Skocz do zawartości

Nowość-rozporządzenie-dane udostępniane


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie zakresu danych udostępnianych w postaci elektronicznej z centralnej ewidencji pojazdów

 

Dz.u.poz.1162 z 2016 r

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1162/1

 

§ 2. Użytkownikowi, który uwierzytelnił się w systemie teleinformatycznym ewidencji za pomocą profilu zaufanego

ePUAP, są udostępniane dane, które dotyczą tego użytkownika, obejmujące:

1) numer rejestracyjny pojazdu;

2) numer, datę wydania, rodzaj dokumentu oraz datę początku i końca obowiązywania świadectwa homologacji

typu WE pojazdu, świadectwa homologacji typu pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia

indywidualnego WE pojazdu;

3) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy pojazdu;

4) informacje o badaniach technicznych pojazdu:

a) numer, datę i godzinę rozpoczęcia badania technicznego,

b) odczyt liczników przebiegu pojazdu w momencie badania technicznego, wraz z jednostką miary,

c) wynik badania technicznego,

d) informację o ukończeniu badania technicznego,

e) rodzaj badania technicznego,

f) stwierdzone w toku badania technicznego usterki, w tym oznaczenie przedmiotu i zakresu badania, oznaczenie

usterki skutkującej uznaniem stanu technicznego za niezadowalający oraz wytyczne dotyczące oceny usterek,

g) przyczynę dodatkowego badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy z dnia 20 czerwca

1997 r. – Prawo o ruchu drogowym,

h) termin badania technicznego,

i) oznaczenie o wpisaniu do dowodu rejestracyjnego terminu badania technicznego,

j) oznaczenie o wydaniu zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym,

k) przyczynę przerwania wykonania badania technicznego,

l) numer ewidencyjny stacji kontroli pojazdów

 

§ 6. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r., z tym że dane, o których mowa w § 2, udostępnia

się od dnia 1 kwietnia 2017 r., a dane, o których mowa w § 5, udostępnia się od dnia 1 września 2017 r.

 

Czyżby mały poślizg :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu bardziej idzie o ePUAP niż SKP. Ma się profil zaufany to się poogląda zakres swoich danych. :roll: Poza tym jest jeszcze szansa na przypominajkę sms. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu bardziej idzie o ePUAP niż SKP.

A skąd informacje o badaniu technicznym będą zamieszczane jak nie z SKP :)

I to jakie-godzina rozpoczęcia,zakończenia badania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z SKP, z SKP. Po to przecież walczymy z tym całym CEPIKIEM 2.0. żeby dostęp mieć tajny. Pobierać dane do badania (tajnie) i zasilać bazę CEP też (tajnie), żeby potem można było pooglądać sobie swoje dane logując się ePUAPEM.

Tak mi to opóźnioną historiąpeel trąca troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym SKP spadną znacznie obroty.

 

Albo wzrośnie zatrudnienie bo będzie potrzebnych 2 diagnostów na zmianie.

Czy ktoś się orientuje czy będzie się dało robić dwa badania z jednego komputera? Tzn. jeden zaczyna badanie idzie robić w tym czasie następny zaczyna następne, tamten przychodzi i kończy itd. Czy będą do tego potrzebne dwa stanowiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi taki standardowy przypadek , przyjeżdża zestaw ciągnik z naczepą.

Co teraz ? Wpisuję do kompa pierwszy pojazd , sprawdzam na linii obydwa , zatwierdzam pierwszy , wpisuję drugi i zatwierdzam , czy sprawdzam tylko pierwszy i zatwierdzam , wjeżdża ponownie , wpisuję naczepę sprawdzam i zatwierdzam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, gdybyś czytał co piszesz, znałbyś odpowiedź,,,

 

Nie obrażam się. Kto pyta nie błądzi. Czyli rozumiem że będą potrzebne dwa stanowiska. Skąd mam wiedzieć że nie będzie można rozpocząć badania i go zawiesić żeby było w trakcie tak jak do tej pory? Nie obraź się, ale wróżką nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bolesławcu był ten temat wyjaśniony

A możesz Kolego przekazać co tam było na ten temat. Bo rozmawiałem przed chwilą z gościem, który był na spotkaniu z cepik i poruszał ten temat i odpowiedzieli że będzie możliwość przeprowadzania 2 badań przez 2 diagnostów na jednym komputerze w tym samym czasie.

 

[ Dodano: 04-08-2016, 14:25 ]

to chyba wszystko jasne,,,

 

Właśnie że nie. A jak pobierasz jeden plik z internetu to żeby pobrać drugi musisz czekać aż pobierzesz pierwszy czy możesz pobierać obydwa na raz? Nie jestem informatykiem ale tak kombinuję i myślę że dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak kombinuję i myślę że dobrze.

I już zaczyna się kombinowanie i z SKP zrobienie kombinatu klepiącego badania ,teraz może nie co 5 ale co 10 minut.

Bo sie nagle koledzy diagności dowiedzieli że BTP będzie zapisywane z czasem jego rozpoczęcia i zakończenia ,ale nie wiem czy wiecie że już dawno wysyłając pliki do CEP-a jest tam podawany czas rozpoczęcia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo to interesuje?

Może tam na waszym terenie nikogo , ale jeszcze sie możesz zdziwic kogo to może zainteresować.

Szczególnie wtedy jak przez np. 15 minut ,do kompa były wpisane 4 badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już zaczyna się kombinowanie i z SKP zrobienie kombinatu klepiącego badania

 

Dlaczego zaraz oskarżasz mnie o kombinowanie? Jak jest dwóch diagnostów na zmianie to co drugi ma czekać aż pierwszy skończy badanie żeby zacząć swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... już dawno wysyłając pliki do CEP-a jest tam podawany czas rozpoczęcia badania.

 

Jesteś pewny, że chodzi o czas rozpoczęcia badania ?

A nie czas zakończenia (zapisania) badania lub jego korekcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz oskarżasz mnie o kombinowanie?

Bo to jest kombinowanie, skoro skp ma dwa stanowiska do badań to powinna mieć dwa stanowiska z wejściem do cepa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chodzi o kombinowanie tylko o przypadek kiedy przyjeżdżają jednocześnie 2 pojazdy mamy jedną linię diagnostyczną ale 2 diagnostów. I teraz pytanie czy ten 2 diagnosta będzie musiał czekać aż ten pierwszy skończy cały przegląd wraz z wpisem do komputera. Czy też będzie można dokonać 2 zapytań do CEPA aby nie robić bezsensownych przestoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chodzi o kombinowanie tylko o przypadek kiedy przyjeżdżają jednocześnie 2 pojazdy mamy jedną linię diagnostyczną ale 2 diagnostów

Jak macie 2 Diagnostów to albo zwolnic jednego ,albo dokupić drugą linie diagnostyczną.

SKP to nie kombinat ,gdzie produkuje sie przeglądy na czas ,żeby wykonać normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie 2 Diagnostów to albo zwolnic jednego ,albo dokupić drugą linie diagnostyczną.

 

O to proszę o namiar na przepisy prawne bo nie umiem nigdzie znaleźć że dwóch diagnostów nie może na jednej lini na zmianę pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie 2 Diagnostów to albo zwolnic jednego ,albo dokupić drugą linie diagnostyczną.

 

Jak czytam takie wypowiedzi to nie wiem czy się śmiać, czy płakać :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proszę o namiar na przepisy prawne

Jak cos nie na rękę ,to zaraz "proszę o przepisy prawne"

Murarz może miec jednego pomocnika ,ale może miec i trzech,nikt mu tego nie zabroni.To nie znaczy że wszyscy na raz będą cały czas podawać mu zaprawę.

Diagnostów może być tylu na ile stać pracodawcę ,ale to nie znaczy że jak przyjadą w jednej chwili 4 samochody ,to trzeba je wszystkie na raz obsłużyć.To nie jest rozładowanie korka na autostradzie.

Jeżeli jest już taki nawał samochodów to trzeba by było pomyśleć o umawianiu klienta na odpowiednią godzinę i żadna podstawa prawna nie jest tu potrzebna ,tylko zdrowy rozsądek.

Wszystko inne jest dla mnie kombinatorstwem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.