Skocz do zawartości

Badanie cysterny do materiałów sypkich


alexas1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc bo nie robiłem wcześniej takiej cysterny. Mam na przeglądzie beczkę -naczepa ciężarowa -przewóz materiałów sypkich. Jest także protokół TDT i nie wiem czy mam mu wpisać nr protokołu i ważność w uwagach czy wykonać załącznik do ADR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będzie przewoziła towary niebezpieczne?

Jest także protokół TDT i nie wiem czy mam mu wpisać nr protokołu i ważność w uwagach

Tak i w rejestrze też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki materiał chce klient wozić?

Jest także protokół TDT i nie wiem czy mam mu wpisać nr protokołu i ważność w uwagach c

"...8) Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej,

odpowiedniego opisu usterki z kolumny trzeciej, oraz oceny z kolumny czwartej załącznika nr 1 i/lub 2,

ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące

wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia

protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru

technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na

odpowiedni wpis, informację o przystosowaniu pojazdu konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego

(z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu) oraz inne uwagi..." Dz. U 1076 z 2015 -przypis pod zaświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka takich. Woziły cement, gips, wapno, itd. Mają decyzję tdt bo jest to napełniane i opróżniane ciśnieniowo. Zwykłe badanie okresowe, w uwagach nr decyzji i data wystawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cement, gips, wapno - jak najbardziej. Ale nie PIASEK i BETON!!

 

Tu nawet nie trzeba być Diagnostą - chyba przeciętny kierowca nawet wie, że takich materiałów nie jak piasek czy beton nie wozi się cysterną !!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cement, gips, wapno - jak najbardziej. Ale nie PIASEK i BETON!!

Nie jest to takie nierealne aby w cysternie wozić piasek suszony jako półfabrykat do produkcji zapraw czy klejów. Gotową mieszankę betonową w formie suchej przeznaczoną np do workowania też jak najbardziej można przewozić , choć to trochę niszowe rodzaje transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z klasyfikacją tak. Ale ADR cysternę widzi już inaczej. Myślę sobie, że problem może być bardziej pogmatwany, coś na zasadzie, że każda naczepa jest przyczepą ale nie każda przyczepa jest naczepą.

O! Coś takiego może: każda cysterna jest pojemnikiem, ale nie każdy pojemnik jest cysterną.

Może być, czy lipa? :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam na przeglądzie cysternę,która nie posiada tabliczki znamionowej wykazującej ciśnienia robocze wytwarzane w niej.Nie mogę znależść podstawy prawnej obligującej do posiadania takowej tabliczki.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 81 ust. 13 "...13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a..." PoRD.

0.2.4 "...4. Ustalenie nieznanych lub nowych danych pojazdu (w przypadku, o którym mowa w art. 81 ust. 13 ustawy – opinia rzeczoznawcy)..." 776 z 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wykorzystać to

UWAGI:

1. Oględziny/kontrolę wzrokową/kontrolę organoleptyczną przeprowadza się bez demontażu zespołów i części pojazdu ustawionego na kanale lub

podniesionego za pomocą dźwignika na stanowisku kontrolnym.

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

A w tym przypadku jak najbardziej , bo w tabelkach tego nie widzę .

A cwaniacy próbują kombinować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak TZ z ciśnieniami = TDT i dokument informujący o niepodleganiu pod dozór. No chyba, że podlega, to protokół z decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokument informujący o niepodleganiu pod dozór

Jest też rozporządzenie dla urządzeń niskociśnieniowych , co prawda dla materiałów trujących i żrących , ale jak byk tam stoi że urządzenie ma być oznakowane stosownie do rodzaju .

 

[ Dodano: 19-05-2016, 11:43 ]

Nie posiada

No to zgodnie z ustawą nie przystępujesz do badania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przystąpiłem cysterna stoi na parkingu i czeka, ale skoro wyrażnie nigdzie nie jest zapisane o konieczności posiadania takowej tabliczki, to odprawiam Pana kierowcę i nie robię badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.