Skocz do zawartości

Sprinter 308 kontener pocztowy - możliwość montażu haka


timo

Rekomendowane odpowiedzi

@kowal - życzę powodzenia w dotarciu do dokumentacji konstrukcyjnej, czy ten otwór mógł tam się znaleźć czy nie. Zgodzę się z Tobą, że nie wiadomo, czy ten otwór może tam być czy nie, ale skoro nie wiadomo, to skąd wiesz, że nie? :)

 

@Paprock - tak - w autach użytkowych do 3,5t zasadniczo każde podwozie ma możliwość ciągnięcia przyczepy mniejszej czy większej i nie ma się nad tym co rozwodzić. Troszkę inaczej wygląda to w autach większych, gdzie w zależności od konstrukcji ramy i wyposażenia pojazdu , dwa z pozoru identyczne auta wcale pod względem możliwości ciągnięcia przyczepy identyczne być nie muszą.

 

[ Dodano: 15-02-2017, 10:50 ]

Dariuszu - wytłumacz mi jak rozpoznajesz w jaki sposób zostaje skrócona rama i przez kogo? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    24

  • sad_madman

    19

  • DARIO64

    14

  • Paprock

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dariuszu - wytłumacz mi jak rozpoznajesz w jaki sposób zostaje skrócona rama i przez kogo?

Analogicznie do fabrycznych mocowań ,to pewnie trzeba by wołać co najmniej opinię rzeczoznawcy .

W przypadku mocowania siedzeń ,to już dawno pisałem że wszystko zależy kto wiertarkę trzyma , w tym przypadku "diaksa " . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem producent jak dostaje pojazd do zabudowy to ma jakiś magiczny fazer ze Star Treka i ucina nim tą ramę? :)

Są ramy których się nie skraca z uwagi na konstrukcję, są takie z którymi swobodnie można to robić - jak np. w rzeczonym Masterze.

Natomiast nie rozumiem co technika samego cięcia i użyte do tego narzędzie ma się do ustalenia tego, kto to zrobił i kiedy :-D

No oczywiście jak to będzie ucięte na zasadzie "rany szarpanej" to rozumiem Twoje wątpliwości, ale z prezentowanych tu zdjęć nie widać takiej działalności.

 

A w Czterech Pancernych o "Rudemu" lufę brzeszczotem cięli i od razu odrzut miała jak talala, że aż odznaczenia za to dostali - czyli można!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rama został skrócona i nie wiadomo czy w tym miejscu gdzie montowane jest zawieszenie resoru ,stabilizatora można wiercić te otwory
- a dajmy na to, że jeszcze przed cała akcją związaną z montażem haka własnie w tym miejscu, w tym miejscu gdzie przewidziano otwory pod śruby montażowe pęka rama i jak ją wzmocnić, naprawić, usprawnić nie mając dostępu do spawarki, ale w zamian jest wiertarka kupa śrub i płaskowniki z grubej blachy???

W sumie pytanie jest proste: czy ten hakowy płaskownik ramę wzmacnia czy osłabia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Specjalnie piszę o sposobie z dziedziny druciarstwa, aby tylko się dowiedzieć czy taki hakowy płaskownik ramę wzmacnia, czy osłabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten hakowy płaskownik ramę wzmacnia czy osłabia???
pytanie jest -czy po podłączeniu przyczepy to wszystko wytrzyma..

::?::? jest tu wiele nie wiadomych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kowal, czy miotałyby Tobą takie wątpliwości gdyby ten hak był w tym samochodzie od zawsze, od lat???

Bo powiem szczerze, że gdyby mi podstawili tą wywrotkę ze starym hakiem, to raczej niepoprawnego montażu nie potrafiłbym bym wskazać patrząc tylko na płaskowniki, śruby i elementy ramy. No oczywiście pomijam niechlujny montaż co drugą śrubą wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wątpliwości gdyby ten hak był w tym samochodzie od zawsze,
masz rację zupełną , w tym tkwi problem - że widzę tu wiele punktów zapytania aby ze spokojnym sumieniem dopuścić to do ruchu .. :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym zaraz tam śmiał coś komuś radzić, ale będąc na Twoim miejscu to wziąłbym ten hak i sam założył, a na bank byłoby dobrze i nikt nawet by nie podskoczył. ;)

A już na pewno nie diagnosta do montażysty jak on w jednej osobie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże tam gdzie jest to możliwe, konstrukcyjnie obecność haka nie może być powodem do wyniku N na badaniu.

 

Jednakże gdy mam wątpliwosć, czy konstrukcyjnie możliwa jest obecnosć haka w okreslonym miejscu, proszę klienta o następujące dane wynikające z § 3.9 ( Dz.U. z 2016 poz. 2022)

" przy czym producent pojazdu podaje w instrukcji obsługi następujące dane:

1) maksymalne obciążenie urządzenia sprzęgającego;

2) miejsce mocowania tego urządzenia do konstrukcji pojazdu;

3) maksymalną odległość punktu sprzęgnięcia od osi tylnej pojazdu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie rozumiem co technika samego cięcia i użyte do tego narzędzie ma się do ustalenia tego, kto to zrobił i kiedy

Myślałem że wyłapiesz moją ironię, a tu chyba nici z tego . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten hak i sam założył
po pierwsze to bym go nie założył bo od razu jak odbywały się rozmowy na warsztacie ,za przegrodą SKP to wyraziłem swoją opinię i było parę dni spokoju - ale jak to znajomy prosił -załóż mi hak - bez analizy został zamówiony i jak tu nie wyjść na idiotę - taki człowiek prowadzi skp i warsztat - brak wiedzy sięga dna i 100m mułu... :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja bym nie widział przeciwwskazań do takiego montażu haka pod warunkiem, że będzie odpowiednia przestrzeń w okolicy kuli.

 

sad_madman, był jeden pan, który uważał, że diagnostów obowiązują przepisy odnośnie ambulansów i karetek ale zweryfikował swe poglądy i zmienił zdanie.

To raczej była "luźna" dyskusja. Może tak być, że diagnosta zrobi dodatkowy przegląd na hak (bo nie ma przeciwskazań) ale później mogłoby się okazać, że i tak nie można go wbić w dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że i tak nie można go wbić w dowód.

 

A co miałoby stanąć na przeszkodzie ku temu?

 

Szczerze mówiąc ja bym nie widział przeciwwskazań do takiego montażu haka

 

Ale taki wywrot jest bardzo ciężki i jeszcze musi mieć rezerwę na ładunek - całą kupę dajmy na to piachu. To czy taki pojazd może jeszcze przyczepę ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki wywrot jest bardzo ciężki
dowiedziałem się ,nie wiem dlaczego mi to powiedział - chyba sumienie go ruszyło bo wytłumaczyłem mu problem i zaklinał się ,że to ostatnie jego takie podejście do tematu aby kolegom robić dobrze :D - że przed wywrotką tej pojazd był ciągnikiem siodłowym ...

 

I jak domyślacie się - pojazd pojechał na :D zaprzyjaźniona stację :cool::x gdzie został dopuszczony do ruchu..

 

zaprzyjaźniona oczywiście z moim szefem ,bo tyle lat korzystał z jej usług ,że stawiając swoją ,myślał ,że tak łatwo i przyjemnie można robić kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma tak skróconą ramę -że nie ma miejsca na właściwe zamocowanie haka..

 

 

a jak będziesz robił zmiany konstrukcyjne z takiego ciągnika o na wywrotkę to pozwolisz na mocowanie zaczepu..

835591487_4_1080x720_rama-ciagnik-siodlowy-dostawcze_rev006.thumb.jpg.a07cf637d4c4b0a35a7ca38e1ccb8315.jpg

w_9230_sprzedam_auto_5462_9.thumb.jpg.5ae56004dedb5fed24f33a83d7347815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że być może brak w tym pojeździe elementów ramy, do których producent przewidział montaż haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.