Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Tak skomplikowane systemy informatyczne mają opóźnienia, to naturalne.

 

czy systemy w bankach i innych firmach które obsługują obywateli nie są skomplikowane - nie sądzę .Jakoś działają i ułatwiają nam życie - a tu ciągłe komplikacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy systemy w bankach i innych firmach które obsługują obywateli nie są skomplikowane

Są ,ale bank jest jeden i nie ma tylu beneficjentów czytaj mącicieli . Pierwszym hamulcowym to było PWPW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Info Patronat:

 

Termin wprowadzenia CEPiK 2.0 dla dla SKP:

 

Przyjęty projekt o przyśpieszeniu wprowadzenia CEPiK 2.0

 

na SKP – na 30 października 2017 – szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach RCL – dokument: UD 243.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokument: UD 243.

 

"Projekt nowelizuje przepisy ustawy z dnia 24 lipca 2015r., umożliwiając wcześniejsze uruchomienie centralnej ewidencji pojazdów w ramach zmodernizowanego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców i określając termin wejścia w życie tych przepisów na dzień 30 października 2017 r.

Projekt wprowadza uzupełnienia i doprecyzowania przepisów m.in. w zakresie wprowadzenia definicji szkody istotnej, doprecyzowania przepisów w zakresie gromadzenia informacji o pojazdach niezarejestrowanych – w ramach tzw. prerejestracji przy zawieraniu polisy lub przeprowadzaniu badania technicznego, uzupełnienia przepisów dotyczących wprowadzania danych do ewidencji.

W projekcie uwzględniono zmiany korygujące dotychczasowe ustawowe przepisy dotyczące centralnej ewidencji pojazdów m.in.: w zakresie informacji o zastawach wprowadzono numer pozycji w rejestrze zastawów, stanowiącej unikalny identyfikator dla zastawu, zamiast dotychczasowej sygnatury akt. Skorygowano i wprowadzono przepisy umożliwiające rozpoczęcie migracji danych w zakresie m.in. polis, zastawów jeszcze przed uruchomieniem ewidencji. Dostosowano terminy wejścia w życie poszczególnych przepisów do terminu uruchomienia CEP, uwzględniając terminy późniejszego uruchomienia niektórych funkcjonalności, w tym niezgodności, zastawów czy bezpośredniego przekazywania w nowym trybie danych przez zakłady ubezpieczeń – w terminie od 4 czerwca 2018 r.

Wprowadzono także regulacje, które zapewnią ciągłość działania podmiotom zobowiązanym do przekazywania danych do ewidencji m.in. w zakresie możliwości uiszczania opłaty za badanie techniczne i opłaty ewidencyjnej – w przypadku rozliczeń na podstawie faktury VAT z odroczonym terminem płatności – po przeprowadzeniu badania. Dodatkowo wyłączono pojazdy o których mowa w art. 73 ust. 3 z pobierania opłaty ewidencyjnej w przypadku przeprowadzania badania takiego pojazdu przez stację kontroli pojazdów, wyłączono też w stosunku do tych pojazdów obowiązek przekazywania przez SKP informacji do CEP o przeprowadzonym badaniu technicznym.

W związku z uruchomieniem obsługi niezgodności w systemie teleinformatycznym ewidencji, zgodnie z harmonogramem wdrożenia CEPiK2.0 od dnia 4 czerwca 2018r., wprowadzono w projekcie przepis przejściowy opisujący procedurę postępowania w przypadku stwierdzenia przez podmiot zobowiązany do przekazania danych niezgodności uniemożliwiającej wprowadzenie danych do ewidencji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy jeśli wystąpiłem w zeszłym roku o certyfikat VPN i otrzymałem go w grudniu, wiedząc, że CEPIK 2.0 nie wejdzie, muszę występować o nowy? Nie ściągałem i nie instalowałem tego co otrzymałem. Tylko recertyfikację karty zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie musisz występować ponownie. Wgraj te co masz i dokonaj próby połączenia z CEPiK jako test. W razie czego pomogą Ci Panowie z help desku gdy do nich zadzwonisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi, czy macie skonfigurowane jedno stanowisko czy ma ktoś może dwa. Uzyskaliście klucze SSL / VPN dla drugiego stanowiska na tej samej SKP? Bo z tego co się dowiadywałem dzwoniąc do ministerstwa to na chwilę obecną nie ma możliwości prawnej posiadania drugiego klucza dla kolejnego stanowiska na tej samej SKP i wniosek zostanie automatycznie odrzucony. Chciałbym tą informację potwierdzić u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy jeśli wystąpiłem w zeszłym roku o certyfikat VPN i otrzymałem go w grudniu, wiedząc, że CEPIK 2.0 nie wejdzie, muszę występować o nowy? Nie ściągałem i nie instalowałem tego co otrzymałem. Tylko recertyfikację karty zrobiłem.
Moim zdaniem nie musisz występować ponownie. Wgraj te co masz i dokonaj próby połączenia z CEPiK jako test. W razie czego pomogą Ci Panowie z help desku gdy do nich zadzwonisz.

Jestem już po instalacji. Opowiem wam jako przestrogę aby ten kto tego jeszcze nie zrobił, sprawdził teraz czy certyfikat jeszcze jest aktywny lub czy po waszej stronie jest wszystko ok. Bo ja miałem niezłego farta.

Zadzwoniłem do Help Desku, bo nie mogłem skonfigurować połączenia z CEPIKiem. Pomoc techniczna ogarnęła mi to w 3 minuty. Przy okazji zadałem to samo pytanie, które zadałem tu kilka dni temu czyli czy certyfikat jest ważny. I tu odpowiedź mnie trochę przeraziła, bo miły facet po drugiej stronie, powiedział, że mają sygnały, że tego typu certyfikaty czyli nie wygenerowane mogły stracić ważność. Zaproponował mi wygenerowanie. Po wpisaniu oby kodów weryfikacyjnych wyskoczył error.... Byłem trochę przerażony. :shock: I niestety jedynym sposobem na to jest nowy wniosek o certyfikat VPN. No nic, jest trochę czasu, powinni zdążyć. Wydrukowałem wypełniony wniosek, ale zrobiłem literówkę i musiałem wydrukować ponownie. Przez przypadek zauważyłem, że kod weryfikacyjny się zmienił. Przypomniałem sobie, że rok temu, też drukowałem dwa razy. Jest cień szansy, że podaję zły kod weryfikacyjny, który miałem podpięty pod kopią wysłanego wniosku. Czyli pewnie poprawny kod weryfikacyjny poleciał rok temu do Koszalina. Zacząłem szukać w kuwetce na dokumenty, gdzie układam papiery ważne, ale nie aż tak by wpiąć je w teczkę czy segregator :-D Jest! Kartka z kodem weryfikacyjny. Wpisuje, dodaje drugą część z maila... wczytuje, ściąga i zapisuje!!! Połączenie z CEPIKIEM - poprawne. Uff... nie czekajcie do ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądaliście już Państwo filmiki jak przebiega wprowadzanie badania w cepik 2 ? wygląda, że jest trochę klikania :-( , stacje które łupią po 40 badań dziennie na jednym stanowisku chyba będą mieć problem z ogarnięciem wszystkich chętnych ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja już obejrzałem. Ciekawie to wygląda. Przede wszystkim zapisuje się czas początku i końca badania. Skończą się 5 minutowe badania :D

Tak jak piszesz Cezary, 40 badań na jednym stanowisku nie ogarną bo by musieli pracować 24 godziny na dobę. Wtedy by wyszło, żę przyjmując średnią 30 minut na badanie, mogliby ogarnąć 48 badań. To niech pracują NON-STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 badań na jednym stanowisku nie ogarną bo by musieli pracować 24 godziny na dobę.

 

A co z tymi którzy produkują 80-90 badań w ciągu 12h na jednym stanowisku, a jest sporo takich stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę nierozerwalną zależność funkcjonowania SKP od stałego dostępu do internetu.

Czyli bez internetu nie zrobimy BT. Przez godzinę brak dostępu do sieci - stacja stoi. Problem z połączeniem z cepikiem, stacja stoi, a może wszystkie w Polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.