Skocz do zawartości

Vito - Masa zespołu pojazdów


jasiek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z MB Vito 110D mianowicie na tabliczce znamionowej jest masa zespołu 4100 Natomiast w francuskim dowodzie rejestracyjnym 3500. Czy jest możliwe że tamtejszy urząd ograniczył to administracyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tabliczce znamionowej jest masa zespołu 4100 Natomiast w francuskim dowodzie rejestracyjnym 3500

A jakie DMC pojazdu na tabliczce znamionowej i w dowodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się pod temat.

 

Zastanawia mnie jedno- np. VW Passat- maksymalna masa zespołu na tabliczce znamionowej 3650kg. Czy my musimy ograniczyć DMC zespołu do 3500kg? Chodzi mi o to, że taki zespół teoretycznie powinien mieć tachograf, bo przekracza 3,5t. Często się z taką opinią spotykam wśród diagnostów, dlatego poruszam ten temat. No i trudno mi sobie wyobrazić tachograf w Passacie...

 

Znalazłem zapis o wykluczeniach w "ROZPORZĄDZENIE (WE) nr 561/2006 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY" art. 3 lit. h, który brzmi:

 

Niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do przewozu drogowego:

...

h) pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony używanymi do niehandlowego przewozu rzeczy;

...

 

Czy Państwo też to tak rozumiecie, że jak zespół nie przekroczy 7,5t to jednak nie musi mieć tachografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy my musimy ograniczyć DMC zespołu do 3500kg?

 

A znasz przepis w warunkach technicznych mówiący, że taki zespół nie może przekraczać 3,5 tony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Państwo też to tak rozumiecie, że jak zespół nie przekroczy 7,5t to jednak nie musi mieć tachografu?
tak. Tylko czytając wyroki sądów i interpretację słowa "niehandlowego" właściciele tych pojazdów wykonując przewóz towarów muszą mieć silną argumentację, że to rzeczywiście tak jest. Ale to jest sprawa kierowcy i OKRD na drodze...

 

"...Organ odwoławczy wskazał jednak, że pojęcie przewozu na potrzeby własne nie jest tożsame z przewozem niehandlowym. W związku z powyższym kontrolowany przewóz nie podlegał wyłączeniom przewidzianym w art. 3 pkt h rozporządzenia 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r."

 

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F9D66AC2E8

 

Czy my musimy ograniczyć DMC zespołu do 3500kg?
brak podstawy prawnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.