Skocz do zawartości

Opłata za badanie TAXI


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest chyba jedyne sensowne wyjście w tym przypadku. Taka interpretacja do mnie przemawia i chyba do każdego klienta. Dzięki za podpowiedz, i piwo się należy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Że też ja wcześniej na to nie wpadłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    22

  • k.o.zak

    19

  • cezary

    15

  • JANUSZ60

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

klient robi tylko ZK bo tak chce, płaci 180 bo tak go policzysz. Który paragraf, punkt, ustęp, litera obliguje cię do pobrania +98 jeśli w zaświadczeniu jest tylko DODATKOWE ZK.

 

W rozporządzeniu z cennikiem:

Dz. U. z 2004r. Nr 223, poz. 2261 z późn. zm.

§ 3. 1. Za przeprowadzenie badań technicznych pojazdów pobiera się opłaty w wysokości określonej w tabeli opłat za badania techniczne pojazdów stanowiącej załącznik do rozporządzenia.

2. Całkowita opłata za przeprowadzone badanie techniczne pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 3, stanowi sumę opłat za przeprowadzone badania techniczne pojazdu i wykonane czynności określone w tabeli, o której mowa w ust. 1.

3. W przypadku wykonania okresowego badania technicznego łącznie z dodatkowym badaniem technicznym, w zakresie którego wykonuje się zakres okresowego badania, opłatę za okresowe badanie techniczne pobiera się jednorazowo.

 

Od razu masz podstawę, dlaczego pobiera się tylko raz za okresowe przy ZK+okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Nic z tych przepisów nie wynika aby w przypadku jednego badania dodatkowego kasować dwie opłaty.

Jakoś dziwnie tak, że w zaświadczeniu badanie dodatkowe, a na fakturze dodatkowe za 82 złote i okresowe (najczęściej) za 98 złotych.

Nie żebym tam coś zaraz miał, ale dla jasności sytuacji w przypadku konstrukcyjnych zmian staram się naciągnąć zawsze dwa badania; okresowe i dodatkowe, a ich kolejność jest bez znaczenia.

Nie wiem... może nie kumam...

Po mojemu całkowita oplata stanowi sumę opłat za przeprowadzone badania techniczne pojazdu i wykonane czynności z tabeli opłat, a nie z rozporządzenia zwanego 'zakresem'.

Jeżeli wykonałem badanie, które kodowane jest w tabeli opłat pod pozycją 6.07 no to wypada skasować 82 złote, a nie zaraz prawie stówę dodawać! :x

 

A z resztą mecz zaraz! :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowita oplata stanowi sumę opłat za przeprowadzone badania techniczne pojazdu i wykonane czynności

 

napisane pogrubionym " za badania"( liczba mnoga), opłata także mnoga :D - obt+dbt

gdyby było napisane

za badanie (jedno) to wtedy jeden składnik ceny do pobrania, jasne jak słońce :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o czynnościach i badaniach z tabeli opłat. Trzeba grubiej pogrubiać, żeby było widać???

§ 3. 1. Za przeprowadzenie badań technicznych pojazdów pobiera się opłaty w wysokości określonej w tabeli opłat za badania techniczne pojazdów stanowiącej załącznik do rozporządzenia.

 

A z resztą... Mecz zaraz... :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Paprock napisał:

 

Nic z tych przepisów nie wynika aby w przypadku jednego badania dodatkowego kasować dwie opłaty.

 

"stanowi sumę opłat za przeprowadzone badania techniczne" - badanie to badanie, zakres to zakres, a dwa zakresy w badaniu? nie wiadomo

 

dalej Paprock:

Jakoś dziwnie tak, że w zaświadczeniu badanie dodatkowe, a na fakturze dodatkowe za 82 złote i okresowe (najczęściej) za 98 złotych.

 

czytam ten drugi ustęp w prawo i lewo - czy fragment " i wykonane czynności" nie odnosi się do punktu siódmego tabeli opłat "pozostałe czynności przeprowadzane w stacji kontroli pojazdów"? co z resztą też zaznaczył Paprock

 

 

Spróbuję z innej strony - kilka razy tu na forum a nawet w tym temacie spotkałem się ze stwierdzeniem mniej więcej takim że pierwsza tabelka to nie zakres okresowego ale nikt nie przedstawił różnicy poza nazwą. jaka jest różnica między tabelką nr1. a zakresem okresowego, albo inaczej: Co takiego jest w zakresie okresowego czego nie znajdziemy w tabelce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakresy, okresy, tabelki inne takie, pogrubione, czy nie i dalej nic z tego nie wynika, chcesz kasować za jedną pozycję :D, a któż ci broni, ja kasowałem za dwie :D bo tak jest mi dobrze :-D, będzie kiedyś prosto i jasno napisane jak konkretnie bez możliwości interpretacji to tak się będzie robić ;D

 

[ Dodano: 05-09-2017, 08:53 ]

Nic z tych przepisów nie wynika aby w przypadku jednego badania dodatkowego kasować dwie opłaty

 

a wynika żeby nie kasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie kiedyś prosto i jasno napisane jak konkretnie bez możliwości interpretacji to tak się będzie robić ;D

To na pewno nie za mojej kadencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co takiego jest w zakresie okresowego czego nie znajdziemy w tabelce?

 

Za okresowe jest ustalona cena, a za czynności określone w pkt 0-10 działu I załącznika nr1

brak pozycji w cenniku.

 

Choć jest taki dokument z MIiR, który był już zamieszczony na forum, o pobieraniu opłat między innymi za badanie powypadkowe i ZK

 

No ale tu dział o taxi a nie o powypadkowych, czy ZK. A kresek nie kolekcjonuję :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego jest w zakresie okresowego czego nie znajdziemy w tabelce?

 

Przyjeżdża pojazd z połamaną/niesprawną wycieraczką tylną. Jaki numer z tabelki zastosujesz aby zapisać usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by taką niesprawną/połamaną wycieraczkę umieścić w 6.2.7:

"nieprawidłowe działanie co najmniej jednego urządzenia sterującego lub przyrządu niezbędnego do bezpiecznego użytkowania pojazdu"

Zaraz pewnie ktoś zapyta: czy tylna wycieraczka to przyrząd......

 

Tak, nie jest wprost napisane WYCIERACZKA TYLNEJ SZYBY, no ale wyposażeniem pojazdu jest, wpływ na bezpieczeństwo jakieś tam ma.

 

Mam takie auto, które ma wycieraczki przednich reflektorów, nie ma o nich wzmianki ani w warunkach ani w tabelce - ot takie wyposażenie pojazdu - nieobowiązkowe. Sprawdzać to, nie sprawdzać, z którego punktu? Ale skoro jest na wyposażeniu - fabrycznie - wypadało by, żeby było sprawne, ale jest nieobowiązkowe w zwykłych lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie ktoś zapyta: czy tylna wycieraczka to przyrząd......

A ja zapytam czy tylna wycieraczka jest niezbędna do bezpiecznego użytkowania pojazdu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie jest wprost napisane WYCIERACZKA TYLNEJ SZYBY, no ale wyposażeniem pojazdu jest, wpływ na bezpieczeństwo jakieś tam ma.

Mam rozumieć, że moje auto jest niebezpieczne bo fabrycznie nie było wyposażone w taką wycieraczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam rozumieć...

 

Może najpierw czytaj ze zrozumieniem :-P

 

 

 

... moje auto jest niebezpieczne bo fabrycznie nie było wyposażone w taką wycieraczkę ?

 

Pewnie tak, jeśli niewyposażenie w ową wycieraczkę naciągniesz pod niesprawny mechanizm, tejże wycieraczki. :razz:

Teraz możesz sam do sobie parsknąć śmiechem, przed lustrem najlepiej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy tylna wycieraczka jest niezbędna do bezpiecznego użytkowania pojazdu :-D

 

Da rade jeździć bez niej, czy jest niezbędna? - określa pewnie homologacja, albo jakie inne przepisy unijne, nie wiem, w sedanach nie dają, w hatchback'ach dają, znam ludzi którzy wiele lat jeżdżą z niesprawną i włos im z głowy nie spadł - znaczy bezpiecznie da się użytkować i bez niej. :D Ja tylko zaproponowałem punkt z tabelki gdzie bym taką wycieraczkę umieścił.

 

Mam rozumieć, że moje auto jest niebezpieczne bo fabrycznie nie było wyposażone w taką wycieraczkę ?
- jak wyżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parsknąć śmiechem

Skoro wszystko pitu pitu to dziś w radiu takie coś usłyszałem:

"Lepiej w celi podnieść mydło, niż codziennie słuchać Szydło" :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade jeździć bez niej, czy jest niezbędna? -

 

Odbiegasz od tematu który sam zacząłeś. Dałem Ci przykład pierwszy z rękawa. Uwierz mi, że jest ich o wiele więcej, dlatego pod tabela jest zapis o pozostałych usterkach nie ujętych w tabeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade jeździć bez niej, czy jest niezbędna? -

 

Odbiegasz od tematu który sam zacząłeś. Dałem Ci przykład pierwszy z rękawa. Uwierz mi, że jest ich o wiele więcej, dlatego pod tabela jest zapis o pozostałych usterkach nie ujętych w tabeli...

 

Tak, źle odpowiedziałem Grzegorzowi, trochę się moja odpowiedź rozmyła, a powinna brzmieć:

Tylna wycieraczka jest niezbędna do bezpiecznego użytkowania pojazdu w nią wyposażoną.

 

Krótko i na temat, i zastosuję numer 6.2.7 z tabelki aby zapisać usterkę, bez sięgania do zapisu o pozostałych usterkach nie ujętych w tabeli - przynajmniej w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna wycieraczka jest niezbędna do bezpiecznego użytkowania pojazdu w nią wyposażoną.

Ciekawe jak to umotywujesz w przypadku tego samego modelu pojazdu w tej samej bryle nadwozia gdzie jedna wersja pojazdu posiada tylna wycieraczkę a inna jej nie posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna wycieraczka jest niezbędna do bezpiecznego użytkowania pojazdu w nią wyposażoną.

Tylna szybę mogę zamalować olejną na czarno (nie ma przepisu o przepuszczalności ). Po co mi wtedy tylna wycieraczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym był już temat, tylko tam była mowa o przyciemnionej szybie tylnej.

Oczywiste że są auta gdzie liftback ma taką samą bryłę co sedan, nawet wygląda niemal identycznie, ale nie ja o tym decyduję, który z nich wyposażony jest w wycieraczkę tylnej szyby. Jeżeli jest, ma działać. Podobnie pewnie rzecz się ma z lusterkiem klasy I w aucie osobowym z przyciemnioną tudzież zamalowaną szybą. Można sobie wtedy takie lusterko obrócić o 180 stopni żeby odbicie z niego nie przygnębiało zwłaszcza w poniedziałkowe poranki, ale obowiązkowe jest, choć tylko UD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam mam pytanie jak robicie teraz na cepik 2.0 badanie okresowe Taxi , na jednym zaswiadczeniu? czy najpierw taxi dodatkowe a pozniej okresowe i dwa badania oddzielnie?ja zrobilem na jendym i chyba nie za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.