Skocz do zawartości

Opisówki- temat tylko o nich


stefan8630

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaliczyłem opisówkę w Lublinie. Korzystałem z załącznika 1 do dziennika 776, elementy budowy układu i kryteria oceny wymieniłem zgodnie z pkt 1 załącznika..

 

Czy prawidłowymi punktami do tego pytania były usterki z podpunktu tabelki 1.1.3. Pompa podciśnienia lub sprężarka i zbiorniki oraz 1.1.9. Zbiorniki sprężonego powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ktm260

    9

  • Mecher

    6

  • blakop

    5

  • kolololo

    5

Top Posters In This Topic

Według mnie, raczej co i jak oceniamy i sprawdzamy, a nie wymienianie usterek, jeśli były kryteria oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowe pytanie opisowe i prosze o konkretną odpowiedź z uzasadnieniem!!!

 

Do okręgowej stacji kontroli pojazdów na badanie techniczne przyjechał 1 września 2005 r. ciągnik samochodowy, którego kierowca właściciel oświadczył, że chciałby przewozić w różnych naczepach, sprzężonych z tym pojazdem, towary niebezpieczne wszystkich 9-ciu klas.

Czy jest to możliwe?

Jeśli tak, to jakie ogólne, oraz konstrukcyjne I dodatkowe wymagania powinien spełniać wymieniony ciągnik samochodowy?

Wymagania ogólne, konstrukcyjne I dodatkowe można wymieni~ w punktach, z krótkim uzasadnieniem każdego punktu.

Masa własna ciągnika samochodowego wynosi 8500 kg, dopuszczalna masa całkowita zestawu pojazdów wynosi 40 000 kg, data pierwszej rejestracji ciągnika samochodowego 1 lipca 1995 r. Jaki rodzaj badania technicznego naIeżałoby wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o konkretną odpowiedź z uzasadnieniem!!!
Do okręgowej stacji kontroli pojazdów na badanie techniczne przyjechał 1 września 2005 r. ciągnik samochodowy,

Konkretnie- trzeba opisać warunki techniczne i sposób przeprowadzania badania technicznego (wraz z wystawianymi dokumentami) jakie obowiązywały w 2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 lat temu obowiązywały inne przepisy. Jaki jest sens odpowiadania jak wtedy przeprowadzało się badanie? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie 13.30 opisówka:

Mniej - więcej :)

Podaj definicje

-śladowość kół

-nierównoległowość osi

Podaj warunki wstępne do dokonania pomiarów tych parametrów

W jaki sposób dokonasz ich pomiarów.

 

Porysowałem co i jak wygląda (tak jak w kompendium), warunki wypisałem z ustawienia geometrii (z tabelki) i chyba o to chodziło:)

 

Jak mam zgłosić się na praktyczny po zaliczeniu teoretycznego? Cos mówili - ale nie docierało - mam wysłać ten sam wniosek co na poprawki do Warszawy (bez opłat) i wskazać miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wysłać mejla z info. że dn.tego i tego zdałeś teorię.Zaproponuj termin i miasto w którym chcesz zdawać,jeżeli będą miejsca to Cię przyjmą jeśli nie to podadzą inny termin.Musisz podać swój nr.pesel.

Za pierwszy praktyczny nie płacisz potem 130.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa 17.05.2017

Pytanie opisowe dla Diagnostów rozszerzających uprawnienia

 

Omów budowę , zasadę działania i warunki techniczne ogranicznika prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ja miałem pytanie ;

badanie dodatkowe autobusu klasy 3 kategorii m3 jakie usterki uznasz za niezadowalające nie zdałem moze ktos napisac jak powinna wyglądac odpowiedz z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założę się ,że pytanie tak nie brzmiało , coś przekręciłeś. Badanie dodatkowe czego miało dotyczyć ? a teraz pomyśl , sprawdź w rozporządzeniu co to jest autobus kat 3 i jakie ma spełniać warunki . nie oczekuj odpowiedzi podanej na tacy . musisz umieć korzystać z rozporządzenia. moja podpoowedź - chodzi o rozmiar foteli , ilość miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

12.07.2017 Warszawa

Z tego co pamiętam było coś o badaniu technicznym samochodu ciężarowego z naczepą (cysterna) do przewozów materiałów sypkich gdzie ciśnienie robocze wynosi 1 bar . Jakie dokumenty potrzebne , jakie wystawia diagnosta, oraz opisać samo badanie(był prawdopodobnie jeszcze jakiś podpunkt ale niestety uciekło). Niestety poległem :? . Dokładnie chodziło tylko o samą naczepę z tego co się okazało po czasie ale niestety nikt nie zdał . Wiem ze w pytaniu chodziło o ADR . Ja to zauważyłem ale mimo to niepowodzenie .

 

Niedługo poprawka wiec jak ktoś był 06.09.2017 to niech da znać co było zawsze będzie można wykluczyć ze raczej się nie powtórzy :P Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszałeś strasznie z pytaniem.

Jakie badanie ?

Jeśli

...z naczepą (cysterna) do przewozów materiałów sypkich gdzie ciśnienie robocze wynosi 1 bar ...

 

To skąd wiedziałeś że

...Wiem ze w pytaniu chodziło o ADR .
?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.09 Opisówka w Krakowie godzina 13:30 - Opisać szczegółowo pomiar zanieczyszczeń gazowych spalin, pojazdu z silnikiem o zapłonie iskrowym, z instalacją gazową. Nie pamietam dokladnie daty pierwszej rejestracji, w każdym badź razie na pewno po dniu 1 lipca 1995r. Napisać jakie czynności przeprowadzi diagnosta przed dokonaniem pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.