Skocz do zawartości

Badanie na PC


Janusz S

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest termin ważności (najczęściej) PC?

Najczęściej to nie znaczy zawsze. Pamiętaj, że ważność PC można przedłużyć.

 

Tak,ale standardowy okres to 30 dni,a przy przedłuzaniu ważnosci PC znów wymagany okres waznosci BT mozna przedłużyc.

Dlatego nie ma w tym nic dziwnego,ze pracownik WK wymaga od właściciela pojazdu waznego BT na okres wazności PC.

Pytanie zasadnicze jest tutaj inne! Dlaczego organ wydajacy DR nie może wpisac nowego terminu BT do DR-nawet jeśli ma to byc kolejny wpis tylko wysyła klienta na SKP.?

 

[ Dodano: 11-10-2017, 00:05 ]

wrc69 - czyli jak mam badanie tylko na dwa tygodnie, to wystarczy u was poprosić o PC tylko na dwa tygodnie i gra? :evil:

 

PC z reguły wydawane jest na okres 1 miesiaca, a po tym czasie może(nie musi)zostać przedłużone także prosba o skrócenie ważności PC raczej nie będzie uwzgledniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie postępowanie samo w sobie nie jest złe do czasu, aż nie znajdą się ludzie, którzy ubzdurają sobie, że jest ono słuszne :?

 

Wymaganie ważności OBT przy rejestracji na jakiś tam okres jest bezpodstawne!!

 

Natomiast zasady dokonywania KOLEJNYCH wpisów są ściśle w przepisach określone, dlatego nie rozumiem pytania:

Dlaczego organ wydajacy DR nie może wpisac nowego terminu BT do DR-nawet jeśli ma to byc kolejny wpis tylko wysyła klienta na SKP.?

 

Janusz - czyli jak przyjeżdżam do Ciebie na OBT autem z gazem i mam legalizację zbiornika ważną jeszcze tylko 2 miesiące powiedzmy, to badania na rok mi nie dasz, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj przepis jest jasny-legalizacja ma byc wazna w dniu badania i nie ma mowy o skracaniu terminu badania.

Chociaz moim zdaniem jeśli juz istnieje obowiazek sprawdzania tej legalizacji na badaniu to termin badania jednak powinien byc skrócony do momentu waznosci decyzji(zaznaczam to tylko moja opinia)

Co do okresu waznosci badania przy rejestracji lub wymianie DR to ma ono być ważne w dniu wydawania DR-taką otrzymałem informacje chociaz nie wiem czy jest to poparte jakims przepisem.Tak ze nie ma mowy o wymaganiu waznosci na konkretny czas.Miałem na mysli tylko to że ze urzednik moze(powinien) poinformowac klienta ze jesli przyjdzie po odbior DR to ma miec ważne BT.

 

Natomiast co do wpisu terminu kolejnego badania do DR to uważam ten przepis za absurdalny żeby nie można było tego wpisu dokonac na miejscu przy odbiorze DR

Skoro tak jest to należałoby to pewnie zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do wpisu terminu kolejnego badania do DR to uważam ten przepis za absurdalny żeby nie można było tego wpisu dokonac na miejscu przy odbiorze DR

Skoro tak jest to należałoby to pewnie zmienić

Zmiany już nadchodzą, bo dokumentem potwierdzającym OBT ma być zaświadczenie a wpis do DR ma być na wniosek właściciela pojazdu - przynajmniej tak jest w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrc69 - czyli jak mam badanie tylko na dwa tygodnie, to wystarczy u was poprosić o PC tylko na dwa tygodnie i gra? :evil:

Bosheee...

Przecież piszę. Jeśli badanie ma ważne 2 tygodnie, to WK prosi o wykonanie najpierw badania okresowego. Chodzi o to, żeby badanie było ważne w trakcie, gdy użytkownik jeździ na PC. Czyli przeważnie miesiąc. Ale wszak jeszcze:

"Najczęściej to nie znaczy zawsze. Pamiętaj, że ważność PC można przedłużyć."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK prosi o wykonanie najpierw badania okresowego

to w jaki sposób realizują

Art. 74.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego

 

 

przypuszczam, że sugestia, "niech pan/i jakoś* OBT załatwi ..." nie jest stosowana

 

 

 

 

[hide]

*

147327249913620885711.jpg

 

 

8/ [/hide]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że trochę się nie rozumiecie. Dobry urzędnik, widząc, że w DR wychodzi OBT i nie "styknie" do odbioru nowego, sugeruje/proponuje wykonanie OBT wcześniej. Później nie ma takich kwiatków, że klient odbiera nowy DR i za kilka dni szoruje na SKP, bo OBT wyszło. A spotykam takich przypadków trochę, chociaż w ostatnim czasie coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry urzędnik, widząc, że w DR wychodzi OBT i nie "styknie" do odbioru nowego, sugeruje/proponuje wykonanie OBT wcześniej

aboz, ale to może być tylko taka sugestia bo formalnie to klienta zmusić nie może aby wykonał OBT w okresie jego ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać, który to WK

Mój i okoliczne.

Nie potrzebny ferment, m. Łódź ani Ł. Wschodni nic takiego nie wymagają, w m. Łodzi nawet jak masz ważne BT jeden dzień to wydają PC na 30 dni w uwagach zaznaczając do kiedy jest ważne BT, w Ł. Wschodnim skracają ważność PC do dnia ważności BT(swoja drogą ciekawe na jakiej podstawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega aboz wie o co chodzi. Reszcie jakoś trudno a kolega Moderator dobrze przypuszcza.

Przecież to takie proste. Opisałem przypadek przerejestrowania pojazdu zakupionego w Polsce.

Użytkownik ma DR z wolnymi miejscami na pieczątki i z badaniem, którego termin zapada za 2 tygodnie.

Urzędnik ma mu dać PC ważne 1 miesiąc (4 tygodnie), więc prosi, żeby Użytkownik zrobił najpierw badanie okresowe i odnotował ten fakt DR.

Użytkownik przedstawia pojazd do OBT i dostaje (przy pozytywnym wyniku) pieczątkę do DR z terminem za 1 rok (12 miesięcy, jakieś 52 tygodnie).

Wraca Użytkownik do WK i przerejestrowuje pojazd na siebie otrzymując PC ważne miesiąc. Po około 2-3 tygodniach dostaje nowy DR z WPW z pieczątką WK w pierwszej kratce i terminem następnego BT, jaki dostał przy badaniu na stary DR (z którym zakupił pojazd).

To takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie może właściciela pojazdu zmusić do wykonania OBT gdy to jest jeszcze ważne!
Ale doradzić i to dobrze doradzić można zawsze. Klient albo się ucieszy i zrobi zgodnie z poradą, albo za dwa tygodnie będzie dymał na OBT i straci jedno miejsce w DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale doradzić i to dobrze doradzić można

Nie wiem czy to taka dobra porada jak klient spędził 2-3 godziny w kolejce w WK i dowiedział się , że nic nie załatwi.

straci jedno miejsce w DR.

Po zmianie przepisów kratki w DR niewiele będą warte jak wpis do DR będzie na życzenie klienta a potwierdzeniem OBT będzie zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie przepisów kratki w DR niewiele będą warte jak wpis do DR będzie na życzenie klienta a potwierdzeniem OBT będzie zaświadczenie.
Dla właścicieli autobusów, ciężarówek, które gonią za granicą będą na wagę złota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie będzie zunifikowanego wzoru świadectwa dopuszczenia do ruchu, to jazda za granicą może przez pewien czas nastręczać problemów przy kontroli. Zwłaszcza gdy zaświadczenie z BT będzie wyłącznie w języku Nadwiślan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie będzie zunifikowanego wzoru świadectwa dopuszczenia do ruchu

 

DR w każdym kraju UE są inne (co prawda zawierają część zharmonizowaną) i jakoś nie jest to przeszkodą przy wyjazdach za granicę, to i z zaświadczeniem większych problemów się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie przepisów kratki w DR niewiele będą warte jak wpis do DR będzie na życzenie klienta a potwierdzeniem OBT będzie zaświadczenie.

Z którego przepisu będzie to konkretnie wynikało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.