Skocz do zawartości

Angole


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    12

  • blakop

    11

  • Grzegorz Łódź

    10

  • michal_k

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

M1 to on ma mieć w dowodzie rejestracyjnym ,tak?

 

Żaden przepis tego nie mówi. Dla mnie, podkreślam - dla mnie, wystarczy, że jest to samochód osobowy, gdyż każdy osobowy ma przypisaną wyłącznie jedną jedyną kategorię - M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w uwagach zaświadczenia na jakiej podstawie diagnosta określa kat. homologacyjną.

 

Uwagi znam. A kto powiedział, że do wyniku P musi być w zaświadczeniu wpisana kategoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 to on ma mieć w dowodzie rejestracyjnym ,tak?

 

Żaden przepis tego nie mówi. Dla mnie, podkreślam - dla mnie, wystarczy, że jest to samochód osobowy, gdyż każdy osobowy ma przypisaną wyłącznie jedną jedyną kategorię - M1.

 

Na pewno wiemy, że intencją ustawodawcy było dopuszczenie tylko pojazdów kategorii M1 bo tylko o nich była mowa w wyroku ETS. Dla tego diagności w literze prawa będą szukać jak najwięcej ducha tego wyroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiemy, że intencją ustawodawcy było dopuszczenie tylko pojazdów kategorii M1 bo tylko o nich była mowa w wyroku ETS.

 

Ale każdy osobowy jest M1 - zgodnie z ustawą.

 

Dla tego diagności w literze prawa będą szukać jak najwięcej ducha tego wyroku.

 

Ale lepiej jest nie wykonać badania jeśli nie ma w DR M1 niż dać negatyw, bo może okazać się, że to ja mam rację i negatyw jest bezzasadny :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że do wyniku P musi być w zaświadczeniu wpisana kategoria?
Proszę Cię. Skoro ustawodawca wpisał dwa warunki czyli osobowy i kat M1 to moim zdaniem, opierając się na dokumentach przedstawionych do badania żądam spełnienia obu warunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ustawodawca wpisał dwa warunki czyli osobowy i kat M1 to moim zdaniem, opierając się na dokumentach przedstawionych do badania żądam spełnienia obu warunków.

 

Nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ustawodawca wpisał dwa warunki czyli osobowy i kat M1

 

Które zawsze są spełnione, bo każdy osobowy to M1 :P

 

Możemy tak w kółko aż do czasu, kiedy pojawią się jakieś orzeczenia w tej kwestii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej jest nie wykonać badania jeśli nie ma w DR M1 niż dać negatyw, bo może okazać się, że to ja mam rację i negatyw jest bezzasadny :x

Najlepiej obraz problemu widać na przypadkach ekstremalnych. Jeśli Ty masz racje to diagnosta najwyżej starci uprawnienia. Natomiast jeśli dopuści do ruchu pojazd bez M1 i ktoś w nim zginie może nawet dostać wyrok. Każdy diagnosta indywidualnie powinien podjąć decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec na skp przedstaw na to dokument.

 

Mogę, ale nie muszę. A Ty możesz, ale nie musisz wykonać badania ;)

 

Natomiast wykonując badanie i dając negatyw, lepiej być pewnym, że ma się rację.

 

Jeśli Ty masz racje to diagnosta najwyżej starci uprawnienia. Natomiast jeśli dopuści do ruchu pojazd bez M1 i ktoś w nim zginie może nawet dostać wyrok.

 

Więc lepiej nie wykonać badania jeśli nie ma M1. Z negatywem bym uważał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj miałem pierwszego angola. Była to insignia. Prawie wszystko ok. tylko przeciwmgielne z prawej. Ma przerobić. I teraz pytanie: przeciwmgielne z prawej wsteczny z lewej. Lampy białe tylko z prawej żarówka czerwona. Oznaczenia na lampach F i AR na jednej jak i na drugiej. Czyli może przełożyć żarówki i przerobić instalację i będzie ok? Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dopytam dla pewności przed upływem 3 lat od I rej. termin na 2 lata i po trzech dopełniamy do 5. Angoli to też dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział jest ze względu na rodzaj pojazdu, a nie na to, skąd pojazd pochodzi.

 

Wiem kolego, ale wolałem się upewnić czy czasem ze względu na kierownicę z prawej strony nie ma jakichś przeciwwskazań. Czytałem kilka razy i też nic takiego nie znalazłem. Ale jak to mówią, kto pyta nie błądzi. Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.