Skocz do zawartości

Badanie okresowe po raz pierwszy brak adnotacji o haku?


przemopinczow

Rekomendowane odpowiedzi

z niektórych wpisów wynika jak nie ma wpisu w DR Hak to nie ważne dlaczego, tabela opłat i poz. 7.1 i po sprawie
To wynika z przepisów. Ale jak widać nie u każdego się one przyjęły.
oj trafi ktoś na niezłego klienta i się przewiezie' date=' że skasował go ponownie na 35 zł ale to nie mój problem.[/quote']To nie klient dyktuje warunki mojej pracy. Jak mu nie pasuje ten czy inny przepis, to może się swoim żalem podzielić z ustawodawcą. Ja podstawę prawną mam do pobrania odpowiedniej opłaty. Ty możesz robić przeglądy tylko dowodom rejestracyjnym. Każdy odpowiada za swoje stemple.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    15

  • aboz

    14

  • cezary

    12

  • Prospector

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

z niektórych wpisów wynika jak nie ma wpisu w DR Hak to nie ważne dlaczego, tabela opłat i poz. 7.1 i po sprawie, oj trafi ktoś na niezłego klienta i się przewiezie, że skasował go ponownie na 35 zł ale to nie mój problem.

To nie ja się przewiozę tylko klient sam się ośmieszy, że miał wykonać pewne czynności i ich nie dopełnił. Brak znajomości prawa szkodzi. Następnym razem jak będzie chciał zaoszczędzić 35 pln to dopnie wszelkie formalności, a jak ma ochotę dopłacać co roku, to kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty możesz robić przeglądy tylko dowodom rejestracyjnym. Każdy odpowiada za swoje stemple.

 

oj gościu takimi pomówieniami można sobie zaszkodzić, zanim coś takiego napiszesz zastanów się dobrze, administrator powinien cię przykładowo ukarać za takie wpisy.Wydawało mi się, że to forum jest do wymieniania doświadczeń ale okazało się że to może być pożywka dla trolli, nie dziwi teraz nienajlepsza opinia społeczna o diagnostach, nie dziwi mnie sporo rupci z ważnymi badaniami, pojazdów z czerwonymi tylnymi kierunkowskazami które przeszły pozytywnie przegląd. Skończyłem na tym, z nikim więcej w tym temacie polemiki prowadził nie będę, szkoda fatygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj gościu takimi pomówieniami można sobie zaszkodzić, zanim coś takiego napiszesz zastanów się dobrze,
Widzisz, to nie są pomówienia. Ba, tu nawet nie sugeruję, że tak postępujesz. Napisałem co możesz, a że grozi za to pięcioletni urlop od zawodu to chyba każdy wie. Nie stosujesz się do przepisów dotyczących BT, więc równie dobrze mógłbyś bawić się w "pocztę na rogu". Poza tym sam wysuwasz daleko idące wnioski i sugerujesz jakobyś jako jedyny robił wszystko dobrze, bo przecież inni puszczają
sporo rupci z ważnymi badaniami' date=' pojazdów z czerwonymi tylnymi kierunkowskazami które przeszły pozytywnie przegląd.[/quote']
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie będę nowego tematu zakładał odnośnie haka, a mam drobne pytanie.

 

Pojazd z instalacją gazową, BT ważne, przyjeżdża na DBT haka. Czy wymagamy prot. i dec. z TDT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te wszystkie czynności kontrolno-sprawdzające przy HAKU ponaciągam do formy pseudo-dodatkowego badania HAKA to TeDeTu wymagam.

A dlatego pseudo-badania bo nigdzie nie ma zakresu takiego badania w porównaniu do innych dodatkowych badań.

To tak dla jasności tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjeżdża na DBT haka. Czy wymagamy prot. i dec. z TDT ?

Sam napisałeś ,że przyjeżdża na dodatkowe badanie techniczne haka :)

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wymagam. Widzisz Grzegorz, sam sobie odpowiadam i nie widzę tego :? .

 

Zapytałem, gdyż lekkie oburzenie było ze strony klienta, że kto to wymyśla jak się tego nie sprawdza, bo on haka tylko chce, a nie gaz. I niepotrzebnie zacząłem się zastanawiać.

Oczywiście tłumaczyłem w jakim celu jest mi to potrzebne, a z pretensjami może do ministerstwa napisać.

Powiedział że wróci :-)

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd z zamontowanym HAKIEM i brakiem adnotacji w DR i co ?

To nie powinno być tak że w tym przypadku UD brak adnotacji, a na zaświadczeniu nie wpisujemy przystosowany i do zobaczenia za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przystosowany jak tak, przecież pojazd posiada hak.

UD- kasujemy 35zł w uwagach HAK, można dopisać że wykonano dodatkowe badanie techniczne po montażu haka holowniczego i w pkt.2 przystosowany do ciągnięcia przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to badanie jest przewidziane rozporządzeniem jako dodatkowe i tak bym to robił a nie jakieś kombinacje w okresowym.

A gdy klient przyjeżdża np. Z założonym wczoraj hakiem, a chce tylko OBT, nie chce robić badania na hak bo hakiem tylko ciąga sobie drzewo po podwórku to wydaje mi się że ma prawo i wtedy można dać ud brak adnotacji hak, a w uwagach nie wpisujemy HAK ani nie dajemy pojazd przystosowany do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinacje tylko wykonuje się wtedy OBT+DBT.

Czyli w dokumentach potwierdzasz nieprawdę... Pojazd hak posiada, a w zaświadczeniu nie posiada ? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to jak robic zeby bylo zgodnie z rozporzadzeniem, OBT+DBT hak i co i w uwagach wpisujesz hak, a linijke nizej UD brak adnotacji HAK? troche smieszne.

 

na moj rozum - jak to zwykle bywa - kazdy interpretuje po swojemu, to nie jest przypadkiem taak, ze ta UD brak adnotacji hak jest po to ze, klient moze miec hak a nie chce nim ciagnąć przyczepy i nie chce go wbijac do dowodu(nie chce DBT), to na OBT widzisz ze jest hak i dajesz ud brak adnotacji hak co skutkuje tym ze pojazd nie jest przystosowany (nie wpisujemy w uwagach "przystosowany do" ) bo nie ma adnotacji hak, a przeciez musi ja miec zeby byc w pelni przystosowanym.

Bo jak sprawdzisz tego haka to i musisz wtedy pobrac oplate 35 to wtedy tak, 98+35 czy tam 99+35, no ale to tylko wtedy jak klient nie ma zastrzeżeń. ja to tak widze.

 

nie wiem moze ja sam sie motam, ale pamioetam ze na szkoleniu mowili ze jak nie ma adnotacji hak i klient nie chce dbt to wtedy tak jak by "nie widzimy haka" i wlasnie chyba po to jest ta UD, do tego konkretnego przypadku , gdy klient nie chce dbt hak a chce okresowe a hak jest fizycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy klient przyjeżdża np. Z założonym wczoraj hakiem, a chce tylko OBT, nie chce robić badania na hak bo hakiem tylko ciąga sobie drzewo po podwórku to wydaje mi się że ma prawo

A mnie się wydaje, że tak właśnie tworzy się u nas "wolna amerykanka",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozio, nie idź tą drogą, bo jak gość jednak zapnie coś na haku, po BT z wynikiem P i brakiem adnotacji o haku w zaświadczeniu, tylko z oznaczoną UD, i stanie się nieszczęście, wesoło nie będzie.

Moje zaświadczenie, gdy nie ma wbitego haka w DR, wygląda tak jak niżej.

Należy też dodać, że WK również mają swoje interpretacje... i różnie to bywa.

Póki co nie było zastrzeżeń w tak wystawionym zaświadczeniu.

Temat haka zawsze budził kontrowersje, dopóki nic w tej materii się nie zmieni, dalej będą pytania i brak jednolitego postępowania.

hak.thumb.jpg.a7d05880c968b4509e6cd479c479a555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.