Skocz do zawartości

bagażnik na okna plastikowe


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

- że fotka taka tyci-tyci? 8/

(transfer oszczędzam ;-) )

 

Poza tym tam jest tak:

kończy się rama na której stoi zabudowa kamperowa, do tej ramy jakieś płaskowniki poprzykręcali (może to i do kampera homologowane, lecz obstawiam własnego pomysłu wynalazek), a na dodatek pod tymi poprzecznymi rynnami czai się hak do przyczepy, hak przykręcony solidnie do osobnej konstrukcji niż bagażnikowa. Niestety póki wisi skuterowo-rowerowy bagażnik ma aucie to przyczepy raczej nie zapnie.

 

Mnie męczy pytanie jak duży rozmiarowo może być "bagażnik na dzika", "bagażnik na skutery" i inne podobne patenty wystające z tyłu poza obrys samochodu.

Skoro w "warunkach" wspomnieli o trzydziestocentymetrowym bagażniku montowanym do tylnej części autobusu, skoro podobny wymiar zarezerwowali dla urządzeń samozaładowczych, to pozostaje zagadka co z rozmiarami innych konstrukcji jak wspomniane bagażniki wszelakiej maści.

 

Pytam, bo akurat na tym kamperze zapomniałem, że coś z tyłu wisi no i lampeczkę mu roztrzaskałem. Nie wspominając o bramie wjazdowej na halę. :x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, 30 cm stanowi limit przy długościach maxymalnych tych pojazdów

3. Wymiary, o których mowa w ust. 1 pkt 1-3 i 5-7, nie obejmują bagażnika mocowanego do tylnej ściany autobusu oraz platformy samozaładowczej mocowanej z tyłu pojazdu samochodowego i przyczepy, przy czym nie mogą one powodować przekroczenia tych wymiarów o więcej niż 0,3 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgoda, "tych wymiarów"

Tylko jakoś nie spotkałem windy/platformy, która po złożeniu byłaby szczególnie dłuższa. Te bagażniki, które montuje się najczęściej do autobusów wielkości busów też z ponad półmetrowym rozmiarem nie przesadzają zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, pojazd ma mieć długość nie większą niż podaje rozporządzenie ws. warunków technicznych, a tam stoi 12 metrów. Dodatki dotyczące bagażnika odnoszą się li tylko do autobusów, z powodów podanych powyżej. Jedno by mnie zastanowiło. Czy pojazd po załadowaniu go na wojaże bagażami i dwiema sztukami skuterów na tak długim ramieniu, nie przekroczy dopuszczalnego nacisku osi tylnej. Ale to już niech właściciela pojazdu głowa boli, nie nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.