Skocz do zawartości

Quad a przyczepa


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy quad może ciagnąc przyczepe quad jest zarejestrowany jako samochodowy inny l7e ma hak i gniazdo elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U poz.951 §3.11

 

Motocykle, motorowery i pojazdy czterokołowe mogą ciągnąć przyczepę o masie określonej przez producenta, ale nieprzekraczającej 50 % masy pojazdu nieobciążonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś widział wyciąg z homo o takiego "czegos" ewentualnie tz ktoś widział czy są tam masy ja spotkałem quady które tz miały jak motocykl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś widział wyciąg z homo o takiego "czegos" ewentualnie tz ktoś widział czy są tam masy ja spotkałem quady które tz miały jak motocykl

 

Mam do Arctica Cat jak chcesz to mogę Ci przesłać. Podaj maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Quady nie muszą mieć adnotacji w dowodzie rejestracyjnym HAK
Muszą a wynika to z tego, że nie są motocyklami bo tylko one są zwolnione z wpisu adnotacji "HAK" w DR
4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3' date='5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy [b']może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego[/b], dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quady nie muszą mieć adnotacji w dowodzie rejestracyjnym HAK
Muszą a wynika to z tego, że nie są motocyklami bo tylko one są zwolnione z wpisu adnotacji "HAK" w DR
4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3' date='5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy [b']może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego[/b], dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

42b)23) czterokołowiec – pojazd samochodowy (PoRD - definicje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z quadami zarejestrowanymi jako motocykl lub ciągnik rolniczy ?
A spełniają wymagania dla wymienionych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spełniają wymagania dla wymienionych...

Na razie szukają niedowidzących diagnostów, ale znając życie gdzieś, kiedyś spełnią te warunki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie szukają niedowidzących diagnostów, ale znając życie gdzieś, kiedyś spełnią te warunki,,,
No to w ten sposób wszystko się da zarejestrować... :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie szukają niedowidzących diagnostów, ale znając życie gdzieś, kiedyś spełnią te warunki,,,
No to w ten sposób wszystko się da zarejestrować... :x
i to ile razy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Powyżej widzę, że wpis HAK obowiązuje w czterokołowcu.

Przyjeżdża klient pojazdem samochodowym innym - czterokołowcem na badanie HAKA.

Masa własna 290 kg, DMC 470, pojemność silnika 275 i moc 13 kW.

Złącze elektryczne i zaczep kulowy jest.

Wykonuję badanie tak samo jak w przypadku samochodu osobowego na HAK. Brak w dowodzie O1 i O2. W instrukcji jest zapis:

Maksymalny ciężar przyczepki - 200 kg na płaskim terenie.

Ma ktoś dostęp do homologacji aby sprawdzić jakie tam są wpisy O1 i O2?

e11*2000/7*00074*06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi sprawdził i wg homologacji też nie ma danych przyczepy. Czy jest możliwe, że Quad nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczep po drogach publicznych, tylko np. producent dał 200 kg po np. polach jako "użytkową" masę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy telefon do WK? Może mają w aktach homo?

Tak jak w moim powyższym poście napisałem. Dostałem się do homologacji i wg niej ---. Brak danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są "---", co może sugerować nie przystosowanie. I tak też zrobiłem, powiedziałem, że aby zgodnie z przepisami ciągnąć przyczepę czterokołowcem powinien mieć wpis HAK w dowodzie rejestracyjnym. Ja mu nie zrobię pozytywnego badania gdyż z informacji jakie posiadam pojazd nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczep po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo. Niech załatwia zaświadczenie od przedstawiciela producenta, że jest inaczej. I nowa TZ w tym układzie - no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nowa TZ w tym układzie - no nie?

 

A czy czterokołowiec nie posiada czasem tabliczki "motocyklowej", na której są inne dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem...

Ale dane i tak do sprostowania przez PP.

A jak chce ten hak wykorzystywać poza drogami publicznymi to po co mu adnotacja - nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.