Skocz do zawartości

Stary VAT-3 dzisiaj


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Bez względnie trzeba wymóc zapis w badania dodatkowych, które są jednorazowe, a które nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    15

  • Grzegorz Łódź

    10

  • markes30

    7

  • Demart

    5

które są jednorazowe
i za wszelkie zmiany dokonane po badaniu technicznym (dodatkowym) mające wpływ na zmianę - odpowiada właściciel pojazdu (zgłoszenie, wykreślenie zapisu w DR... zresztą zapis nawet jest i termin 30 dniowy ale...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak przyjadę autobusem do Ciebie z wpisem "BUS100" to wykonasz mi okresowe jak dla autobusu bez tego wpisu i pieczątka w DR?

 

Kolego co się dziwisz dzisiaj przyjechała cysterna ADR z ważnym badaniem do 02.2017 pasek skończył mu się w 2015. Czyli jak widać nawet ADR-a można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechała cysterna ADR z ważnym badaniem do 02.2017 pasek skończył mu się w 2015

A co ma "świadectwo dopuszczenia pojazdu ADR" do badania technicznego :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechała cysterna ADR z ważnym badaniem do 02.2017 pasek skończył mu się w 2015.
Czy mam rozumieć, że wykonałeś tylko okresowe, bo ADR to dodatkowe nie zawarte w okresowym.
Czyli jak widać nawet ADR-a można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma "świadectwo dopuszczenia pojazdu ADR" do badania technicznego :?

 

To że wcześniej miał "świadectwo dopuszczenia pojazdu ADR" i mu się skończyło, skończyło się również badanie techniczne to diagnosta wykonujący kolejne badanie okresowe powinien wykonać również dodatkowe ADR i przedsiębiorca powinien udać się po czerwony pasek. Ale gość klepnął im samo okresowe ci o pasku zapomnieli i tak jeździli.

 

[ Dodano: 05-05-2016, 07:12 ]

Czy mam rozumieć, że wykonałeś tylko okresowe, bo ADR to dodatkowe nie zawarte w okresowym.

 

Nie zrobiłem wcale bo nie mieli zaświadczeń na ABS i zwalniacz. Chcieli dodatkowe ADR okresowe było ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gość klepnął im samo okresowe

A skąd taka pewność :?

powinien wykonać również dodatkowe ADR i przedsiębiorca powinien udać się po czerwony pasek

A może wykonał?

ci o pasku zapomnieli i tak jeździli.

Bo może tak właśnie było.

Tylko diagnosta winny a właściciel pojazdu,przedsiębiorca,itp to "święta krowa".....

Koledzy szanujmy się i nie dajmy używki redaktorom,którzy tylko czyhają jak nas oczernić w swoich artykułach.Jaki to na nas pada "blady strach".......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stąd wniosek - jak ma np wpisane w DR cysterna (przewóz paliwa) - możemy robić samo okresowe?

 

(ADR nie wchodzi w zakres okresowego) :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka pewność :?

 

Kolego stąd taka pewność bo w teczce mieli zaświadczenie z badania okresowego wykonane przez gościa, którego znam i wiem że ADR-ów się nie tyka bo nie ma pojęcia, poza tym nawet konia na biegunach do ruchu by dopuścił jak by tylko DR dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w teczce mieli zaświadczenie z badania okresowego

To jeszcze nie powód,że nie wykonał dodatkowego.Np.klient zgubił,wyrzucił,miał w innej teczce....

wykonane przez gościa, którego znam i wiem że ADR-ów się nie tyka bo nie ma pojęcia

Nigdy nie mów nigdy :)

konia na biegunach do ruchu by dopuścił jak by tylko DR dostał.

Lepiej wyjaśnić to w cztery oczy....bo po co pomawiać....a redaktorzy lubią takie tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyjaśnić to w cztery oczy....bo po co pomawiać....a redaktorzy lubią takie tematy.

 

Kolego nie mam zamiaru niczego wyjaśniać bo to nie moja sprawa i ja się z tego tłumaczyć nie będę, chciałem tylko pokazać że da się tak zrobić i nikomu z głowy korona nie spada. Znam wiele podobnych spraw, ale nie będę tutaj o nich pisać. Najbardziej wkurza mnie to jak słyszę to tam się dało, a ty nie mogłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza mnie to jak słyszę to tam się dało, a ty nie mogłeś.

A mnie jak czytam(artykuły) ,ze to diagnosta jest nieuczciwy a właściciel pojazdu "święty" (nic nie wie,nie zna się ,nie proponuje.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słyszę to tam się dało, a ty nie mogłeś.

To albo się złamie Twój kręgosłup moralny, albo przywykniesz lub będziesz często zmieniał pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Kolego co się dziwisz dzisiaj przyjechała cysterna ADR z ważnym badaniem do 02.2017 pasek skończył mu się w 2015.

 

Może miał przerwę w przewozie materiałów niebezpiecznych, woził w tym czasie mleko, więc po co mu czerwony pasek? Nie było potrzeby to nie robił dodatkowego ADR. Teraz wrócił do pierwotnego przeznaczenia i pojawił się po zaświadczenie.

Ciągnik siodłowy z przeznaczeniem ADR nie zawsze musi jeździć np. z paliwem. Właściciel przesiadł się na wożenie piasku z kopalni i co? Za każdym razem ma robić dodatkowe ADR ?

Chyba, że nie zrozumiałem przesłania :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że nie zrozumiałem przesłania

Całkiem możliwe.

cysterna ADR
Ciągnik siodłowy z przeznaczeniem ADR

Ciągnik to nie cysterna.Najlepiej jak autor postu się wypowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to dwa różne pojazdy ale mam na myśli samo podejście do tematu ADR. Szczególnie, że w naszym starostwie nie stosują zapisu w adnotacjach urzędowych, że pojazd jest ADR. Więc jeśli klient wnosi o takie badanie to otrzymuje ale nikt go zmusić nie może. Dlatego dziwię się, że kolega zarzuca diagnoście iż ten nie wykonał dodatkowego lecz samo okresowe. Zresztą za mało szczegółów aby oceniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszym starostwie nie stosują zapisu w adnotacjach urzędowych, że pojazd jest ADR.

 

Żadne starostwo nie powinno stosować takiej adnotacji, bo nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.