Skocz do zawartości

OGÓLNIE BADANIE SPALIN


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

dyrdymały nie na temat.

Pokuszę się ,choć miałem przemilczeć.

Jakie pytanie ,takie dyrdymały . Już w pierwszym zdaniu zadałeś pytanie i sam sobie odpowiedziałeś . Należało się zadać Ci pytanie : Pytasz czy stwierdzasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    12

  • goldberg100

    10

  • danielg539

    7

  • Paprock

    7

Czepiasz się szczegółów " ROZPORZĄDZENIE"

 

A ja jeszcze tylko dopowiem, że różnica między rozporządzeniem a ustawą to nie jest szczegół. Jak tego nie rozróżniasz, to najwyższy czas się doszkolić i to na wczoraj!!!

 

Podobnie - analizator,dymomierz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałam się upewnić, następnym razem napisze - zadaje pytanie - żeby mógł "każdy zrozumieć".Ja dopiero zaczynam, przypomnij sobie swoje posty jak zaczynałeś. Poza tym zamiast odpowiedzieć to robicie beke na 2 strony.Jeszcze raz dzięki za szkolenie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zamiast odpowiedzieć to robicie beke na 2 strony.Jeszcze raz dzięki za szkolenie

Wiem,że nie powinno się 'kopać leżącego" ale na zakończenie szkolenia dodam tylko (gwarantuję,że kolega zapamięta na całe życie ;) ):

Cytat "Czy ktoś wie i odpowie konkretnie czy mogę używać zgodnie z prawem OBDE w dizlu?"

 

Szukam "dizel" i co znajduję :? I jak tu odpowiadać Kolego,jak odpowiadać... ;)

http://www.zespoldizel.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnij sobie swoje posty jak zaczynałeś.

Kurcze , szkoda że tego nie napisałeś do mnie, bo bym odpisał że w epoce węgla(niektórzy twierdzą że przed) komputerów i internetu nie było , a trzeba było sobie radzić . :lol:

Jeszcze raz dzięki za szkolenie

Lepsza beka tu ,niż zabrane stemple w realu(bekę będą mieli inni w realu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast odpowiedzieć to robicie beke na 2 strony.

Chcesz mieć wszystko podane na tacy. Sam poczytaj trochę przepisy (tak jak koledzy sugerowali) to przynajmniej zdobyta wiedza lepiej się utrwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast odpowiedzieć to robicie beke na 2 strony.

Chcesz mieć wszystko podane na tacy. Sam poczytaj trochę przepisy (tak jak koledzy sugerowali) to przynajmniej zdobyta wiedza lepiej się utrwali.

Masz racje wiedzy nigdy dojść. Tylko ja myślałem ze forum służy, żeby pomagać, lub uświadamiać ,co ktoś źle robi żeby zaczął to dobrze robić, w naszych niejasnych przepisach. żeby to miało ręce i nogi Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja myślałem ze forum służy, żeby pomagać, lub uświadamiać ,co ktoś źle robi żeby zaczął to dobrze robić

To pomogę.

Kolego goldberg100, przeczytaj dokładnie

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=272

zanim dostaniesz kolejne ostrzeżenie...

Potem nie mów,że nie zostałeś ostrzeżony :)

 

"Małe uzupełnienie powyższego

Jeżeli odpowiedź dotyczy ostatniego wpisu - cytowanie go w całości może doprowadzić do pojawienia się "czerwonego paska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja myślałem ze forum służy, żeby pomagać, lub uświadamiać ,co ktoś źle robi żeby zaczął to dobrze robić, w naszych niejasnych przepisach. żeby to miało ręce i nogi

ja myślę z To forum służy :-D żeby pomagać i niema co się dąsać Przyjacielu :oops:

''Jeśli coś wiesz, przyznaj, że wiesz. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj, że nie wiesz. Oto prawdziwa wiedza''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem ze forum służy, żeby pomagać, lub uświadamiać ,co ktoś źle robi żeby zaczął to dobrze robić

Zauważ tylko, że pewne kwestie na forum były wyjaśniane wielokrotnie i często jest tak, że ponowne ich wyjaśnianie staje się irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
DPF w benzynie?

 

Już rok temu zaczęły obowiązywać przepisy nakazujące wszystkim nowo rejestrowanym samochodom spełnianie normy czystości spalin Euro 6. O terminie wprowadzenia tego przepisu było wiadomo od 2007 roku, kiedy odbyło się głosowanie w Parlamencie Europejskim.

Norma Euro 6 określa, że ilość emitowanych cząstek stałych w przypadku samochodów z silnikiem o zapłonie iskrowym nie może przekraczać 5 mg na każdy przejechany kilometr – dokładnie tak samo, jak w przypadku samochodów z silnikiem o zapłonie samoczynnym. Z tym że diesle, aby spełnić te wymogi, wyposażone są w filtry cząstek stałych DPF lub FAP.

 

W wyniku wielu badań stwierdzono, że silniki benzynowe także emitują cząsteczki stałe, co było dobrym pretekstem do wprowadzenia kolejnego rodzaju filtracji spalin. Zjawisko to pojawia się – według wielu specjalistów – w silnikach zasilanych za pomocą wtrysku bezpośredniego benzyny. Mając to na uwadze, już w czerwcu 2017 roku Volkswagen zacznie montować w samochodach z silnikami TSI i TFSI wspomniane filtry cząstek stałych, które będą oznaczone GPF (Gasoline Particulate Filter – benzynowy filtr cząstek). Na pierwszy ogień pójdzie jednostka 1,4 TSI, która ma trafić do nowego Tiguana, a zaraz po niej 2-litrowy agregat TFSI do Audi A5.

Problem ten dotyczy tylko jednostek z wtryskiem bezpośrednim, co jest nawet oznaczone w Rozporządzeniu (WE) Nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w formie niewielkiej adnotacji. Jaki to będzie miało skutek na naszym rynku motoryzacyjnym? Prawdopodobnie taki sam, jak w przypadku filtrów DPF w samochodach z silnikami Diesla. Zanim pojazdy te masowo zaczną poruszać się po naszych drogach, należy się spodziewać rozkwitu biznesów typu „czyszczenie DPF”, polegających najczęściej na oczyszczeniu samochodu ze wspomnianego wynalazku.

Nie sposób tutaj podważać wyniki badań dowodzących wpływu cząstek stałych na zdrowie, ale mam wrażenie, że mieszkamy w kraju, w którym to zagadnienie schodzi na dalszy plan w obliczu konieczności wyłożenia kilku tysięcy złotych na wymianę zatkanego filtra na nowy.

Oby w nadchodzącym czasie hasło „Hej – piłki w dłoń!” nie zyskało na popularności

 

http://www.autoexpert.pl/ludzie/DPF-w-benzynie,8377,1?nl={TRCODE}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
A jak koledzy przeprowadzają badanie zadymienia diesla w ciągnikach rolniczych?

Tak samo jak w każdym dieslu . Rozporządzenie przecież nie rozbija sposobu badania zadymienia w zależności od rodzaju pojazdu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci dymomierzy, tudzież przystawek do analizatorów z całą pewnością nie wzięli pod uwagę wydechów skierowanych ku górze, na wysokościach często powyżej 2 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sondy, a bardziej przedłużenie/odwzorowanie rury wydechowej bo "przewody łączące sondę z dymomierzem powinny być oryginalne o tej samej długości, bez ostrych zagięć mogących powodować zaleganie sadzy lub ograniczenie przepływu spalin."

 

Poza tym już cos podobnego było: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=150850#150850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam dystrybutor tego dymomierza zalatującym z farncuska tak z nazwy troszeczkę nie wyraził zgody na przedłużenie przewodu łączącego sondę z urządzeniem.

A sonda razem z wężem to gdzieś tak ledwie metr będzie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch w ofercie również posiada dymomierze z rurą o długości ok. 1m :( za to kabel ma kilka mb, ale w przypadku wydechu skierowanego ku górze użyć sie tego raczej nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Policjanci kontrolują samochody. W całej Polsce trwa akcja "Smog"

 

Funkcjonariusze w całym kraju przyglądają się stanowi technicznemu pojazdów i mierzą emisję spalin. Na celowniku policjantów z drogówki są przede wszystkim najbardziej wyeksploatowane samochody.

O działaniach poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu na Twitterze. „Ich celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery” – pisze KWP.

Jutro na całym #Mazowsze #policja.nci przeprowadzą działania "Smog". Ich celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Działania ukierunkowane będą na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów.

 

http://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201,22941324,policjanci-kontroluja-samochody-w-calej-polsce-trwa-akcja-smog.html#BoxLokPozLink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.