Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorzej jest pracować na swoim terenie.
dokładnie, ponieważ nie wszyscy rozumieją znaczenie słowa "koleżeństwo" oraz, że to koleżeństwo musi działać w dwie strony. Tłumacząc to pozbyłem się już "kolegów"... na szczęście. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem ostatnio inne zjawisko. Handlarze wyszukują leciwe pojazdy ze "świeżym" przeglądem. Zaraz po kupnie jadą do tego diagnosty co wykonał badanie i go szantażują. Wyłudzają od pocztowców kompleksowe naprawy albo kasę. Ktoś jeszcze się z tym spotkał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem ostatnio inne zjawisko. Handlarze wyszukują leciwe pojazdy ze "świeżym" przeglądem. Zaraz po kupnie jadą do tego diagnosty co wykonał badanie i go szantażują. Wyłudzają od pocztowców kompleksowe naprawy albo kasę. Ktoś jeszcze się z tym spotkał ? :

 

Tak mnie złościło robienie lewizn przez konkurencję, że sam chciałem to zrobić- kupić dajny na to tico czy innego matiza i podjechać na lewiznę... ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 10 lat więzienia za proponowanie „przymknięcia oka”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu lipskiego. Kobieta w trakcie zdawania egzaminu praktycznego na prawo jazdy zaproponowała egzaminatorowi „przymknięcie oka” w zamian za korzyść finansową.

Ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni, że 38-letnia kobiet przystępując do egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B, zaproponowała egzaminatorowi korzyść majątkową oświadczając, że „gdyby jej coś nie wyszło” to da mu 100 złotych. Egzaminator od razu poinformował 38-latkę, że jej zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym zajściu powiadomił policję. Dodatkowo cała sytuacja została zarejestrowana przez zamontowane w pojeździe kamery.

Śledczy przedstawili kobiecie zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną, w zamian za naruszenie przepisów prawa. Zatrzymana przyznała się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

http://www.motofakty.pl/artykul/nawet-10-lat-wiezienia-za-proponowanie-przymkniecia-oka.html

 

 

 

dlaczego nie wprowadzić takich restrykcji przy badaniach technicznych - przyznacie sami ile razy słyszycie takie propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój dostawca oprogramowania zmienił kolejność czynności, czyli płatność przed badaniem , słynny punkt art. 3 itd. Dzwoniłem mają się z prawnikami zastanowić ponieważ myślą ,że to od 20-tego. Co my "prości diagności" możemy skoro prawnicy mają problem. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie pobierają,inni pewnie od 13 listopada nie będą pobierać przed badaniem.W końcu jest demokracja.Od swojego zmienika usłyszałem,że nikogo nie powinno obchodzić kiedy pobiera. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inni pewnie od 13 listopada nie będą pobierać przed badaniem.W końcu jest demokracja.

 

Czyli jak ktoś nie pobierze przed badaniem, a badanie rozpocznie to i będzie musiał skończyć, a wynik będzie negatywny i klient nie będzie chciał zapłacić to zapłaci z własnej kieszeni. No chyba że ktoś robi same P to problemu miał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie rozpocznie to i będzie musiał skończyć, a wynik będzie negatywny i klient nie będzie chciał zapłacić to zapłaci z własnej kieszeni

 

Skąd ten pomysł?

 

Klient chce z powrotem kluczyki i auto - proszę, tam jest brama, a dowód? - ale dowód nie jest pana własnością i nie może pan wymagać jego oddania...

 

W skrócie - diagnosta nie może klientowi nie wydać auta i kluczyków, nawet jak ten nie chce zapłacić. Ale dowodu rejestracyjnego bez zapłaty oddawać nie musi, bo ten nie jest własnością klienta.

 

Ale to oczywiście sytuacja kryzysowa i bardzo rzadka. My kasujemy (jeszcze) po badaniu, czy jest P czy jest N i przez 8 lat na tej ostatniej stacji to może ze dwa takie problemy były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.