Skocz do zawartości

Klient SKP wpada do kanału przeglądowego.


skpauto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    15

  • Paprock

    14

  • skpauto

    10

  • Psuj

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oby tak było - bo jest jeszcze możliwość odwołania, czego Piotrowi nie życzę.

 

Blakop ma racje. Dlatego czekam na to co będzie się działo dalej i jeszcze się nie cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki. Powodzenia.

1. Dla nas wszystkich jest to nauczka by klienta trzymać jak najdalej od badania ( stworzyć przeszkloną poczekalnie ) by sam sobie krzywdy nie zrobił.

2. Nie bez znaczenia jest również bardzo ważny fakt. Jeśli klient kiedykolwiek będzie przesłuchiwany to zgodnie z prawdą odpowie, że siedział w poczekalni i czytał gazetę. Najgorzej jak diagności zostawiają klienta za kierownicą podczas całego badania na linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak diagności zostawiają klienta za kierownicą podczas całego badania na linii.

 

I to jeszcze z aktywnym wideorejestratorem w pojeździe... :razz:

 

Dlatego rozstaję sie z klientem przed bramą na SKP, bo wysyłam go do poczekalni.

Jak się upiera, że chce być obecny przy badaniu to jest informowany, że na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uprawnienia na wszystkie kategorie ale oczywiści jak ktoś nie ma prawa jazdy np. na autobusy pow 3,5 t to nie powinien nimi wjeżdżać.

Pojazdy pow. 3,5 to generalnie inna bajka bo 95 % ma pneumatyczny układ hamulcowy więc nie używamy miernika nacisku na pedał hamulca tylko wpinamy się w układ hamulcowy przetwornikiem ciśnienia. Tylko kierowca siedzi w kabinie a nie plącze się po hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie jest zakazane, jest dopuszczalne.
no patrz, a jeden z doradców pewnego podmiotu z podkarpacia wraz z innym podmiotem z centarlnej polski "wciskali kit" i "nawijali makaron" na uszy, że jest inaczej,a nawet wręcz odwrotnie. O ironio :-P:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz, a jeden z doradców pewnego podmiotu z podkarpacia wraz z innym podmiotem z centarlnej polski "

My akurat wiemy ile są warte opinie prawników.

Tylko tyle, na ile im inni prawnicy pozwolą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biker - daj konkrety - rozmowa będzie ciekawsza. Nie chodzi mi o podmiot, tylko o sprawę... Bo podmiot jest oczywisty tak samo jak to, że jutro będzie "wschód słońca" (wszędzie - w krajach anglojęzycznych też) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę, że wybaczą mi forumowicze przytoczenie poniższej wypowiedzi i uwzględnią w dalszej dyskusji poniższą argumentację. Sądzę, że nie wywoła to niepotrzebnych emocji z uwagi na „spokojny” ton wypowiedzi. Osobiście uważam za stosowne rozważenie poniższej wypowiedzi na dalszym etapie dyskusji.

 

Proszę o zamieszczenie na forum NJ w odniesieniu do wypowiedzi ...

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=244967#244967

 

no patrz, a jeden z doradców pewnego podmiotu z podkarpacia wraz z innym podmiotem z centarlnej polski „wciskali kit” i „nawijali makaron” na uszy, że jest inaczej,a nawet wręcz odwrotnie. O ironio

 

„Nie został w szczególności naruszony art. 7 stanowiący, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Jak stwierdził Wiesław Skrzydło [w:] Komentarz do art. 7 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Kraków 2002, w państwie demokratycznym, w którym rządzi prawo, organy władzy publicznej mogą powstać tylko na podstawie prawnej, a normy prawne muszą określać ich kompetencje, zadania i tryb postępowania, wyznaczając tym samym granice ich aktywności. Organy te mogą działać tylko w tych granicach. O ile jednostka ma swobodę działania zgodnie z zasadą, że co nie jest wyraźnie zabronione przez prawo, jest dozwolone, to organy władzy publicznej mogą działać tylko tam i o tyle, o ile prawo je do tego upoważnia, przy czym obywatel może zawsze domagać się podania podstawy prawnej, na jakiej organ podjął konkretną działalność. Jest to zgodne z wymogami wynikającymi z zasady demokratycznego państwa prawnego.”

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E314199FDE

 

Wyroków potwierdzających przekaz wspomnianych podmiotów można znaleźć więcej wystarczy wpisać

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/cbo/query w polu wyszukiwania „na podstawie i w granicach prawa” i w wyniku będzie ponad 2000 wyświetleń.

 

biker100 podważa sam siebie -> http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=202156#202156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 podważa sam siebie
nie podważa tylko na podstawie wyroku i zawartej w niej argumentacji - zmienia zdanie. Jest to zasadnicza różnica. Dalsza dyskusja w tym temacie uważam, że jest zbędna i nie ma wpływu na poprawę BRD oraz systemu badań technicznych pojazdów. Ponadto uważam, że to forum nie jest miejscem do rozgrywek personalnych wszczynanych przez Grzegorza Krzemienieckiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 podważa sam siebie
nie podważa tylko na podstawie wyroku i zawartej w niej argumentacji - zmienia zdanie. Jest to zasadnicza różnica. Dalsza dyskusja w tym temacie uważam, że jest zbędna i nie ma wpływu na poprawę BRD oraz systemu badań technicznych pojazdów. Ponadto uważam, że to forum nie jest miejscem do rozgrywek personalnych wszczynanych przez Grzegorza Krzemienieckiego.

Wyluzuj. Racz zauważyć, że powyższy cytat nie jest mojego autorstwa. Co do dalszej treści wypowiedzi, to uważam, że w temacie tym G.K. nie wszczął rozgrywek personalnych, a poniższa wypowiedź:

 

no patrz, a jeden z doradców pewnego podmiotu z podkarpacia wraz z innym podmiotem z centarlnej polski "wciskali kit" i "nawijali makaron" na uszy, że jest inaczej,a nawet wręcz odwrotnie. O ironio

jest jedynie dolewaniem oliwy do ognia. Nikomu nie jest to potrzebne. To wszystko co mam do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj. Racz zauważyć, że powyższy cytat nie jest mojego autorstwa.
znasz zasadę funkcjonowania forum i cytowane fragmenty przypisywane są autorom tekstu, a to że Ty "wrzuciłeś treść autorstwa G.K. więc z automatu przy zaznaczeniu tekstu zostałeś jego autorem. Nie o jest jednak ważne, uważam, że po raz kolejny ulegasz namowom G.K. przez co Twój obiektywizm ulega zatarciu. Uważasz, że nie są to rozgrywki personalne? to co ma a celu wymienianie
Proszę o zamieszczenie na forum NJ w odniesieniu do wypowiedzi...

z imienia i nazwiska? Czy ja wymieniam jego dane personalne w swoich wypowiedziach?

Z mojej strony koniec tematu. A Ciebie Natasza proszę o chwilę refleksji nad słowem "obiektywizm".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony koniec tematu. A Ciebie Natasza proszę o chwilę refleksji nad słowem "obiektywizm".

Z mojej strony również. Refleksja jest - usunięto imię i nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

organy władzy publicznej mogą powstać tylko na podstawie prawnej, a normy prawne muszą określać ich kompetencje, zadania i tryb postępowania, wyznaczając tym samym granice ich aktywności. Organy te mogą działać tylko w tych granicach.

 

To co tu napisane to jest prawda.

 

Co nie jest zakazane, jest dopuszczalne.

 

To również jest prawda, bo to co jest powyżej dotyczy tylko organów władzy publicznej a nie przedsiębiorców i obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś Psuju - w teorii jest dokładnie odwrotnie. Obywatelowi wolno wszystko, co nie jest zakazane. Obywatel to także przedsiębiorca. Organ władzy publicznej może tylko to co jest w przepisach.

 

Stąd poniekąd wynika zasada rozstrzygania na korzyść strony w razie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatelowi wolno wszystko, co nie jest zakazane. Obywatel to także przedsiębiorca. Organ władzy publicznej może tylko to co jest w przepisach.

 

No przecież właśnie to napisałem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie jest zakazane, jest dopuszczalne.

 

To również jest prawda, bo to co jest powyżej dotyczy tylko organów władzy publicznej a nie przedsiębiorców i obywateli.

Co władzy nie dozwolone, to zakazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wracając do początku tematu, chciałem wam przekazać, że z bożą pomocą, mecenasów M. Barankiewicza i R. Szczerbickiego oraz mądrością sędziów, udało mi się wygrać ostatecznie sprawę w sądzie. Czasem sądy bywają sprawiedliwe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.