Skocz do zawartości

Zmiana wartości O1 i O2 Ford Mondeo MK5.


panjaqub

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem Forda mondeo MK5 1.6 TDCi 115KM kombi. Auto ma założony fabryczny hak, jest sprowadzone z Holandii, zarejestrowane w kraju. Niestety w DR ma wpisane O1 i O2 - 400/400, co oznacza, że w praktyce nie mogę nim pociągnąć nawet przyczepy Niewiadów N126.

Teraz pytanie do Was, czy da się coś z tym zrobić, aby DMC przyczepy z hamulcem było "normalne" czyli tak jak mają to inne tego typu auta w okolicach 1000kg.

Dane auta: Mondeo 2014 -, 1.6L DV6C Econetic

WF0FXXWPCFFK06589

e13*2001/116*0249*27

Bardzo Was proszę o pomoc w tej kwestii, bo nie mam pomysłu jak to ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku problemów na badaniu to rzeczoznawca zdaje się ma pierszeństwo. Co nie ;-). Ale OK, może być producent. Można jeszcze zaciągnąć info z WK, czy aby nie nastąpiła zwykła ludzka literówka. A najważniejsze, to raczej parametry podane przez producenta na tabliczce znamionowej. Co ten fordziak tam pod numerem VIN powypisywane ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cie niestety zmartwić kolego. Ale w tym świadectwie homologacji co podałeś, właśnie ten wariant co ma przyczepę bez hamulca 400 kg, ma niedopuszczoną przez producenta przyczępę z hamulcem większą niż 400 kg. I niestety nie jest to błąd. Tak więc rzeczoznawca nie powinien Ci tego potwierdzać, że możesz ciągnać powiedzmy 1000 kg bo akurat w tym przypadku Ford nie dopuścił.

 

Dlatego w obu rubrykach masz 400 kg, bo tak też jest w świadectwie homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Zatem niestety muszę fordziaka odpuścić. Swoją drogą bardzo mocno obcięli te masy w fordzie, bowiem moim Fiatem Pandą 1.1 mogę holować większe przyczepy. Mówi się trudno, szukam dalej.

Zostawiam też namiar na fajną stronę do rozkodowania VIN forda (trzeba tam założyć konto): http://www.etis.ford.com/?lang=pl&country=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz go zdecydowanie odpuścić jak zależy Ci na przyczepach. Akurat miałeś pecha bo dużo innych wariantów tego Forda Mondeo ma przyczepę 1800 kg, ale ten akurat nie :D

Mógłbyś się z ciekawości dopytać w Fordzie co on posiada takiego, że przyczepę mu tak producent obcioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o pomoc w tej kwestii, bo nie mam pomysłu jak to ruszyć
Kolego - trochę poszperałem o tym Fordzie 2015/02 - problem może być taki iż pojazd zasilany był gazem CNG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - trochę poszperałem o tym Fordzie 2015/02 - problem może być taki iż pojazd zasilany był gazem CNG

To diesel - 1.6 TDCi 115KM.

Tak, musisz go zdecydowanie odpuścić jak zależy Ci na przyczepach.

Dwa razy w roku ciągnę przyczepę hobby nad morze, jej MW to 680kg, a DMC to równe 1000.

Żeby było weselej, ford jest wyposażony w fabryczny hak holowniczy :)

Mógłbyś się z ciekawości dopytać w Fordzie co on posiada takiego, że przyczepę mu tak producent obcioł

Poszło zapytanie do Ford Polska i do lokalnego dealera, ale jakoś im nie spieszno z odpowiedziami :(

 

Edit: Właśnie przyszło info od dealera.

Moim zdaniem nie możliwości zmiany mas pojazdu. Pozdrawiam.

Pozostaje szukać albo innego egzemplarza, albo kupić Fusiona USA 2.5. Tamten może targać 1600kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdyby to był pojazd krajowy, miałby normalne masy, a tak, to pewnie jest homologowany pod niższe podatki w NL. Szkoda, bo fajny, zadbany i bezwypadkowy samochód. Ale homologacji nie przeskoczę, więc ślęczę nad ogłoszeniami i szukam innego równie fajnego wozidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tu wierzyć w dekodowanie po Fordowskim ETK
Mnie ETIS rozkodował poprawnie model i wersję silnikową, ale pierwszy raz mi się zdarza, że nic nie ma do tego samochodu oprócz zaległej akcji serwisowej. Jest jeszcze rok, ale bez miesiąca i dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.