Skocz do zawartości

cepik a historia pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie w pobliżu swojego miejsca pracy stację która nie wysyła do cepa badań od co najmniej 10 lat.Robiąc OBT np.po zatrzymaniu DR w historii pojazdu nic nie można znzleżć,właściciele twierdza,że OBT były robione cały czas na danej SKP,co potwierdza fakt jak przychodzą po pieczątkę po odzyskaniu DR.Sprawdziłem inne pojazdy,które wcześniej też były tam robione i też lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam stację, która wysyła rejestr tylko do WK.

Zdziwiło mnie to, ale sprawdziłem wyrywkowo jeden pojazd w Cepie i termin wraz z przebiegiem ma aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie w pobliżu swojego miejsca pracy stację która nie wysyła do cepa badań od co najmniej 10 lat.

Ja osobiście nie znam takiej SKP ale jestem gotów się założyć, że takie stacje są.

Jedynym sposobem aby to zmienić jest wprowadzenie restrykcyjnego nadzoru nad SKP, bo znaczna część starostw nie wywiązuje się z tego zadnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą, że była dziura w SKP PRO i to jest przyczyną, że nie wysyłało do cepiku okresowych z pokwitowania.

 

 

Tak lecz ta SKP nie pracuje na SKP PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości sprawdziłem jeden z pojazdów.

Były dwa OBT z czego jedno dzisiaj, żadnego nie ma w historiapojazdu.gov.pl.

W obu przypadkach diagnosta wstawiał pieczątki do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem pracę półtora roku temu na obecnej SKP to przez ponad trzy lata nikt nie wysyłał CEPIKu. Jaki nadzór takie podejście do obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą, że była dziura w SKP PRO i to jest przyczyną, że nie wysyłało do cepiku okresowych z pokwitowania.
Paczki do CEPiK były wysyłane zgodnie z zaleceniami. Zostało to wyjaśnione na forum w/w programu.
Producent programu ma obowiązek dostosować go tak, jak jest zapisane w komentarzu do XSD. W razie wątpliwości prosi o wyjaśnienie problemu i zgodnie ze wskazówkami wprowadza do programu.
Czas najwyższy skończyć z jednostronnym kabaretem. Markes30 jak taki skrupulatny jesteś, to nie zapomnij odnieść się do dziur w programach firm konkurencyjnych. Dodam, że nie tylko ciebie dotyczy moja uwaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy skończyć z jednostronnym kabaretem

 

Trzech tenorów, którym się wydaje, że program NJ to aria operowa i tak to laikom lansują :)

 

http://www.diagnostasamochodowy.pl/2016/12957/#comment-7416

 

ciach

[mod]a za chwilę hipokryto będziesz biblię cytował:

 

"Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie" (Mt 17,20)."
[/mod]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości sprawdziłem jeden z pojazdów.

Były dwa OBT z czego jedno dzisiaj, żadnego nie ma w historiapojazdu.gov.pl.

Lepszy numer znalazłem dziś przez przypadek u siebie;

Przez trzy lata robiłem okresowe pojazdu z obcego WK. Dziś przyjechał z pokwitowaniem po wypadku i okazało się, że w Cepie widnieje jako pojazd ale po moich terminach (stanach licznika) ani śladu.

W paczkach jest w raportach P. Inne pojazdy z tych dni są,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem auto przed zakupem i otwarłem historię pojazdu: wszystkie dane zgodne, ubezpieczenie i badania aktualne, auto kupione w salon Polska 2005r. dane na fakturze zgodne z DR. Na linii czasu tylko jeden zapis: pierwszy właściciel w kraju - 08.03.2005 koniec kropka. W DR cztery pieczątki: urzędu i dwóch stacji coroczne. I co :?::?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy numer znalazłem dziś przez przypadek u siebie;

Przez trzy lata robiłem okresowe pojazdu z obcego WK. (....) ale po moich terminach (stanach licznika) ani śladu.

W paczkach jest w raportach P. Inne pojazdy z tych dni są,,,

No i fajnie. Powiadomiłeś nadzór o możliwości niedopełnienia obowiązków przez diagnostów?

No i fajnie :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ktoś spotkał się z przypadkiem, w którym wykonano prawidłowo BT, wysłano paczkę do Cepik (pojazd widnieje na liście w pliku), ale nie ma go w historii pojazdu....? Inne pojazdy z tego dnia widnieją w historii pojazdu....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(pojazd widnieje na liście w pliku), ale nie ma go w historii pojazdu....?

- dane pojazdu do kompa przy pomocy czytnika czy z reki wpisujecie, bo może gdzieś nastapiła jakas malutka zmiana czy to w marce, modelu, numerze rejestracyjnym, numerze identyfikacyjnym?

 

Z raz tam kiedyś zadzwoniłem do CEP, to mi wyjaśnili, żeby nie dokonywać żadnych zmian, nawet jak nazwa modelu jest dziwaczna, coś w stylu Mondeo 1/8 16V HDI KAT. VAN.

Jak tak stoi w dowodzie, no to niech tak stoi sobie, a będzie dobrze.

Tylko jakoś nigdy nie przetestowałem prostowania/skracania tego do jednowyrazowej nazwy modelu, na przykład samo Mondeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR sczytany z kodu, nie wiem czy coś było zmieniane, najlepsze jest że jest na liście do eksportu w Norcomie wraz z innymi badaniami z tego dnia i paczka poszła prawidłowo, ale w historii nie widnieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka może i poszła prawidłowo. Patrzyłeś na stronie cepa czy poszczególne badania także prawidłowo ?

Bo to, że paczka wysłana prawidłowo nie oznacza, iż wszystkie badania na niej też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z danymi pojazdu, bo nie ma go w ogóle w historii, a 1rej. z 2010 roku, więc gdzieś wcześniej musiał robić BT...może lepiej nie wkładać kija w mrowisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden tam kij, to że nie ma go w historri, to nie Twoja wina. Można temat drążyć po wydziałach i CEPiKach. Jeszcze się okaże, że w przyszłym roku temu pojazdowi badania nie da rady zrobić. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.