Skocz do zawartości

BHP na SKP


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci tak, że według mnie, interesuje ich "czy grzeje" i czy jest "ciepła woda"... Podobnie zrobiłem z powietrzem w rozporządzeniu jest mowa tylko, że ma być sprężone powietrze, więc ja podciągnąłem sobie instalację z powietrzem z budynku sąsiedniego i liczę na to, że nie będzie z tym problemu. Podobnie właśnie z instalacją grzewczą, podciągnąłem z budynku obok i rozprowadziłem, w pomieszczeniach i na hali... Mam nadzieję, że będzie OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, że według mnie, interesuje ich "czy grzeje" i czy jest "ciepła woda"... Podobnie zrobiłem z powietrzem w rozporządzeniu jest mowa tylko, że ma być sprężone powietrze, więc ja podciągnąłem sobie instalację z powietrzem z budynku sąsiedniego i liczę na to, że nie będzie z tym problemu. Podobnie właśnie z instalacją grzewczą, podciągnąłem z budynku obok i rozprowadziłem, w pomieszczeniach i na hali... Mam nadzieję, że będzie OK:)

Będzie OK. Bo ma być i nie ważne z skąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I raczej bez ogrzewania i ciepłej wody nie dostaniesz odbioru.

 

tylko teraz zastanawia mnie jedna rzecz - stacja już działa parę , dużo lat - i nie ma wc i ogrzewania pomieszczenia kontroli pojazdów - i jeżeli występuje się po ponowne dopuszczenie to nie trzeba przedstawiać takiej kwitologi jak przy nowej ....

 

dz.ustaw.40 poz275 z 2006

 

§ 8.1.Na stacji kontroli pojazdów powinny znajdować się:

4)kopia decyzji w sprawie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego, o której mowa w Prawie budowlanym.

 

§ 20.Do stacji kontroli pojazdów przeprowadzającej badania techniczne pojazdów w dniu wejścia w życie rozporządzenia nie stosuje się przepisów § 8 ust. 1 pkt 4 oraz § 13 ust. 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie inspekcja pracy:)

IP to co najwyżej zamknie zakład pracy jak dopatrzy się takich uchybień na kontroli.

 

Ciekawe, że nie dopatrzyła się przez wiele lat istnienia SKP. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy po konsultacjach z Unimetalem i przeglądając wszystkie oferty i informację trzeba wrzucić gdzieś około 80 tyś .aby dostosować ją do tego aby TDT mógł ją w przyszłym roku odebrać bo kończy się dopuszczenie -a pracy jest nie mało ...................................... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wrzucić gdzieś około 80 tyś

 

To i tak grosze, bo i kolegi to trza zrobić wszystko - zaczynając od kanału, a kończąc na urządzeniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dokładnie chcesz czy nie trzeba odbyć szkolenie bhp - ono jest obowiązkowe. Co innego wybór osoby szkolące. Teraz aby ciąć koszy robi się również szkolenia online, jednak ciekawe jakie jest przełożenie na podniesienie bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.