Skocz do zawartości

Typy nadwozi


Rekomendowane odpowiedzi

IVVO, wklikuj wszystko na przyszłość! ;)

W uzupełnieniu z Dyrektywy 2007/46:

 

Pojazd silnikowy przeznaczony do przewożenia ładunków wyjątkowych SL

Ciągnik drogowy lub ciągnik siodłowy kategorii N 3 przeznaczony do ciągnięcia naczep, spełniający wszystkie poniższe warunki:

a) posiadający więcej niż dwie osie, przy czym przynajmniej połowa z nich (dwie z trzech osi w przypadku pojazdu trzyosiowego oraz analogiczna proporcja w przypadku pojazdu pięcioosiowego) jest zaprojektowana tak, aby były one napędzane równocześnie, niezależnie od tego, czy napęd jednej z osi może zostać odłączony;

b) przeznaczony do holowania i pchania przyczepy kategorii O 4 do przewożenia ładunków wyjątkowych;

c) o mocy silnika nie mniejszej niż 350 kW; oraz

d) który może zostać wyposażony w dodatkowe przednie urządzenie sprzęgające w przypadku masy ciągniętej o dużym ciężarze.

 

 

Pojazd wielofunkcyjny – nośnik osprzętu SM

Pojazd terenowy kategorii N (określonej w pkt 2.3) zaprojektowany i skonstruowany do ciągnięcia, pchania, przewożenia i uruchamiania określonych urządzeń wymiennych,

a) z nie mniej niż dwoma obszarami mocowania takich urządzeń;

b) ze znormalizowanymi, mechanicznymi, hydraulicznymi lub elektrycznymi złączami (np. wał odbioru mocy) służącymi do napędu i uruchamiania osprzętu; oraz

c) spełniający wymagania normy ISO 3833-1977, sekcja 3.1.4 (pojazd specjalny).

Jeżeli pojazd jest wyposażony w dodatkową platformę ładunkową, jej maksymalna długość nie przekracza:

a) w przypadku pojazdu dwuosiowego długości odpowiadającej 1,4 szerokości rozstawu przednich lub tylnych kół pojazdu, w zależności od tego, która szerokość jest większa; lub

b) w przypadku pojazdów o więcej niż dwóch osiach, długości odpowiadającej podwójnej szerokości rozstawu przednich lub tylnych kół pojazdu, w zależności od tego, która szerokość jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś coś ma do dołożenia to bardzo proszę - może bardziej rozpisane punkty - wkleiłem to gdyż na forum bardzo często pojawia się Van lub wielozadaniowy przy M i N - a jak widać jeden jest przy N a drugi przy M - osobiście robię sobie taką ściągę z ważnymi pomocami do rejestracji aby za każdym razem nie szukać - chwilę więc przeglądam forum co by tam jeszcze się przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO, na przyszłość z rysunkami proszę. ;)

No popatrz, a po polskiemu w klasyfilkacji wielozadaniowe i vany i tu i tu zapodali. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a po polskiemu w klasyfilkacji wielozadaniowe i vany i tu i tu zapodal
No właśnie niby jedna dyrektywa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo często pojawia się Van lub wielozadaniowy przy M i N

I będzie tak dopóki nie zmieni się rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach,załącznik 4, tabela 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIO64, Szukałem i nie znalazłem - czy od 2018 mają to jakoś doprowadzić do ładu - bo kiedyś trzeba będzie to wyprostować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany owszem zmianami, ale ten system do góry nogami trza wywalić. Zaczynając od wózków DOLLY poprzez TRAKTORO-QUADY, a kończąc na LOHRACH stawianych na siodłach.

W DiP-ach, dowodach, dokumentach wymiary minimalne i po rozłożeniu podawać maksymalne i takie tam niekończące się pomniejsze sprawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to mi nic nie wiadomo o zmianach w naszym rozporządzeniu .

Oby nie było tak że wyprostuje dopiero rozporządzenie zastępujące dyrektywę ,o ile je uchwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal czekam na odpowiedź ministra w sprawie tworzenia przez ITS nieistniejących podrodzajów i przeznaczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego zawsze mnie wkurza ta formułka przy VAT:

 

wymagań określonych art. 86a ust. 9 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.) [VAT-1]

____

* pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą;

klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van

 

Jeśli jeden jest jako AF a drugi jako BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uznany za uchylony

To ja wiem -tylko dałem dla wglądu :D - ale dzięki za uwagę

 

[ Dodano: 22-02-2017, 17:55 ]

Lepiej skup się na tym AF i BB przy VAT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej skup się na tym AF i BB przy VAT

Nie wiem za bardzo gdzie wkleić. Może admin umieści bardziej trafniej.

Popatrz jakie kino w sensie co w dowodzie a co w CEPiKu. Nie obeszło się bez oficjalnej zmiany rodzaju pojazdu z ciężarowego na osobowy bez udziału podmiotu i stacji kontroli. Wyszło z tego osobowe kombi pięciomiejscowe i do WK pojachało celem dalszej legalizacji sprawy.

5ae1a7c13f6bd_PeugeotPartner(DR-CEPiK).thumb.gif.0296a0f78a85d638a9ae883f19b8b3ac.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No były, były i są. Można poszukać w internecie albo zaczekać, aż samo przyjedzie. ;)

Nie ma fotek, bo gościu zdemontował te fotele z bagażnika i kratkę/przegrodę.

Pięcioosobowy mu starczy, a fotele na All... zapewne wystawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.