość realiów konstrukcyjnych zabudów tego typu

Realnie to długość kontenera max 3,5m, szerokość 1,8-2,0 m a ładowność 600-1000 kg :) Smarty można wozić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia wysokości tylnej krawędzi i sprawa najazdów - czyli jak to auto tam załadować. Mocowania - kolejny temat. O wciągarce nie wspominając. O konstrukcji i wytrzymałości podłogi nawet nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam pytanie odnośnie zmiany zabudowy w aucie dostawczym do 3,5T, a mianowicie zdemontowałem kontener i zamontowana została zabudowa - laweta, dostałem od firmy zaświadczenie o montażu zabudowy, i co teraz ?

Czy muszę jechać na jakąś wagę, bo wiadomo zmieniła się masa własna pojazdu, a tym samym ładowność ?

Jak mam to auto zarejestrować, jako ciężarowy do przewozu aut ?

Czy nie ma problemu z odliczeniem Vatu z paliwa ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę jechać na jakąś wagę,

Musisz chyba, że SKP posiada własną wagę lub kieruje na "zaprzyjaźnioną" wagę.

Jak mam to auto zarejestrować, jako ciężarowy do przewozu aut ?

Jeżeli nie będzie ten samochód pełnił funkcji pomocy drogowej to tak.

Czy nie ma problemu z odliczeniem Vatu z paliwa ?

Jak ojazd posiada 1 rząd siedzeń, to nie powinno być problemu z odliczaniem VAt-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.