Skocz do zawartości

Zmiana Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym i innych ustaw.


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    17

  • Paprock

    14

  • aboz

    10

  • rewers

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czytam i czytam i już się pogubiłem :?

"3) art. 3, który wchodzi w życie z dniem 20 października 2017 r.".

Jak dla mnie to ten cały CEPIK 2.0 zgodnie z ustawą wchodzi 20 października,bo art.3 to obejmuje a nie tylko zapłatę przed badaniem.

Może się mylę albo ustawodawca strzelił kolejną gafę i rozporządzenia wyda do 13 listopada :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też już się pogubiłem, tym bardziej, że dostałem informację od producenta oprogramowania, że pobieranie opłat przed badaniem zaczyna się w piątek 20 października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Art 3 jest litera f), która dotyczy SKP

pkt 15 otrzymuje brzmienie:

„15) w art. 83:

a) w ust. 1 wprowadzenie do wyliczenia otrzymuje brzmienie:

„Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty

za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej, w:”,

b) po ust. 1a dodaje się ust. 1b–1d w brzmieniu:

„1b. W przypadku dokonywania opłat, o których mowa w ust. 1, w obrocie bezgotówkowym za

ich uiszczenie uważa się złożenie przez właściciela lub posiadacza pojazdu dyspozycji obciążenia

rachunku bankowego, rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, rachunku płatniczego w instytucji płatniczej lub instytucji pieniądza elektronicznego na podstawie polecenia przelewu albo zapłaty za pomocą innego niż polecenie przelewu instrumentu płatniczego.

1c. Opłaty, o których mowa w ust. 1, mogą być uiszczone po przeprowadzeniu badania technicznego,

jeżeli przewiduje to umowa zawarta między przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów

a właścicielem lub posiadaczem pojazdu.

1d. Obowiązek uiszczenia opłaty ewidencyjnej, o której mowa w ust. 1, nie dotyczy pojazdów

niepodlegających rejestracji i pojazdów, o których mowa w art. 73 ust. 3.”;”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej, w:”,

 

1c. Opłaty, o których mowa w ust. 1, mogą być uiszczone po przeprowadzeniu badania technicznego, jeżeli przewiduje to umowa zawarta między przedsiębiorcą prowadzącym stację kontroli pojazdów a właścicielem lub posiadaczem pojazdu.

 

Umowa ustana również obowiązuje, zatem... kolejna furtka jak drzwi od stodoły, a my się tutaj... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 1 c mówi o umowach flotowych i innych wypożyczali bądź leasingów długoterminowych. Po prostu musi być zawarta umowa na piśmie która jest gwarancją zapłaty po wykonaniu usługi. (przynajmniej taka była intencja ustawodawcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przynajmniej taka była intencja ustawodawcy)
Jarku, rozumiem co miałeś na mysli ale wcale to wynika z zapisu jaki jest proponowany, że dotyczy to tylko i wyłącznie "aut flotowych", co więcej powtórzę się ale umowa ustna w prawie polskim też funkcjonuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Powyższa zmiana będzie obowiązywać od 13 listopada, a wynika to z

11) w art. 18 w pkt 3 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 4 i 5 w brzmieniu:

„4) art. 1 pkt 6 w zakresie art. 80a ust. 2 pkt 1, 2 i 3 lit. a, pkt 7 w zakresie art. 80b ust. 1 pkt 1–6, 8–10 i 12–20 oraz ust. 2–4, pkt 8 w zakresie art. 80ba ust. 1 pkt 1–4 i 6, ust. 1a, ust. 2, ust. 3 w zakresie podmiotów, o których mowa w ust. 1 pkt 1–4 i 6, i ust. 4–6, art. 80bb, art. 80bc, art. 80bg, art. 80bh ust. 2, ust. 6 pkt 1 i 4, ust. 7 i 9, pkt 9, pkt 10 w zakresie art. 80ca–80cd, art. 80ce ust. 1 i 2, art. 80cf, art. 80cg pkt 1 lit. a i b i pkt 2 i art. 80ch, pkt 11–15, art. 4 pkt 2–4, art. 10, art. 12 ust. 1, art. 13 ust. 1 i 2, art. 15 i art. 16a, które wchodzą w życie z dniem 13 listopada 2017 r.;

Pamiętajcie, że zmianie ulega ustawa o zmianie ustawy PORD (Dz.U. 2015 poz. 1273), a nie jednolity PORD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to co zacytowałeś zawiera się właśnie w art.3 tej ustawy. A jak wiemy :

""3) art. 3, który wchodzi w życie z dniem 20 października 2017 r.". "

To jak w końcu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu :?
Tak, że cały artykuł obowiązuje od 20 października, a poszczególne jego części wymienione w nim samym obowiązują od dat tam podanych. Czyli od 20 października MC może ogłosić rozporządzenie w sprawie CEPIK 2.0 odnoszące się do zmian w PORD, które zgodnie z ustawą będzie SKP obowiązywać od 13 listopada. Mam nadzieję, że nie za bardzo nagmatwałem. Tak czy inaczej SKP będą na nowych zasadach pracować od 13.11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie za bardzo nagmatwałem

Ty nie ale oni :?

To od kiedy obowiązuje zapis:"„Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty

za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej"

????

Z naciskiem na " i opłaty ewidencyjnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega aboz wskazuje słuszną ścieżkę, że to co wczoraj ogłoszono i co dzisiaj staramy się rozebrać zawiera w sobie zmiany co do samej USTAWY PoRD jak i zmiany do USTAW wprowadzających zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powoli.

Artykuł numer 3 obowiązuje od piątku i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Natomiast treści zawarte w tymże artykule już niekoniecznie, co nie.

Czyli, treść zawarta o opłacie obowiązuje tak jak wskazuje na to data uprzedniej pozmianowej ustawy.

Bardzo proszę wgryźć się w tekst posta Kolegi aboza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, treść zawarta o opłacie obowiązuje tak jak wskazuje na to data uprzedniej pozmianowej ustawy

Czyli od kiedy dokładnie?

 

[ Dodano: 18-10-2017, 10:40 ]

obecnie wszystko i opłata i CEPIK od 13 listopada

Dlatego drążę temat :lol: Bo mnie też nie podobał się ten termin 20 października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.