Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie?

czy ktoś z Panów otzymał juz certyfikat do połączeń VPN?

Pytam bo wysłalem 01-06-2016 i nie mam odpowiedzi!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wysłalem 01-06-2016

Ja również i czekam nadal. Wydaję mi się, że na przełomie sierpień/wrzesień coś się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po certyfikat VPN dla CEPIKu 2.0 występuje "stara" SKP pracująca już na CEPIKu 1.0 to którą opcję zaznacza we wniosku :

 

1. Wydanie certyfikatu dla nowego użytkownika

2. Wydanie dodatkowego certyfikatu

3. Odnowienie certyfikatu / recertyfikacja

 

???

Jest gdzieś wypełniony wzór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0/certyfikaty-skp

Sposób wnioskowania o CERTYFIKAT VPN:

 

PRZYGOTOWANIE WINOSKU CERTYFIKACYJNEGO

 

SKP wchodzi na stronę www.cepik.gov.pl i wybiera z menu ‘System Informatyczny CEPiK 2.0”.

SKP zapoznaje się z informacjami dostępnymi na stronie i przechodzi do linku „WYPEŁNIJ WNIOSEK”.

SKP wybiera z listy rozwijanej pozycję „Stacja Kontroli Pojazdów”.

SKP wybiera z listy dostępnych formularzy „Wniosek o wydanie certyfikatu dla urządzeń (VPN, PKCS 12)”.

SKP wypełnia wybrany formularz wniosku o certyfikat VPN.

 

SKP drukuje i podpisuje wypełniony wniosek.

SKP wysyła wniosek certyfikacyjny na adres:

 

Departament Ewidencji Państwowych

Ministerstwo Cyfryzacji

ul. Królewska 27

00-060 Warszawa

UZYSKANIE CERTYFIKATU

 

SKP, po otrzymaniu wiadomości na adres e-mail wskazany we wniosku certyfikacyjnym postępuje zgodnie z zawartą w tej wiadomości instrukcją w celu uzyskania klucza prywatnego i certyfikatu do pliku PKCS#12.

SKP importuje certyfikat do OPROGRAMOWANIA VPN.

 

Ja zaznaczyłem opcję pierwszą tj. Wydanie certyfikatu dla nowego użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem opcję pierwszą tj. Wydanie certyfikatu dla nowego użytkownika

 

Dzięki - też tak zrobię. Zobaczcie sami jak z nimi zawsze jest pod górkę. Skoro wyszli z założenia, że CEPIK 2.0 to zupełnie nowy twór i nie ma nic wspólnego z CEPIK-iem 1.0 to nie mogli na początku dać wzór tylko z opcją :

1. Wydanie certyfikatu dla nowego użytkownika

skoro starych w ich mniemaniu nie ma.

A ja nie robię nic, w nadziei, że odroczą termin,,,

Też mam tak nadzieję ale spróbuję wziąć udział w testach. (strzeżonego........)

 

[ Dodano: 28-07-2016, 09:58 ]

Kolejny problem: który wniosek i jak go wypełnić dla drugiej karty na tą samą SKP?

Planuję 2 komputery:

1. Na starym będę ciągnął rejestr badań i CEPIK 1.0 do końca (jego lub mojego :D ).

2. Nowym "czysty" podpinam pod router skonfigurowany na połączenie VPN z CEPIK-iem 2.0. ( do końca roku na nim będę testował )

 

Do tego drugiego kupiłem drugą kartę - który wniosek wypełniam ? Ten co znalazłem nie ma obcji " 2 karta" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego drugiego kupiłem drugą kartę

 

Enigmę? Jesli tak, to daj namiar na sprzedawcę i pochwal sie kwotą.

 

Ja zaznaczyłem jedynkę

 

Jaką podstawę prawną wpisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką podstawę prawną wpisałeś?

– Rozporządzenie Ministra w sprawie centralnej ewidencji pojazdów;

- Wpis wnioskodawcy do rejestru przedsiębiorców prowadzących Stacje Kontroli Pojazdów.

 

Enigmę? Jesli tak, to daj namiar na sprzedawcę i pochwal sie kwotą.

Miałem ją od roku jako awaryjną.

Chyba ten zestaw:

http://www.bielbit.pl/uslugi-it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art.80ba ust.1 pkt.6) ustawy Prawo o ruchu drogowym

Ja zaznaczyłem opcję pierwszą tj. Wydanie certyfikatu dla nowego użytkownika

 

Zrobiłem wszystko j.w. dwa miesiące temu i do tej pory brak odzewu. Nawet na ich stronie po kodzie nie ma czy wniosek przyjęty czy odrzucony. Na dobrą sprawę to nie wiadomo czy do nich dotarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art.80ba ust.1 pkt.6) ustawy Prawo o ruchu drogowym

Ja taką:

 

 

art.80ba ust.1 pkt.60

:lol:

 

A nie pkt 6 ?

 

oczywiście pkt 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie certyfikatu karty Enigma która traci ważność 30.09.2016r . Który wniosek mnie obowiązuje w tym przypadku aby przedłużyć jej ważność dla operatora na kartę czy dla operatora w pliku. Kolejne pytanie jak wygenerować zgłoszenie certyfikacyjne (Plik CSR w formacie PKCS#10)? Może ktoś pomóc? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uprzejmie informujemy, że ze względu na problem z wysyłaniem e-maila do wnioskodawcy zawierającego część kodu jednorazowego, który jest niezbędny do poprawnej generacji certyfikatu przez użytkownika, zdalna certyfikacja/recertyfikacja kart oraz certyfikatów VPN jest w tej chwili utrudniona. Trwają prace naprawcze. Wpływające wnioski są na bieżąco wprowadzane do systemu, niemniej czas realizacji wniosków o certyfikat do systemu CEPiK 2.0 może być wydłużony. Przewidywany czas rozwiązania problemu wynosi 3 dni robocze."

Z dn. 02.08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czy któryś z szanownych kolegów pomógł by mi w ogarnięciu wniosków do cepik 2,0.tak czytam i czytam i w sumie nie ogarnę chyba tego sam. chętnych do pomocy zapraszam na PW żeby tematu nie zaśmiecać.dodam że mam kartę enigmy a certyfikat ważny do 17,04,2017 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostałem hasła do pobrania cartyfikatu do pałączania VPN.Certyfikat pobrany wgrany do programu i działa juz połączenie szyfrowane.

Jesli ktos pracuej na Windows XP jest problem z pobraniem. To zgłosilem do HelpDesk.Wiedzą juz i maja dac poprawke.

jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.