Skocz do zawartości

Opłata za badanie TAXI


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat ponieważ u nas na stacji też pojawiła się dyskusja na ten temat.

Czy osoby wcześniej wypowiadające się nadal kasują dodatkową opłatę za OBT pojazdu z adnotacją w DR TAXI?

 

Wg rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu... Par. 2 pkt.1 ust. 4 mówi, że w zakres OBT wchodzi sprawdzenie dodatkowych warunków dla pojazdów określonych w paragrafach 17-22, 38-42 i 52, natomiast TAXI znajduje się pod nr 24, podobnie jest z nauką jazdy oraz uprzywilejowanymi.

 

Powyższe świadczy o tym, że DBT TAXI nie wchodzi w skład OBT, co za tym idzie brak opłaty...

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    22

  • k.o.zak

    19

  • cezary

    15

  • JANUSZ60

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zawsze przy okresowym kasuję dodatkowo za TAXI, L, UPRZYWILEJOWANIE I CZYNNOŚCI NA DRODZE...

Ze strony klientów na dzisiaj brak sprzeciwów.

Cały ten system zaburza mi jednak wpis VAT i kombinuję jakby tu cyklicznie i za VAT kasować. :x

Tak, wiem że zdania są podzielone, że opinie są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zawsze przy okresowym kasuję dodatkowo za TAXI, L, UPRZYWILEJOWANIE I CZYNNOŚCI NA DRODZE...

Ze strony klientów na dzisiaj brak sprzeciwów.

Cały ten system zaburza mi jednak wpis VAT i kombinuję jakby tu cyklicznie i za VAT kasować. :x

Tak, wiem że zdania są podzielone, że opinie są różne.

Niestety to są badania dodatkowe nowy wpis w rejestrze Dla mnie to głupota ale niestety dodatkowe i dodatkowe i dodatkowe i okresowe i dodatkowe . I zaświadczenia do każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nigdy w życiu, od zawsze piszę obt plus jakieś tam dodatkowe pod jedną pozycją, kasa na jednym rachunku :-D

no chyba,że chcesz,żeby szef myślał, o zrobił 20 badań ( dam mu premię ;D) ,a w rzeczywistości zrobiłeś 10 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nigdy w życiu, od zawsze piszę obt plus jakieś tam dodatkowe pod jedną pozycją, kasa na jednym rachunku :-D

no chyba,że chcesz,żeby szef myślał, o zrobił 20 badań ( dam mu premię ;D) ,a w rzeczywistości zrobiłeś 10 :mrgreen:

A ja odwrotnie - zawsze piszę oddzielnie dodatkowe i oddzielnie okresowe ( wyjątek - badanie na zmiany). Dla czego ? Bo jak kiedyś tam ministerstwo lub TDT wyda interpretację, że nie należy robić łącznie z okresowym to zawsze mogę powiedzieć, że o takie badanie wnioskował właściciel pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze piszę oddzielnie dodatkowe i oddzielnie okresowe

 

ale w obt wpisujesz, że warunki dla jakiegoś tam dodatkowego pojazd spełnia?, no chyba że nie spełnia to wtedy z obt N, a z dodatkowego co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ZK robię na oddzielnych badaniach.

Nie ma badania okresowe+dodatkowe, czy odwrotnie. Jest okresowe albo dodatkowe.

Robię dodatkowe ZK a po nim okresowe z nowymi parametrami z P bez wpisu w dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/ zaś się splątałem!

Że jak, że jedno badanie na dwóch wpisach? A skąd taka interpretacja 'pozmianowego' badania?

To jest jedno badanie, dodatkowe badanie o określonym zakresie i robi sie pod jednym wpisem w rejestrze. A na dodatek popiera sie li tylko 82 złote.

Reszta to naciągane i kasa i interpretacje! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nim okresowe z nowymi parametrami z P bez wpisu w dowód

 

Nasuwa się pytanie - dlaczego wynik P skoro parametry z DR niezgodne (bo pojazd po zmianach, a dane porównujesz z DR, a nie z zaświadczeniem z badania dodatkowego - literalnie) oraz dlaczego nie wpisujesz w DR skoro wynik P? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedno badanie, dodatkowe badanie o określonym zakresie i robi sie pod jednym wpisem w rejestrze. A na dodatek popiera sie li tylko 82 złote.

Reszta to naciągane i kasa i interpretacje!

 

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla

których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony

diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

 

jak zmiana terminu to dwa badania - obt i bd, kasa za obydwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu! Nawet jakby tam były trzy zakresy, cztery zakresy plus mycie nadwozia, to na podstawie tabeli opłat za to badanie są przyporzadkowane konkretne pieniądze. Reszta to cudawianko-naciąganki!

I co ma zmiana terminu do pieniędzy/zakresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz lepiej, tak tylko napomknąłem, jak do 2015 robiłem zk, to kasowałem za oba

- nie że lepiej, tylko tak stanowią przepisy. Jest zdwojony zakres/robota, a zubożały zarobek/kwota.

Też umiem zrobić tak aby pobrać dobre pieniadze, ale mam świadomość, że przeginam, że naciagam. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie nauczono, tak wytłumaczono i tak działam. Pobieram 82+98 z racji wykonanego zakresu pracy.

Wpis w dowód i pobranie opłaty następuje po adnotacjach WK.

 

WK nie ma z tym problemu, choć nie próbowałem robić bez OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora najwyższa zmienic mentora.

 

Na razie staram się dowiedzieć jak najwięcej, choć to wcale nie ułatwia sprawy. I rzeczy, które po kursie były oczywiste po lekturze forum stają się co najmniej godne dyskusji.

 

Sporym autorytetem na forum jest kolega michal_k, dla niego znów ktoś bodaj z Krakowa, mądry człowiek, z którego jedną tezą się nie zgadza, choć w świetle prawa spadkowego zapewne jest uzasadniona... Choć muszę przyznać, że słabo wygląda autorytet autorytetu, który jest pracownikiem WK może i wyższego szczebla ale mocy sprawczej nad przepisami to on nie ma :( Coś jak nasz miejscowy szefo WK - przynajmniej z racji stanowiska. Diagnosta raczej nie powoła się na taki autorytet w sprawach istotnych. No bo co? On z małopolski, pan z łódzkiego i co? Nie ma naczelników WK bliżej? Może jakiś miejscowy?

 

Ja korzystam z doświadczenia starszych kolegów na miejscu i Was na forum, a także z patronatu ITS, gdzie kilka osób również służy radą i pomocą paragrafów "od ręki".

Oczywiście odpowiedzialności za mnie nie weźmie nikt z dobrze radzących.

 

Może jesienne szkolenia coś rozwieją. Choć zapewne w przypadku stosowania cennika będą się pokrywały z moją (droższą) praktyką.

 

http://www.patronat.pl/Cennik_badan/pdf/20130325_naliczanie_oplat_za_badania_techniczne_pojazdow.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.