Skocz do zawartości

Zapomniałem o pieczatce do dr


mariannek321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Temat jest następujący. Zrobiłem badanie okresowe w sierpniu tego roku. Wczoraj klient przyjechał z pokwitowaniem z policji dr zabrany za brak aktualnych badan.

Prawdopodobnie zapomniałem wbić w dowód. Badanie w systemie jest. Pytanie teraz co robić?

Badanie okresowe po raz kolejny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz dwa wyjścia:

-wydrukować wtórnik z tego badania i dać klientowi aby odzyskał DR w WK (jak oddadzą od razu do Ciebie po wpis)

-wykonać nowe OBT

Mozesz skonsultowac to ze swoim WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze az ten dr dojdzie do WK żeby zadzwonić i spytać czy tej pięczatki napewno nie ma bo taka mozliwosc wchodzi w gre. Napisze jaka odpowiedz uzyskałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to ostro poszli. Kolega też kiedyś nie wbił pieczątki do DR i podczas kontroli Policja sprawdziła w CEPIK-u że jest, więc kazali jechać na stację celem uzupełnienia pieczątki. Ten się nie myli co nic nie robi. Również w pokwitowaniach Policji jest dużo do życzenia. Było to jeszcze przed obowiązkiem drukowania zaświadczeń. Przecież klient posiada zaświadczenie z badania. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zapomniałem wbić w dowód. Badanie w systemie jest.

A w wysłanych do CEPiK?

 

To to ostro poszli. Kolega też kiedyś nie wbił pieczątki do DR i podczas kontroli Policja sprawdziła w CEPIK-u że jest, więc kazali jechać na stację celem uzupełnienia pieczątki.
I tak się powinno odbyć pod warunkiem, że kierowca odezwał się do kontrolującego Policjanta ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka anegdotka z mojego podwórka - Wjeżdża na plac Tatra a za nią Policja - od razu widzę że będzie zadyma - Władza podchodzi do mnie i mówi - Miałem zabrać tej Tatrze dowód ale było blisko więc podjechaliśmy - Panie powiedz mi pan - Czym ta Tatra się wykazała,że Pan podbiłeś ją na 2-lata - okazało się że wcześniej była przyczepa rolnicza i nie "odkręciłem" pieczątki - wszystko z uśmiechem na twarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teraz co robić?

No dobrze. Stemple stemplami można zapomnieć przystawić. Podobnie podpis złożyć i wpisać daty.

A co z zaświadczeniem do badania, czy mógłbym się dowiedzieć?

Czy mógłbym się dowiedzieć, czy magiczny znak o symbolu litery "Z" zapisał się w rejestrze?

Ach! To pierwsze pewnie klient wywalił. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym się dowiedzieć, czy magiczny znak o symbolu litery "Z" zapisał się w rejestrze?

Ach! To pierwsze pewnie klient wywalił.

A co książkę piszesz :evil:;)

(taki żarcik na koniec tygodnia :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zaświadczeniem do badania, czy mógłbym się dowiedzieć?
może diagnosta był na pewnym seminarium z podmiotem z centralnej polski... no to sam wiesz...

 

Czy mógłbym się dowiedzieć, czy magiczny znak o symbolu litery "Z" zapisał się w rejestrze?
istniała (nie wiem czy nadal istnieje)możliwość w programie dystrybuowanym przez ten podmiot po zaznaczeniu "magicznego" znaczka zaświadczenie zapisywane było na dysku w pdf-ie, a w rejestrze pojawiało się "Z". Było o tym na forum:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16676

 

rozwiniesz to,bo podejrzewałem,że użyjesz tego argumentu.Właśnie teraz posprawdzałem,zrobiłem 2 badania bez wydruku zaświadczenia,następnie wydruk rejestru za dzień i na wszystkich pozycjach mam zaznaczoną "z" przy serii i nr DR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, ja to znam w sensie wiem, że na forum klikane było. Ale dobra opuszczam z książki ten rozdział. Trudno. Mi też się zdarzyło, ale zawsze zaświadczenie w dowodzie było. I pierwsze co klient robił to mi tym zaświadczeniem przed nosem machał. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie klienci przyjeżdżają po wtórnik zaświadczenia, choć wszyscy takowe otrzymują podczas badania.Jak pytam gdzie mają zaświadczenie, to robią wielkie oczy :D i wymyślają różne historyjki :shock: Wtórniki powinny być płatne, to wszyscy pamiętali by gdzie mają swoje zaświadczenia z badań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisy z badania nigdy nie były inie są płatne. W końcu samo badanie jako czynność już zostało opłacone. To wydrukowanie kartki A4 jest naprawdę takim kosztem i obciążeniem dla Ciebie, a powracający klienci aż taką plagą?? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze poszło o brak poszanowania wszystkiego i wszystkich papierów, zaświadczeń, paragonów, faktur i innych różnych-różnistych dokumentów jak już stempel w dowodzie wbity jest!

Niestety są tacy co posiadają każdy-każdusieńki kwitek i są też tacy co twierdzą, że posiadają do swojego cuda wszystko, a jak na stacje wbija, to Decyzji TDT nawet ni ma. :evil:

A ilu bez dowodu zajechało. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisy z badania nigdy nie były inie są płatne. W końcu samo badanie jako czynność już zostało opłacone. To wydrukowanie kartki A4 jest naprawdę takim kosztem i obciążeniem dla Ciebie, a powracający klienci aż taką plagą?? :razz:

 

Nie napisałem, że są płatne, tylko powinny i nie jest dla mnie wielkim obciążeniem wydrukowaniem kolejnego. Drukuje każde zaświadczenie i wręczam klientowi po badaniu, więc pytam po co ja to robię? W każdym urzędzie odpisy, czy zaświadczenia są płatne więc dlaczego nie odpisy z badań technicznych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym urzędzie odpisy, czy zaświadczenia są płatne więc dlaczego nie odpisy z badań technicznych

Tu się grubo mylisz, bo jest bardzo dużo zaświadczeń zwolnionych z opłaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za czas jakiś będziemy dywagować czy N to

... swoiste "ukaranie" klienta..

Bo przecież musi wrócić na SKP i dopłacić do OBT, tym razem za ponowne sprawdzenie "usterek" .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym urzędzie odpisy, czy zaświadczenia są płatne więc dlaczego nie odpisy z badań technicznych

Tu się grubo mylisz, bo jest bardzo dużo zaświadczeń zwolnionych z opłaty!

 

Możliwe że tak, ale większość jest płatnych( odpis protokołu TDT na zbiornik gazu, zaświadczenie z WK o pojeździe ...)

 

Słusznie Danielu.

 

A inna sprawa, że nie mogę się otrząsnąć z wrażenia, że chodzi o swoiste "ukaranie" klienta...

Matko... :(

 

Nie chodzi o "karanie" klienta, tylko poszanowanie dokumentów, które od nas otrzymuje :shock: Później się dziwimy, że klient przyjeżdżając na badanie pyta się jakie dajemy gratisy, jak wykona u nas badanie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.