Skocz do zawartości

11 stóp 8 cali


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

najczęściej zaczepiany wiadukt kolejowy

 

I potem policjant się pyta kierowcy - I co? Utknęliśmy?

A kierowca - Nie, ku..a. Wiadukt wiozłem i mi się paliwo skończyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kretyn za kółkiem ignoruje znak o zmniejszonej wysokości ... photo.jpg to co ma projektant do wykroczeń drogowych

 

u mnie jest podobny przejazd na ulicy Wojska Polskiego

 

obstawiony znakami zakazu B-5 b-05.png i B-16 b-16.png a i tak od czasu do czasu ktoś się zatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobny przejazd na ulicy
a i tak od czasu do czasu ktoś się zatnie

No bo u nas "drivery" wychodzą z założenia że skoro jest znak 3,5 m to 3,8 m przejdzie spokojnie i potem niektórzy się dziwią że jednak się nie dało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierowca - Nie, ku..a. Wiadukt wiozłem i mi się paliwo skończyło...

No to w Siedlcach często wożą wiadukty do Garwolina ,był okres w tym roku że co tydzień . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj napisał/a:

A kierowca - Nie, ku..a. Wiadukt wiozłem i mi się paliwo skończyło...

 

No to w Siedlcach często wożą wiadukty do Garwolina ,był okres w tym roku że co tydzień .

A w Lublinie wożą wiaduky na ulicy Kunickiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jakiś czas temu ciężarówkę z zagranicy i po wykonaniu pomiaru wysokości wyszło że ma 4,2 m wysokości dostał oczywiście N i pojechał się skrócić bo to skrzynia z plandeką była. Kierowca stwierdził że w Niemczech pod wiadukty 3,9 m śmigali na pełnej parze i nic się nie stało :shock::shock: ale był w szoku bo mieli takie szczęście że o nic nie zahaczyli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas panuje totalna niefrasobliwość w oznakowywaniu wiaduktów. Znaki zakazujące wjazdu pojazdów o wysokości pokazanej na znaku ustawia się bez głowy i uczy się ludzi ignorowania ich. Bo co ma zrobić kierowca jadący dwupasmową drogą kiedy nagle widzi przed sobą wiadukt oznaczony zakazem dla pojazdów wyższych niż 3,80m a on prowadzi zestaw czterometrowy. Nie ma możliwości zawrócić ani skręcić a na dodatek widzi, że wszystkie pojazdy podobne do jego z zapasem mieszczą się pod wiaduktem? Przejeżdża. Po kilkudziesięciu takich przypadkach przestaje zwracać uwagi na znaki na których jest więcej niż 3,5m. Aż trafi na wiadukt oznakowany np. 3,80, który będzie miał prześwitu np.3,90m. I wtedy wszyscy jeżdżą po nim jak po łysej (albo lepiej ślepej) kobyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
U nas panuje totalna niefrasobliwość w oznakowywaniu wiaduktów.

...

Aż trafi na wiadukt oznakowany np. 3,80, który będzie miał prześwitu np.3,90m.

raczej niemożliwe

 

Dz.U.2003.220.2181[/url]"]

Załącznik nr 1

 

3.2.17. Zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad ... m

 

Znak B-16 "zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad ... m" (rys. 3.2.17.1) należy umieszczać przed takimi obiektami, jak np. tunele lub wiadukty, oraz przed miejscami, gdzie przebiega linia sieci napowietrznej, jeżeli wysokość obiektu nad jezdnią jest mniejsza od 4,5 m. Na znaku podaje się liczbę o 0,5 m mniejszą od wysokości obiektu nad jezdnią. Z tego wynika, że największą wartością liczbową podaną na znaku może być 3,9 m. Wysokość obiektu mierzy się w obrębie drogi, w miejscu, w którym odległość sklepienia obiektu od jezdni jest najmniejsza.

Znak B-16 należy powtórzyć, umieszczając go nad jezdnią, np. na obiekcie. Powyższe zasady ustalania wartości podanej na znaku stosuje się również przy sklepieniach łukowych, z tym że pomiaru dokonuje się w taki sposób, aby odstęp bezpieczeństwa 0,5 m był zachowany między sklepieniem a górną krawędzią pojazdu jadącego możliwie jak najbliżej ściany obiektu.

W przypadkach gdy jezdnia pod obiektem ma więcej niż dwa pasy ruchu dla jednego kierunku, a sklepienie jest w kształcie łuku, wówczas znaki ograniczające wysokość pojazdu umieszcza się nad każdym pasem z podaniem odpowiedniej wartości (rys. 3.2.17.2). Na znaku umieszczonym przed obiektem podaje się największą zwartości określonych na znakach umieszczonych na obiekcie.

Przed obiektami, pod którymi może być dopuszczony tylko ruch pojazdów o wysokości mniejszej od 4 m, można stosować urządzenia bramowe U-10 według zasad określonych w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w Siedlcach często wożą wiadukty do Garwolina

Ostatnio miał branie wiadukt "łukowski" . Ale o "garwolińskim" nie zapominają .

Żal cztery litery ściska jak się czyta że wiadukty po remoncie , a jakiś łoś się klinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie podobnie, tunel na ulicy Kunickiego przed remontem miał 3,5m a po remoncie ma 3,8

No bo teraz beton jest mocniejszy to i cieńszy se zrobili o 30 cm :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas panuje totalna niefrasobliwość w oznakowywaniu wiaduktów.

...

Aż trafi na wiadukt oznakowany np. 3,80, który będzie miał prześwitu np.3,90m.

raczej niemożliwe

 

Dz.U.2003.220.2181[/url]"]

Załącznik nr 1

 

3.2.17. Zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad ... m

 

Znak B-16 "zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad ... m" . Na znaku podaje się liczbę o 0,5 m mniejszą od wysokości obiektu nad jezdnią. Z tego wynika, że największą wartością liczbową podaną na znaku może być 3,9 m.

 

Tak jest w założeniach a w praktyce jest tak jak napisałem wcześniej -niefrasobliwość.

Nie widziałeś nigdy wiaduktu oznakowanego np. 4m.

Jest ich mnóstwo. Był w Poznaniu wiadukt oznakowany 4m, który miał prześwitu 4m.nie muszę chyba pisać ilu tam zostawiło sufity naczep.

Ja jeździłem kilkanaście lat zespołem o takiej wysokości i mogę Ci zaręczyć, że ten cytowany przepis można sobie wsadzić jak zatrzymasz się przed wiaduktem pod którym teoretycznie powinieneś się zmieścić a tu się okazuje, że niestety nie.

Byłem w takiej sytuacji wiele razy. Woziłem ze sobą tyczkę czterometrową, aby się najpierw upewnić zanim się pod wiadukt zapuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 6 months later...
  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.