Skocz do zawartości

[TDT] Pytania z egzaminu dla diagnostów


marcin6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbe, możebyśmy umieszczali na forum pytania jakie była na ostatnich egzaminach TDT dla diagnostów. Mogłoby to ułatwić naukę zdającym i zorjętować sie jakie nowe niespodzianki przygotowuje TDT. Mam nadzieję że na forum są nie tylko doświadczeni i profesjonalni diagności ale także tacy którzy mają zamiar pracować w tym zawodzie lub już pracują na stacjach podstawowych i robią rozszeżenia.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań:

 

1. Od jakiej daty pierwszej rejestracji pojazdu sprawdza się poziom emisji węglowodorów w spalinach: 

A.	30.09.1996 r.; 
B.	01.07.1995 r.; 
C.	01.07.1996 r.

2. Monitor wypadania zapłonów wykorzystuje pomiar: 

A.	napięcia w uzwojeniach pierwotnych cewek zapłonowych; 
B.	prędkości obrotowej silnika; 
C.	sygnał z czujnika spalania stukowego.

3. Miganie lampki MIL sygnalizuje: 

A.	niemożliwość wykonania monitorów w czasie jazdy; 
B.	wystąpienie usterki niepotwierdzonej; 
C.	wystąpienie usterki grożącej uszkodzeniem układu oczyszczania spalin.

 

Inne - w załącznikach poniżej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Andrzej ze Szczecina mi to przesłał i wczoraj pomyślałem ,żę można pomóc kolegom

przybliżyć temat gdyż pytania często się powtarzają .

Andrzej się przeprowadził i nie ma dłuższy czas dostępu do internetu -chyba się nie obrazi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Andrzej ze Szczecina mi to przesłał i wczoraj pomyślałem ,żę można pomóc kolegom

przybliżyć temat gdyż pytania często się powtarzają .

Andrzej się przeprowadził i nie ma dłuższy czas dostępu do internetu -chyba się nie obrazi

Nie nie obrażę się a internet już mam od wczoraj. Tylko czasu nie mam aby siedzieć przy kompie. Jak ktoś chce więcej pytań to polecam wydanie "VADEMECUM DIAGNOSTY - PYTANIA I ODPOWIEDZI" dostępne tu http://riad.pk.edu.pl/~cj/index2.html cena nie jest taka straszna, a może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo fajna sprawa jestem bardzo zadowolony i wdzieczny mam nadzieje ze wielu kandydatomna diagnostów to pomoze. Mnie na pewno bardzo pomaga Wasza stronka. Pozdrawiam wszystkich DIAGNOSTÓW / przyszłych także/!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy ktoś z was przerabiał książkę VADEMECUM DIAGNOSTY. PYTANIA I ODPOWIEDZI. Wydanie II rozszerzone i uaktualnione. pytam ludzi którzy są w temacie ja jestem można powiedzieć na bieżąco bo zdawałem już to 4 razy!! i bez powodzenia jestem załamany tym egzaminem i chciał bym spróbować może nauki z tej książki proszę o odpowiedż?

Należy sie uczyć i jeczeszcze raz uczyć dziennki na pamięć i praktyki też trzeba się nauczyć. Nie należy liczyć na szczęście, że może się uda, bo któryś raz zdaję. Zdałem za pierwszym razem, ale dużo czytałem a na egzaminie uważnie czytałem. I to jest podstawą sukcesu dobrze przeczytać pytanie i je zrozumieć a dopiero odpowiedzieć. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga.

 

Miałem małe ścięcie z praktykiem i paradoksalnie dzięki temu dokładniej przyjrzałem sie pytaniom i odpowiedziom.

 

W sprawach jasno opisanych w Dz.U. nie ma problemu, ale są nieścisłości i błędy w niektórych odpowiedziach wymagających zaglądnięcia do kilku Dz.U albo do KPA.

 

Moja rada - sprawdzajcie odpowiedzi z aktualnym stanem prawnym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z testu nr 4

 

12.Jaki pojazd wyposaża się w światła odblaskowe tylne trójkątne:

 

A.ciągnik rolniczy;

B.samochód osobowy;

C.pojazd samochodowy o długości przekraczającej 6,0 m.

:shock::shock::shock:

 

z testu nr 7

6. Jaki gaz może znajdować się w oponach samochodów osobowych sprowadzonych z zagranicy:

 

A.tlen;

B.azot;

C.oprócz powietrza nie może znajdować się żaden inny gaz.

powietrze to ok. 78% azotu , 20% tlenu i 2% pozostałych ( CO2 H NO itd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tego pytanie:

 

Ciagnik rol;niczy i pojazd wolnobiezny oraz przyczepa przeznaczona dolączenia z tymi pojazdami powinna byc oznaczona:

 

a/ światłem błyskowym zółtym

 

b/ trójkatna tabliczką wyróżniajacą

 

c/ swiatłem odblaskowym w kształcie trójkata

 

 

Co jest prawidłowa odpowiedzią??

znalazłem to pytanie i w odpowiedzi mam powazne watpliwosci czy jest ok....... prosze o rozjasnioenie sytuacji...... ::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zobacz w kluczu do odpwoedzi jest podstawa prawna jesli to jest pytanie z vademecum diagnosty.... jesli to z tego co jest wyzej to nie ma-ogolnie to na niektore pytania to ja bym sie kłocił bo sa tak ogolne i maja tyle niedpowiedzeń ze szok... to z tym powietrzem bedzie B czyli AZOT -ale to trzeba dedukcje robic i głowkować jak jest pytanie ułozone a nie kierować sie swoją wiedzą.Paranoja-sporo pytan to pułapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi egzaminami to jest tak jak z dopuszczaniem stacji ,co poruszyli koledzy w postach o zamknieciu stacji ,bo coś nie gra - sądze że chce sie trochę zniechecić ludzi do tego zawodu ,przesiać stację aby było ich mniej . A z wiatrakami walka jest ciężka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam vademecum diagnosty to niebieskie z 2005 jest ok do nauki na egzamin???????? wydanie z stanem prawnym na wrzesien 2005 -nowsze podobno jest na listopad 2006 i cos jest inne.Kupowac to nowsze? pilna sprawa bo egzazmin niedługo.... a wogole to gdzie to sie zamawia wie ktos? niemoge znajsc...a podobno tu na forum gdzies mozna zamowic :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

yehaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zdane za 1 razem :cool::cool::cool: az niemoge uwieżyc 8) dzisiaj w katowicach zdawalismy -zdało 11 w tym kolega rysieks1973 .Tylko niepytajcie o pytania bo zapamietałem max 5, niewiecej :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakos poszło!! Jednak co prawda to prawda pare zarwanych nocy uczenia sie jak ktos sie uczył to napewno zda. mnie pomogła ksiażka Vademecum diagnosty , internet i rózne pozycje ksiazkowe na temat diagnostyki.

Proste to nie jest ale napewno mozna zdac wystarczy duzo czytac zapoznac sie z dziennikami ustaw i po prostu troszke myslec co sie czyta. . Podstawa to systematycznosc i nauka nie ma co liczyc na przypadek czy cos . To niezałapie napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.