Skocz do zawartości

Szerokość w OSKP


mama19787

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie jaka powinna być szerokość wewnątrz OSKP od ściany do ściany buduje właśnie nową okręgową stacje i ma być 6.20m i czy to wystarczy bo jakoś w przepisach nie mogę tego znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Szerokość stanowiska kontrolnego mierzona na całej długości ławy pomiarowej bez powierzchni pomocniczych nie powinna być mniejsza niż wymagana szerokość ławy pomiarowej powiększona o szerokość powierzchni roboczych.

3. Po obu stronach ławy pomiarowej lub urządzenia do podnoszenia całego pojazdu powinna znajdować się powierzchnia robocza o szerokości co najmniej 0,7 m. Na powierzchni roboczej nie mogą być zamontowane na stałe urządzenia i przyrządy oraz nie mogą znajdować się elementy konstrukcji budowlanych. Dopuszcza się, aby na powierzchni roboczej znajdowały się dodatkowe kanały do wykonywania badań technicznych lub zamontowane były elementy składowe urządzeń i przyrządów, jeżeli jest to wymagane ze względu na ich konstrukcję lub technologię wykonywania badań.

 

§ 12. 1. Wymiary ław pomiarowych powinny spełniać następujące wymagania:

1) szerokość ław mierzona między krawędziami zewnętrznymi nie powinna być mniejsza niż:

a) 2,4 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,

b) 2,8 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,

przy czym rozstaw krawędzi wewnętrznych powinien odpowiadać szerokości kanału przeglądowego, o której mowa w § 13 ust. 1 pkt 2;

§ 13. 1. Wymiary kanału przeglądowego powinny spełniać następujące wymagania:

1) długość mierzona na poziomie ławy pomiarowej pomniejszona o długość schodów, o ile znajdują się na końcu lub początku kanału, nie powinna być mniejsza niż:

a) 6,0 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,

b) 12,0 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t,

c) 18,0 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami;

2) szerokość mierzona na poziomie ławy pomiarowej powinna mieścić się w granicach:

a) od 0,6 do 0,9 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,

b) od 0,7 do 1,0 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 2006 nr 40 poz. 275

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20060400275

 

4.Stanowisko kontrolne składa się z:

1)poziomej powierzchni przeznaczonej bezpośrednio do przeprowadzania badań technicznych pojazdów, zwanej dalej "ławą pomiarową";

2)powierzchni roboczej;

3)powierzchni pomocniczej mieszczącej urządzenia i przyrządy;

4)kanału przeglądowego lub urządzenia do podnoszenia całego pojazdu;

 

 

2.Szerokość stanowiska kontrolnego mierzona na całej długości ławy pomiarowej bez powierzchni pomocniczych nie powinna być mniejsza niż wymagana szerokość ławy pomiarowej powiększona o szerokość powierzchni roboczych.

 

4.W przypadku wyposażenia stanowiska kontrolnego w urządzenie do podnoszenia całego pojazdu rozstaw krawędzi zewnętrznych powierzchni roboczych powinien być nie mniejszy niż:

1)3,8 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami;

2)4,2 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami.

5.Powierzchnia pomocnicza stanowi pozostałą część stanowiska kontrolnego i jej łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1 m powinna umożliwiać rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.

6.Powierzchnia pomocnicza może stanowić wspólną część sąsiednich nieoddzielonych ścianą stanowisk kontrolnych znajdujących się w jednym pomieszczeniu stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.20m i czy to wystarczy bo jakoś w przepisach nie mogę tego znalesc.
- wystarczy!

No dobra. Zarzucono temat przepisami, a najchudsza stacja z kanałem jaka może być, ile szerokości minimum może wynosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucono temat przepisami,
bo
buduje właśnie nową okręgową stacje
i dalej bez komentarza.........................
bo jakoś w przepisach nie mogę tego znalesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najchudsza stacja z kanałem jaka może być, ile szerokości minimum może wynosić?
zsumuj wytłuszczone wartości podane w [m] i otrzymasz wynik. Wszystko na tacy? Masz podstawę prawną podaną, z niej wyciągnięte dotyczące przepisy i... ciężko dodać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nic Dario zasłużył w tym temacie na pochwałę 8)

 

Swoją drogą droga/drogi (?) "mamo..."...

 

Jak tak prostej rzeczy jasno określonej w przepisach nie potrafisz odnaleźć w przepisach, to jak Ty w ogóle chcesz SKP prowadzić?? :razz:

Generalnie jestem wrogiem koncesjonowania takiej działalności jak SKP... Ale jak widzę takie wpisy... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko dodać?
- co dodać?

Wiem, wiem. To co wytłuszczone.

Ale! Ale czy z tego co poniżej wynika, że powierzchnia pomocnicza kładzie się po podłodze równolegle, a właściwiej to trójlegle, z ławą pomiarową i powierzchnią roboczą w stosunku do powierzchni całego stanowiska?

Stanowisko na okręgówce długaśne i zawsze ten metr pomocniczej powierzchni można gdzieś upchnąć. Niekoniecznie przy ławie.

5. Powierzchnia pomocnicza stanowi pozostałą część stanowiska kontrolnego i jej łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1 m powinna umożliwiać rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.

Czyli ile najchudsza stacja okręgowa może mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś porozbijać mi to na atomy, a jeszcze lepiej z opcją podnośnika bez kanału.

Bardzo proszę.

Czy ława pomiarowa musi w polu kanału przeglądowego się zawierać?

Czy powierzchnia pomocnicza może być przed lub za ławą pomiarową, a nie po jej bokach/boku?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Może ktoś porozbijać mi to na atomy, a jeszcze lepiej z opcją podnośnika bez kanału.

Bardzo proszę.

 

napisz tu albo na prv jaki podnośnik

 

 

Czy ława pomiarowa musi w polu kanału przeglądowego się zawierać?

 

nie

 

 

Czy powierzchnia pomocnicza może być przed lub za ławą pomiarową, a nie po jej bokach/boku?

 

jest liczona w miejscu gdzie wyznaczysz ławę pomiarową

 

Dzięki.

 

Proszę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.