Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa - naklejka


wojtf23

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanie:

1. czy jeżeli chcą mi dać tabliczkę znamionową (naklejkę) to czy mogę odmówić i chcieć sztywnej (aluminiowej) tabliczki????

Albo

2. czy jeżeli już została naklejona taka TZ (naklejka) - wczoraj. To czy mogę przyjechać z powrotem do tej stacji i poprosić o zmianę na aluminiową????

 

Pierwszy raz widzę taką naklejkę. W ciągniku który ma trudne warunki pracy nie wierzę żeby ona długo wytrzymała a jeździć, płacić i gonić z papierami a potem kilkanaście kilometrów jechać traktorem na zrobienie nowej tabliczki to jest troszkę śmieszne

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczki w formie naklejek są w powszechnym użyciu począwszy od fabrycznych poprzez zastępcze.

Może sztuką było przykleić tabliczkę w miejscu mniej narażonym na samozniszczenie.

A poza tym z czego była wykonana oryginalna, że też się samozlikwidowała? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy jeżeli chcą mi dać tabliczkę znamionową (naklejkę) to czy mogę odmówić i chcieć sztywnej (aluminiowej) tabliczki????

Przepisy nie precyzują w jakiej formie ma być TZZ. Stacja powinna dysponować dwoma rodzajami (choć nie musi), właśnie ze względu na warunki w jakich pojazd będzie eksploatowany. Z drugiej strony, jak TZZ jest umieszczona w "dobrym miejscu", to bez znaczenia z czego jest wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiszę coś jako petent.

Dla przyczepy rolniczej czy SAMa do 750kg wolę aluminium, jak w papierach jest że wybito TZZ to nawet jak ją zgubię zrobienie drugiej to żaden problem ;)

W przypadku aut czy nawet nowego ciągnika wolałbym naklejkową chociaż na ciągniku rolniczym umieszczenie naklejkowej to trochę trudna sprawa ale z drugiej strony prawie każdy zetor serii UR2 ma oryginalną TZ w formie blaszki umieszczonej na osłonie deski rozdzielczej która jest zwykłym elementem blacharskim wymiennym mocowanym na 4 śruby (wiele osób jeździ bez tego elementu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka jest naklejona na ramie w okolicach środka ciągnika między przednim a tylnym kołem. A wiem co się dzieje jak się jeździ w lesie i ściąga drzewo. Tabliczki znamionowej nie było nigdy bo to jest SAM a był zrobiony w 68 roku. A postanowiłem zrobić ją żeby nie mieć problemu z upierdliwym policjantem na jakiego się trafi.

 

Dlatego moje pytanie było czy można jeszcze wymienić taką tabliczkę na alu u tego diagnosty co zrobił tą naklejkę. Pytam bo wolę mieć jakieś zabezpieczenie jeżeli mi diagnosta powie że nie ma możliwości.

 

Chyba że już nie mogę i po prostu czekać aż się gdzieś utleni ta naklejka.

 

P.S. W autach może i stosują naklejki ale są naklejane albo na słupku gdzie nic się im nie stanie albo na kielichu amortyzatora jak u mnie w Passacie i jak w tym miejscu miało by się coś stać. Chyba że się chajcnie auto pod maską.

 

Nie porównujmy samochodu do ciągnika który nie jest tylko maszyną do pola ale również do lasu gdzie ma ciężkie warunki. A tym bardziej jak te pseudo tabliczki są klejone na ramie a nie w środku ciągnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moje pytanie było czy można jeszcze wymienić taką tabliczkę na alu u tego diagnosty co zrobił tą naklejkę.

 

Nie, bo diagnosta już swoją robotę wykonał.

 

po prostu czekać aż się gdzieś utleni ta naklejka.

 

To wtedy pojedziesz na stację, która ma w ofercie tabliczki aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczki znamionowej nie było nigdy bo to jest SAM a był zrobiony w 68 roku. A postanowiłem zrobić ją żeby nie mieć problemu z upierdliwym policjantem na jakiego się trafi.

Ciekawe , przez dwadzieścia lat nie było upierdliwego diagnosty,czy przez dwadzieścia lat przeglądu nie widział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie DARIO64 nie wiem czy wy myślicie że jesteście bogami albo h.. wie kim bo przeglądając to forum nic innego nie widzę jak arogancję.

 

Człowieku po pierwsze naucz się liczyć bo 68 rok to 48 lat a nie 20. Po drugie skoro traktor ma białe tablice to na pewno nie ma przeglądu. Po trzecie jak traktor miał numery nabite na ramie to na co komu tabliczka jak nie dawali jej w 68 a diagnosta jeżeli chce to niech zaglądnie w przepisy z tamtych lat. A nie szukać na forum albo zadawać głupie pytania co tu zrobić.

 

Wyrobienie tabliczki to było tylko i wyłącznie moja zachcianka ale najwyraźniej to był błąd.

 

Widać właśnie jaką macie wiedzę. Przepraszam i dziękuje za takie forum.

 

Proszę o zamknięcie tematu i o usunięcie konta. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobienie tabliczki to było tylko i wyłącznie moja zachcianka ale najwyraźniej to był błąd.
Tak to był wyraźny błąd - wygląda, że jesteś nadgorliwy. Jestem ciekaw skąd taka zachcianka - zwłaszcza, że:
traktor ma białe tablice to na pewno nie ma przeglądu.

No rozumiem' date=' żeby miał czarne, ale jak rozumiem tak [b']ty, jak i diagności[/b] do których jeździłeś

Widać właśnie jaką macie wiedzę. Przepraszam i dziękuje
Za wiedzę jaką posiadacie. :oops:

 

Ale żeby mnie forumowicza (a może i innych) pouczyć to wskaż kiedy zaczęła obowiązywać Tabliczka Znamionowa i czy jest obowiązkowa?

Bo wygląda na to, że żyjemy w niewiedzy.

Podstawę prawną poproszę, bo z chęcią douczę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać właśnie jaką macie wiedzę.

Tak mamy wiedzę od kiedy weszły w życie tabliczki zastępcze .

Wyrobienie tabliczki to było tylko i wyłącznie moja zachcianka

Tym wpisem wykazałeś kompletną nieznajomość przepisów, swoją i diagnostów którzy robili przeglądy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ta dyskusja? Nikt wojtf23 nie dał żadnej konkretnej porady co ma zrobic żeby ta tabliczka mu się nie zniszczyła ,to może ja coś podpowiem.

Prosze kupić sobie lakier w sprayu i tą tabliczkę po prostu zamalować paroma warstwami i gwarantuję że na pewno będzie się ona długo trzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteście bogami albo h.. wie kim bo przeglądając to forum nic innego nie widzę jak arogancję.

A ja przeglądając Twoje wszystkie posty widzę,że jesteś nieokiełznanym cwaniakiem.....Szukasz porad jak tu "legalnie" obejść prawo.....

Proszę o zamknięcie tematu i o usunięcie konta.

Przyłączam się do prośby,ponieważ to forum nie służy do udzielania porad "cwaniakom"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. W przypadku :shock: braku, :shock: utraty lub zniszczenia tabliczki

znamionowej stacja wykonuje i umieszcza tabliczkę

znamionową zastępczą zgodnie z decyzją, o której

mowa w art. 66a ust. 2 ustawy, umieszczając na

niej numer nadwozia, podwozia lub ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby

Ja też bardzo popieram prośbę wojtf23 :) Po prostu swym intelektem, wiedzą i erudycją bardzo innych forumowiczów przytłacza i sprawia, że się nie rozwijamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.