Skocz do zawartości

Badanie okresowe po raz pierwszy brak adnotacji o haku?


przemopinczow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak robicie OBT po raz pierwszy z zagranicy gdy w pojezdzie zamontowany jest hak a informacji o nim nie ma w zagranicznym dowodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    15

  • aboz

    14

  • cezary

    12

  • Prospector

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie też. Czy jest adnotacja czy nie ma, "polskie" badanie na haka, 35zł kasacja i tyle.

 

Tylko czy aby na pewno okresowe+dodatkowe nawet jak jest bez tablic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim zagranicznym dowodzie rejestracyjnym jest adnotacja o zamontowanym haku?
W wielu, np. niemieckim, austryjackim. W duńskim jeśli są podane masy przyczep to oznacza, że pojazd jest wyposażony w hak. Tak czy inaczej zagraniczne urzędy takie informacje wpisują na podstawie dokumentu (np. homologacji) na urządzenie sprzęgające. U nas każdorazowo wymagane jest sprawdzenie dodatkowych warunków technicznych na SKP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele widziałem dowodów niemieckich czy austriackich gdzie były podane masy przyczep i nie było haka, nawet śladów po jego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu, np. niemieckim, austryjackim. W duńskim jeśli są podane masy przyczep to oznacza, że pojazd jest wyposażony w hak. Tak czy inaczej zagraniczne urzędy takie informacje wpisują na podstawie dokumentu (np. homologacji) na urządzenie sprzęgające.

 

 

A o czym ja piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym ja piszę?
Właśnie nie wiem. Napisałem, że w Danii nie ma adnotacji hak. Zastępuje ją informacja o masach przyczep. Dla pojazdu bez haka takiej informacji nie ma w DR. Rozumiesz już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to pierwsze o tym słyszę, że w Danii tak jest.

 

A co do wpisywania na podstawie homo, to zdaje się, że i u nas to planują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim zagranicznym dowodzie rejestracyjnym jest adnotacja o zamontowanym haku?

Niestety, nawet jeśli w uwagach widnieje AHK (Anhenger kuplung), co dotychczas uważałem za wpis haka właśnie, zdarzało się już że fizycznie haka w pojeździe nie było. Zatem Ordnung to oni mają taki sam jak my,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak robicie OBT po raz pierwszy z zagranicy gdy w pojezdzie zamontowany jest hak a informacji o nim nie ma w zagranicznym dowodzie

 

Zaraz usłyszę słowa krytyki, że działam na niekorzyść SKP czy też skarbu państwa, ale w powyższym przypadku wykonuję OBT z wpisem HAK i kasuję tylko za okresowe i ak do tej pory żaden WK nie zakwestionował mojego zaświadczenia. Ciekawi mnie jeszcze czy wpisujecie [uD-brak adnotacji HAK......itd] dla pojazdu przed I rej. z zamontowanym hakiem. A może jest gdzieś takie info w zagramanicznym DR, więc dlaczego taka usterka widnieje w zaświadczeniu? albo czemu jej brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A co do wpisywania na podstawie homo, to zdaje się, że i u nas to planują.

 

Nie wiem czy planują ale wydaje mi się, iż już tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że gdzieś się tak "przyjęło" to jedno, a ja mówię o planowanej regulacji prawnej w tej kwestii, której projekt jest tu roztrząsany w innych wątkach więc nie będę dublował. Ale proponuję się zapoznać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie jest to planowana regulacja prawna dla mnie będzie co najwyżej planowaną legalizacją już istniejącego stanu ;)

 

Jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w DIP na dole w Dodatkowych informacjach *** można umieścić zgodnie z odnośnikiem *** Należy wymienić dodatkowe wyposażenie pojazdu takie, jak np. hak, urządzenia podlegające dozorowi technicznemu, wyposażenie w instalację do zasilania gazem.

Ale jak pisałem wyżej sprawdzam i pobieram opłatę za HAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy planują ale wydaje mi się, iż już tak jest.
I stoi to w sprzeczności z zapisem art. 71 ust. 4 PORD. Czyli każdy taki wpis bez potwierdzenia przez SKP zgodności z warunkami technicznymi jest poświadczeniem nieprawdy przez urzędnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

zaraz, zaraz, a czy podczas OBT nie macie obowiązku sprawdzić wszystkiego łącznie z wyposażeniem dodatkowo zamontowanym, a w przypadku haka opłatę pobiera się tylko RAZ, po montażu, pobieranie opłaty na pierwszym po sprowadzeniu z zagranicy uważam za nadużycie ( chyba, że hak zamontowany świeżutko i klient ma certyfikat z montażu ), to wtedy jeszcze dodatkowe za 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.