Skocz do zawartości

literówka w vin


zmotor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie robiłem 1 Hondy jazz i zrobiłem błąd w nr vin w 10 pozycji jest S wpisałem 5.klient ma już pc z tym błednym nr. Jak to odkręcić żeby nie robić bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem, poinformowałem klienta żeby sie udał do wydziału to wyprostować ale powiedzial że poczeka na odbiór dowodu i wtedy mu poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem, poinformowałem klienta żeby sie udał do wydziału to wyprostować ale powiedzial że poczeka na odbiór dowodu i wtedy mu poprawia.
niekoniecznie,bo mogą chcieć wymienić mu DR na nowy,tym bardziej ,że to nie z winy WK.Niech idzie jak najszybciej może zdąż przed wydrukowamiem dr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojazd już ma zamówiony dowód i oczekuje na jego odbiór to taki pojazd w bazie jest zablokowany i nic nie można mu poprawić (przynajmniej kiedyś tak było). Zresztą jak zamówienie już poszło to i tak DR przyjdzie z błędnym nr.

Obawiam się, że WK może chcieć w tym układzie jak najbardziej zamówić kolejny nowy DR na koszt właściciela. W tym układzie nie walcz z klientem i daj mu tą kasę - to jednak Twój błąd.

 

Uważam też, że warto, żebyś sam powiadomił WK o tej sytuacji, żeby zrobili już zawczasu adnotację w bazie, bo klient zwyczajnie może to zataić przed WK, bo mu się nie będzie chciało tam kolejny raz biegać itd... Generalnie w takich sytuacjach nie warto wykorzystywać klientów jako gońców bo oni najczęściej mogą mieć gdzieś prostowanie nie swoich błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robiłem 1 Hondy jazz i zrobiłem błąd w nr vin w 10 pozycji jest S wpisałem 5
I WK to "łyknął" Przeciez mieli podkładke w postaci DR z zagranicy.. :?:
niekoniecznie' date='bo mogą chcieć wymienić mu DR na nowy[/quote'] To pewne ze wymienią na nowy.Taka sprawe miał koles i musiał niestety ale zaplacic za nowy DR bo WK wystąpił z takim roszczeniem wobec klienta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I WK to "łyknął" Przeciez mieli podkładke w postaci DR z zagranicy.. :?:
...........zawinił .......powiesili ::hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też po łebkach jechali, a że S z 5 podobne to przeszło...

 

Oczywiście WK też jest tu winne, ale weź teraz dochodź swoich racji... Pierwszy zawinił Diagnosta - a WK tylko ten błąd powielił. Oczywiście w żadnej mierze ich to nie usprawiedliwia, ale generalnie zawsze mamy taką mentalność, że jak kilka osób popełni ten sam błąd, to zawsze jako "najbardziej" winnego staramy się wskazać tego, kto ten łańcuch rozpoczął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I WK to "łyknął" Przeciez mieli podkładke w postaci DR z zagranicy..

Nadal mi nikt nie wierzy, że są WK dla których Dip jest święty i nikt nie porównuje danych z DR zagranicznego, gdzie dwuosobowe ciężarówki stają się pięcioosobowymi osobówkami bez zmian konstrukcyjnych,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle święty, tylko są WK, w której rejestracja odbywa się niemal taśmowo jak w fabryce i liczy się ilość, szybkość, a nie jakość. Wtedy patrzy się często na sztukę - brief jest, akcyza jest, opłata jest, umowa jest, tłumaczenia są, końcówka nr VIN się zgadzają... No to jazda dane do kompa i następny klient bo kolejka na korytarz wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zawsze mamy taką mentalność, że jak kilka osób popełni ten sam błąd, to zawsze jako "najbardziej" winnego staramy się wskazać tego, kto ten łańcuch rozpoczął...

Może nie generalizujmy, bo zazwyczaj dostanie ognia ten ostatni, który chce to wszystko wyprostować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podepnę się. Pojazd o dwóch lat w kraju. Klient, bądź ubezpieczyciel dopatrzył się literówki, na samochodzie "E", natomiast w DR "F". Jakim badaniem to wyprostować? 6.9a? Stacja, w której było wykonywane badanie po sprowadzeniu, już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie popełniono błąd, przy badaniu przed I rejestracją czy pomylili się WK. Z jakim nr. VIN opłacono akcyzę i skarbówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw uzgodnij to ze swoim WK. Ja kiedyś coś takiego prostowałem w renault gdzie vin był wybity kropkami. Wyszło po roku, napisałem sprostowanie, Z renówki zaświadczenie że pojazd był z takim nr vin (prawidłowym)wyprodukowany. Obeszło się bez rzeczoznawcy, ale to trzeba do dokumentacji przedstawionej do rejestracji dotrzeć i ustalać ze swoim wydziałem komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Pojazd o dwóch lat w kraju. Klient, bądź ubezpieczyciel dopatrzył się literówki, na samochodzie "E", natomiast w DR "F". Jakim badaniem to wyprostować? 6.9a?

Kilka razy prostowałem takie pomyłki opinią rzeczoznawczą. Cała sztuka polega na tym by pisząc ją bronić diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz też coś takiego miałem w dowodzie było 8 a a samochodzie B. Klient musiał udać sie do poprzedniego WK a tam go wysłali do SKP gdzie było robione pierwsze. Poprawili na SKP później poprawił w DR tamtejszy WK na koniec ja zrobiłem BT i nasz WK zarejestrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy, w niemieckim DR jest tak jak na samochodzie, pomylił się diagnosta przy pierwszym badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciąg dalszy historii. Wykonałem badanie 6.9a, opisałem problem w uwagach, wynik negatywny. Klient ma dostać PC, oraz tablice próbne i przyjechać do mnie na badanie poprawkowe, tak aby na zaświadczeniu był pozytywny wynik badania. Czy można wykonać badanie poprawkowe do badania dodatkowego polegające na ponownym sprawdzeniu np. 2.10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pokusił się o badanie dodatkowe na wniosek w celu identyfikacji lub ustalenia danych.

Czyli skasować sześć dyszek jeszcze raz sądząc po tym szyfrze 6.9a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.